ورزش‌های الکترونیکی به بازی‌های آسیایی اضافه می‌شوند

اسماعیل دلخموش ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۷:۳۰ 19 آوریل 2017

انجمن المپیک آسیا (OCA) اعلام کرده قرار است رقابت‌های حرفه‌ای بازی‌های ویدیویی را وارد برنامه رسمی بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ چین کند. این اتفاق یعنی اگر یک گیمر حرفه‌ای باشید می‌توانید برنده مدال شوید.

این ورزش‌ها که ظاهرا باید بهشان ورزش‌های الکترونیکی بگوییم شروع به کار خود را از سال آینده در بازی‌های آسیایی اندونزی و تحت عنوان «ورزش نمایشی» تجربه خواهند کرد. این دسته از ورزش‌ها عموما در مسابقات رسمی و به قصد نمایش و تبلیغ اجرا می‌شوند.

انجمن المپیک آسیا اعلام کرده این تصمیم نشان‌دهنده سرعت توسعه و محبوبیت این نوع ورزش‌ها در میان جوانان است. این انجمن برای وارد کردن بازی‌های الکترونیکی به مسابقات رسمی با Alisports، واحدی از گروه Alibaba همکاری می‌کند.

بازار ورزش‌های الکترونیکی رو به گسترش است و ظاهرا تا پایان سال میلادی جاری تعداد افراد مشارکت‌کننده در این حوزه به ۱۹۱ میلیون نفر می‌رسد. ارزش این صنعت در حال حاضر ۴۵۰ میلیون دلار است و تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۱ میلیارد دلار می‌رسد.

به این شکل در آینده نزدیک شاهد افزوده شدن بازی‌هایی مثل فیفا، بازی‌های ژانر MOBA (مثل لیگ آو لجندز) یا بازی‌های سبک مسابقه‌ای به ورزش‌های دیگر در مسابقات رسمی ورزشی خواهیم بود.

منبع: Cnet

 

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. فرهاد فرهاد

    اینا مگه هدفون به گوششون نیست؟
    پس هدفونای سبز دور گردنشون چیه؟