ویندوز فون به پایان عمر خود رسیده

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
پایان زندگی ویندوز فون

زندگی ویندوز فون پنج سال پیش به عنوان جایگزین مناسبی برای اندروید و iOS آغاز شد. مایکروسافت گوشی‌‌های مجهز به ویندوز فون ۷ را به عنوان سومین دستگاه‌های موبایل با یک سیستم عامل واقعی و رقابتی معرفی کرد، اما حالا زمان آن فرا رسیده که به شکست اعتراف کند. اگر عدم استقبال دیگر شرکت‌های سازنده گوشی از ویندوز فون مدرک کافی نباشد، نتایج گزارش مالی مایکروسافت این موضوع را تایید می‌کند. این شرکت در سه ماه گذشته تنها ۴٫۵ میلیون دستگاه لومیا فروخت، این رقم در مقایسه با سال گذشته ۱۰٫۵ میلیون دستگاه بود. این یک سقوط بزرگ ۵۷ درصدی است. در حال حاضر، حتی رشد ۵۷ درصدی هم برای نجات ویندوز فون کافی نیست.

در همین سه ماه اخیر ۴۰۰ میلیون گوشی هوشمند فروخته شده؛ اما تنها ۱٫۱ درصد از آنها گوشی‌های ویندوز فون لومیا بودند.

مایکروسافت و نوکیا روی هم ۱۱۰ میلیون گوشی مجهز به ویندوز فون فروخته‌اند. این در حالی است که در بازه‌ی زمانی مشابه تعداد ۴٫۵ میلیارد گوشی iOS و اندرویدی به فروش رفته. در همین سه ماه اخیر ۴۰۰ میلیون گوشی هوشمند فروخته شده؛ با این حساب، تنها ۱٫۱ درصد از آنها گوشی‌های ویندوز فون لومیا بودند. مایکروسافت هیچ گوشی لومیای درخور توجهی ندارد و لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰XL، هر دو دستگاه‌های پرچم‌دار مایوس‌کننده‌ای مجهز به ویندوز ۱۰ موبایل هستند.

با توجه به روند نزولی فروش لومیا، مایکروسافت تصمیم دارد که دیگر تعداد کمی از این دستگاه‌ها را تولید کند. کاملا مشخص است که با پایان عمر ویندوز فون مواجه هستیم. شایعات نشان می‌دهند که مایکروسافت روی یک گوشی سرفیس کار می‌کند، اما باید دید که آیا این دستگاه به بازار راه خواهد یافت یا خیر. مدت‌هاست که این سیستم عامل روندی نزولی را طی می‌کند و اوضاع اپلیکیشن‌هایش هم بدتر می‌شود. با فقدان سخت‌افزار مناسب، عدم فروش و کمتر از ۲ درصد سهم بازار، دیگر زمان مرگ ویندوز فون فرا رسیده است. خودِ ویندوز واقعی به کمک ویژگی Continuum روی گوشی‌ها شاید در نهایت به جایی برسد، اما کار ویندوز فون تمام شده است.

منبع: The Verge

مرتبط: مدیر طراحی ویندوز فون، خودش از آیفون استفاده می‌کندبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۲۱ دیدگاه
  1. مهران

    من خودم لومیا ۸۳۰دارم بد نیست فقط اگه واسه نرم افزارتش اپدیت بیاد

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما