پیتر مور صنعت بازی را برای مدیریت باشگاه لیورپول ترک کرد

۲۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۰ ۳ تیر ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

دیروز، آخرین روز فعالیت «پیتر مور» (Peter Moore) در صنعت بازی‌های ویدیویی بود. به همین مناسبت، پیتر مور نامه و یک ویدیوی خداحافظی منتشر کرده است؛ بیانیه‌ای که مور در آن از تجربه‌ی خوب خودش در صنعت بازی می‌گوید و اعتبار بازی‌هایی که روی آن کار کرده است را تمام و کمال به سازندگان آن‌ها نسبت می‌دهد.

پیتر مور برای مدت‌ها رییس بخش ایکس‌باکس در مایکروسافت بود.

در بین مدیران شرکت‌های بزرگ، پیتر مور شخصیت خاص خودش را داشت. مثل تمام مدیران، پیتر مور هم به هنگام مصاحبه، مجموعه‌ای از جواب‌های آماده داشت، اما سعی می‌کرد تا از آن‌ها فاصله بگیرد و خودش به سوال‌ها پاسخ دهد. می‌دانیم که پیتر مور از طرفداران فوتبال و بازی‌های ورزشی است و به همین دلیل هم مدت‌ها در EA Sports فعالیت می‌کرد و تهیه کننده‌ی بازی‌هایی مثل FIFA بود.

پیتر مور در شرکت‌های مختلفی کار کرده بود. او از مدیران سگا بود و پس از فعالیت‌اش در این شرکت، به مایکروسافت پیوست و برای مدت‌ها، رییس بخش ایکس‌باکس بود. پس از مایکروسافت، پیتر مور به EA Sports پیوست و توانست FIFA را از رقبای‌اش بسیار جلوتر ببرد. پیتر مور آن‌قدر در الکترونیک آرتز خوب عمل کرد که در چند سال اخیر، یکی از مدیران بالا رتبه‌ی این شرکت بود.

چهره‌ی مور در صنعت بازی آن‌قدر مهم و بزرگ شده بود که او حتی در انیمیشن تلویزیون ساوث پارک هم به عنوان یک شخصیت حضور یافت.

همانطور که شنیده بودیم، پیتر مور قرار است صنعت بازی را ترک کند و سمت مدیریت باشگاه فوتبال لیورپول را برعهده بگیرد؛ شغلی که تصور می‌کنیم که از آرزوهای او بوده است. پیتر مور در لیورپول انگلستان به دنیا آمده و از طرفداران باشگاه فوتبال این شهر است.

در نامه‌ای که پیتر مور منتشر کرده، آمده است: “واضح می‌گویم که من فقط مردی برای نمایش ساخته‌های شگفت‌انگیز شما بوده‌ام؛ مدیری که برخی اوقات حرکاتی عجیب و غریب انجام می‌داد تا توجه را به استعدادهای شما جلب کند.”

رفتارهای پیتر مور همان‌طور که خودش می‌گوید، برای یک مدیر واقعا عجیب بود. برای مثال مور هنگامی که می‌خواست GTA 4 را رونمایی کند، آستین‌اش را بالا زد و خالکوبی لوگوی این بازی را روی دست‌اش نشان داد. او قبلا لوگوی Halo 2 را هم روی دستش خالکوبی کرده بود.

می‌توانید در ادامه، ویدیویی که پیتر مور برای خداحافظی با صنعت بازی منتشر کرده است را ببینید. مطمئنیم که مدیریت مور، اتفاقات خوبی را در آینده برای لیورپول رقم خواهد زد.

‌‌‌‌‌‌‌

منبع: Polygon

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما