کالبدشکافی آیپد پرو ۹.۷ اینچی؛ تعمیر این دستگاه سخت است

فرشته سلیمانی ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۰:۴۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

بعد از کالبدشکافی آیفون SE حالا نوبت به کالبدشکافی آیپد پرو ۹.۷ اینچی رسیده است. گزارشی که سایت GSM Arena از کالبدشکافی این دستگاه داده، خبر از دشوار بودن تعمیر آن می‌دهد.

در حالی‌که همه منتظر بودند کالبدشکافی آیپد پرو ۹.۷ اینچی نتیجه‌ای شبیه به آیپد ایر ۲ داشته باشد، معلوم شد که این دستگاه دقیقا نسخه‌ی کوچک‌تری از آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی است؛ به همان ترتیبی که از هر میلی‌متر داخل بدنه به‌خوبی استفاده شود.

نمره‌ی سایت iFixit به میزان تعمیرپذیری آیپد پرو ۹.۷ اینچی، ۲ از ۱۰ بوده که نشان می‌دهد تعمیر آن کار سختی است.

باز کردن آیپد پرو ۹.۷ اینچی کار آسانی نیست و نیاز به صبر زیاد و البته آسیب زدن به دستگاه دارد. به محض باز شدن بدنه به‌وضوح خواهید دید که اجزا چطور تنگ و محکم در کنار هم‌دیگر قرار گرفته‌اند. بزرگترین قطعه طبیعتا باتری ۷۳۰۶ میلی‌آمپری بوده که مشخصا بهتر از باتری آیپد ایر ۲ است.

با همه‌ی این تفاسیر برای کسانی که مایل به تعمیر آیپدشان هستند، آیپد پرو ۹.۷ گزینه‌ی مناسبی نیست. همچنان‌که نمره‌ی سایت iFixit به میزان تعمیرپذیری این دستگاه، ۲ از ۱۰ بوده که نشان می‌دهد تعمیر آن از هر کسی برنمی‌آید.

پنل جلویی این دستگاه از جمله گران‌ترین قطعات است که تعمیر آن هزینه‌ی زیادی داشته و همچنین ریسک آسیب دیدن LSD در هنگام باز شدن را هم دارد. به جز این‌ها در قسمت داخلی آیپد پرو ۹.۷ اینچی از مقدار زیادی چسب استفاده شده که قطعات را با دقت زیاد کنار یک‌دیگر نگه داشته و باعث می‌شود تعمیر دستگاه حتی سخت‌تر شود.

منبع: GSM Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar سیمین

    اون مطلبی که درباره iphone SE گذاشته بودین خیلی بهتر بود که مرحله به مرحله نشون میداد. کاش این و هم همونطوری نوشته بودین. با عکس هاش نشون میدادین بهتر بود. ممنون