کامیون برقی تسلا با یک‌بار شارژ بیش از ۸۰۰ کیلومتر حرکت می‌کند

اسماعیل دلخموش ۲۷ آبان ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۰ ۲۷ آبان ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

تسلا یک کامیونت جدید معرفی کرده که از انرژی الکتریکی استفاده می‌کند، قابلیتهای پیشرفته خودران دارد و از نظر طراحی واجد ویژگی‌های برند تسلا است.

این موضوع که تسلا با معرفی این کامیونت می‌تواند بازار کامیون‌های حمل‌بار را تحت تاثیر قرار دهد یا نه نکته‌ای است که به زودی متوجه خواهیم شد اما کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند معرفی این خودرو می‌تواند تحولی واقعی ایجاد کند.

باید به این نکته هم اشاره کنیم که هزینه مالکیت این کامیون برای صاحبش در حدود ۱.۲۶ دلار در مایل است در حالی که هزینه استفاده از کامیون‌های دیزلی برای صاحبانش ۱.۵۱ دلار در هر مایل است.

راهنما و دسته‌ دنده این کامیونت از جمله عناصری هستند که ما را به یاد خودروی Model 3 این شرکت می‌اندازند اما فرمان خودرو طراحی متفاوتی دارد.

پیش از این گفته می‌شد این کامیون بردی در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ مایل دارد اما طبق آنچه ایلان ماسک اعلام کرده برد واقعی این کامیون حدود ۵۰۰ مایل (حدود ۸۰۵ کیلومتر) است. این نکته هم مشخص شده که این کامیون با ۳۰ دقیقه شارژ حدود ۴۰۰ مایل حرکت خواهد کرد. تسلا درباره قابلیت‌های خودکار این کامیون هم اطلاعاتی به مخاطبان داده و ادعا کرده باید انتظار ویژگی‌های نیمه خودکار را در این کامیون داشته باشیم. این کامیون اولین کامیونی است که قابلیت رانندگی خودکار سطح ۴ دارد و اولین مدلی است که در این سطح حدود ۵۰ درصد ارزان‌تر از رقبا هم عمل می‌کند. سطح ۴ رانندگی خودکار پس از سطح ۵ پیشرفته‌ترین سطح رانندگی خودکار در میان سطوح پنجگانه رانندگی خودکار که توسط انجمن مهندسان خودرو تالیف شده به حساب می‌آید.

باید به این نکته هم اشاره کنیم که هزینه مالکیت این کامیون برای صاحبش در حدود ۱.۲۶ دلار در مایل است در حالی که هزینه استفاده از کامیون‌های دیزلی برای صاحبانش ۱.۵۱ دلار در هر مایل است.

‌‌

دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar سهیل شجری

    در صورت امکان مطلبی در مورد سطوح پنجگانه رانندگی خودکار که توسط انجمن مهندسان خودرو تالیف شده بگذارید ممنون میشم.