بهترین کتاب‌ها برای هدیه روز مادر و روز زن!

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه

گاهی انتخاب یک هدیه مناسب آن هم برای کسی که عزیزترین فرد زندگیمان است، سخت به نظر می‌رسد. امروز روز مادر و روز زن است و دغدغه تعداد زیادی این است که چه هدیه‌ای برای مادرشان یا همسرشان تهیه کنند. با ما همراه باشید؛ پیشنهادهای خوبی برای شما داریم. اصلا لازم نیست کار خارق‌العاده ای انجام دهید یا به فکر هدیه‌ای گران قیمت باشید. مجموعه کتاب‌های «عاشقانه‌هایی برای همیشه»، «بهترین دوران زندگی زن»، «کمال زن بودن» و «کتاب معجزات کوچک برای زنان»؛ کتاب‌های مناسبی هستند برای هدیه دادن به مادران عزیزتان و یا همسرانتان که بی ادعا عشق می‌ورزند. کافیست اپلیکیشن فیدیبو را بر روی تلفن همراه مادرتان نصب کنید و این کتاب‌ها را به کتابخانه‌شان اضافه کنید. کتاب همیشه و در هر حال بهترین هدیه است.

عاشقانه‌هایی برای همیشه

هدیه روز مادر

بعضی از کتاب‌ها شانس این را پیداکرده‌اند که همیشه خوانده شوند. آن‌ها حصار زمان و مکان را از بین برده‌اند و زبان و قومیت نمی‌شناسند. اما خوانده شدن تنها واژه‌ای نیست که می‌توان به این آثار نسبت داد. آن‌ها سهم زیادی در فرهنگ کتاب‌خوانی نسل‌های مختلف بازی می‌کنند. می‌توان گفت این کتاب‌ها نبض تپنده کتابخانه‌های بزرگ جهان هستند. «عاشقانه‌هایی برای همیشه» از این دسته‌اند، به نظر می‌رسد کمتر کسی است که نام «دزیره»، «غرور و تعصب»،‌ «بابا لنگ‌دراز»،‌ «بلندی‌های بادگیر»، «ربکا» و … را نشنیده باشد. این نام‌ها در طول سال‌های مختلف و با نسل‌های متعدد همراه شده‌اند و عشق و سرگشتگی‌شان را به زیباترین شکل روایت کرده‌اند. شما می‌توانید مجموعه از ۱۰ رمان عاشقانه کلاسیک دنیا را به مادرتان هدیه دهید.

دانلود کتاب از فیدیبو

بهترین دوران زندگی زن

هدیه روز مادر

اگر مادرتان در دوره میان‌سالی به سر می‌برد، این کتاب بهترین گزینه است. کتاب «بهترین دوران زندگی زن» نوشته زیتا آنت وبر است. میان‌سالی یکی از مهم‌ترین دوره‌های زندگی آدمیان است و می‌توان گفت با توجه به تغییر و تحولات هورمونی، اهمیت این دوره در زنان بیشتر قابل مشاهده است. نویسنده کتاب مسائلی را درباره‌ی مسائل و مشکلات زنان میان سال مطرح می‌کند و در صدد است به مخاطبان نشان دهد چگونگی رویارویی با آن مشکلات را فرا گیرند. وبر معتقد است، بسیاری از زنان در این دوره با نامطمئنی‌ها و تغییراتی مواجه می‌شوند که می‌تواند بر روی کیفیت زندگی آنان تاثیر داشته باشد. آنها با مسائل و مباحث مختلفی روبرو می‌شوند، مسائلی چون؛ از دست دادن طراوت و زیبایی جوانی، رفتن فرزندان از منزل، بازنشستگی، مشکلات جسمی و دیگر چالش‌های احساسی و عاطفی. مباحث کتاب با تمرینات و روایت گوناگون از زندگی زنان میان سال همراه است. بسیاری از این زنان معتقدند که با پای گذاشتن به دوران چهل سالگی توانسته‌اند هراس‌ها و نگرانی‌های بی اساس را پشت سر بگذارند و به زنی مدبر و با فراست تبدیل شوند.

دانلود کتاب از فیدیبو

کمال زن بودن

هدیه روز مادر

اگر قصد دارید هدیه‌ای بدهید که استقلال مادر و یا همسرتان را یادآور او شوید و راهکارهای قوی‌تر بودن را فرابگیرند کتاب «کمال زن بودن» پیشنهاد خوبی‌است. زنان و مردان دنیای امروز، جای خالی طبیعت زنانه‌ی خود را احساس می‌کنند. هر جا که چنین خلأ، شکاف یا شاید بهتر است بگوییم زخمی در کار باشد، بهترین درمان آن در خون خود زخم است. بنابراین خلأ زنانگی از راه پیوند با مردانگی درمان نمی‌شود و نیاز به پیوندی درونی است تا بخش‌های مختلف وجود را به هم وصل کند. این کار با به یادآوردن یا کنار هم گذاشتن مجدد پیکر مادر و دختری ممکن است. به‌عنوان روان‌درمان زنان بین سی تا پنجاه ساله، فریاد نارضایتی از موفقیت‌های کاری را بسیار شنیده‌ام. این حس نارضایتی با کلماتی مانند احساس بی‌ثمر و نتیجه بودن، پوچی، نقص و حتی خیانت برایم توصیف شده است. این زنان سفر کلیشه‌ای مردان در مسیر زندگی را پیش گرفته و به موفقیت‌های شغلی، هنری و تحصیلی رسیده بودند اما همچنان این سؤال در ذهنشان باقی بود که: همه‌ی این‌ها برای چیست؟ اشتیاق این زنان برای کسب موفقیت هرچه بیشتر برنامه‌ی کاری سنگین، خستگی، رنج و ناراحتی‌های ناشی از تنش و استرس را برایشان به ارمغان آورده و آن‌ها از تشخیص اینکه کجای راه را اشتباه رفته‌اند ناتوان‌اند. زمانی که این زنان پیمودن مسیر موفقیت را در پیش گرفتند تا مورد قدردانی قرار گیرند فکر نمی‌کردند درنهایت به اینجا برسند. انتظار نداشتند تصویری که از رسیدن به قله در سر می‌پروراندند به قیمت فدا کردن روح و جانشان حاصل شود. با توجه به آسیب‌های روحی و جسمی که در این جستجوی قهرمانانه‌ی موفقیت به زنان وارد آمده می‌خواهم نتیجه بگیرم که زنان این درد را تجربه می‌کنند زیرا الگوی انتخابی‌شان سرشت آن‌ها را انکار می‌کند.

دانلود کتاب از فیدیبو

معجزات کوچک برای زنان

هدیه روز مادر

خوب است که در این روز عشق هدیه بدهید. کتاب “معجزات کوچک برای زنان” درباره عشق است. عشق‌هایی که خلوص آن همه جا را فرا می‌گیرد و مهره‌های زندگی آدمی را همچون شطرنج می‌چیند تا آدم‌هایی که ـ برای نمونه ـ در دوران جنگ جهانی دوم همدیگر را گم کرده‌اند، به طرز اعجاب‌آوری دوباره در کنار همدیگر قرار گیرند؛ و یا مادربزرگ پیری که آروز می‌کند بیماری نوه‌اش به او منتقل شود، به آرزویش (زندگی بخشیدن به نوه‌اش) برسد. عشق در تک‌تک خاطرات زنان این کتاب، زندگی‌بخش است و ضد خشونت، نومیدی، کینه، جنگ و ویرانی است.

دانلود کتاب از فیدیبو
راهنمای خرید کتاب


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما