تبلیغ کلینیک ترک اعتیاد یا خالی کردن جیب مردم؟

اسماعیل دلخموش ۲۴ دی ۱۳۹۶ | ۱۸:۴۵ 14 ژانویه 2018
کلینیک ترک اعتیاد

در شرایطی که اعتیاد به مواد مخدر در ایالات متحده آمریکا روندی صعودی دارد، بسیاری از کاربران برای یافتن مراکز درمان اعتیاد از امکانات جستجو در گوگل استفاده می‌کنند. همین موضوع باعث شده در سال‌های گذشته بسیاری از کلینیک‌های ترک اعتیاد به تبلیغ خود در این موتور جستجوگر قدرتمند رو بیاورند؛ در واقع ارایه خدمات درمانی ترک اعتیاد در آمریکا به یک کسب و کار در حال رشد و قدرتمند تبدیل شده. حال گوگل اعلام کرده که قرار است تبلیغات این مراکز توان‌بخشی را که پیش از این در آمریکا و بریتانیا ممنوع شده بودند در باقی کشورهای جهان هم غیرفعال کند.

سال گذشته وبسایت ورج (Verge) تعدادی از شرکت‌های طرف قرارداد گوگل را که بابت تبلیغ در این موتور جستجوگر پول پرداخت می‌کردند، بررسی کرد. براساس این گزارش بسیاری از این شرکت‌ها کیفیت چندانی ندارند و صرفا از طریق حقه‌های بازاریابی و تبلیغات جیب مشتریان نیازمند ترک اعتیاد را خالی می‌کنند.

برای تخمین زدن سود هنگفت گوگل از این تبلیغات بد نیست بدانید این شرکت در بریتانیا برای هر بار کلیک روی یکی از این تبلیغات و رسیدن به سایت مرکز درمانی حدود ۲۰۰ پوند پول دریافت می‌کرده است.

در این میان گوگل هم از تبلیغ این مراکز سود هنگفتی داشت. بعضی از گزارش‌ها نشان می‌دهند گوگل برای هر کلیک روی این تبلیغات مبالغ قابل‌توجهی دریافت می‎‌کرده است.

پس از گزارش رسانه‌ها در آمریکا گوگل مجبور شد این تبلیغات را در ایالات متحده غیر فعال کند. مدتی بعد گزارش‌های مشابهی در بریتانیا منتشر شدند و گوگل مجبور شد با غیرفعال کردن این تبلیغات یک قدم دیگر هم عقب نشینی کند و از این سود قابل توجه چشم بپوشد.

حال در آخرین خبر اعلام شده که تمامی این تبلیغات در سراسر جهان غیرفعال خواهند شد. گوگل اعلام کرده مقررات مختلف در کشورهای مختلف مساله‌ای دردسرساز بوده و این شرکت برای آنکه این مقررات را نقض نکند و به این مشکلات خاتمه دهد تصمیم گرفته کل تبلیغات مراکز توان‌بخشی و ترک اعتیاد را در سراسر جهان غیرفعال کند.

برای تخمین زدن سود هنگفت گوگل از این تبلیغات بد نیست بدانید این شرکت در بریتانیا برای هر بار کلیک روی یکی از این تبلیغات و رسیدن به سایت مرکز درمانی حدود ۲۰۰ پوند پول دریافت می‌کرده است.

‌‌‌‌‌‌‌

برچسب‌ها :
دیدگاه شما