گوشی مشکوک چهار دلاری از ۱۰ تیرماه برای مشتریان ارسال می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

ماجرای Freedom 251، معروف به گوشی هوشمند چهار دلاری یا ارزان‌ترین گوشی هوشمند دنیا همچنان ادامه دارد. مدیر عامل شرکت Ringing Bells گفته تا چهار روز آینده نسخه‌های اصلی این گوشی هوشمند برای ثبت‌نام‌کنندگان ارسال می‌شود.

برای اطلاع کسانی که تابه‌حال در جریان اخبار ارزان‌ترین گوشی هوشمند دنیا قرار نگرفته‌اند، سال گذشته یک شرکت هندی ادعا کرد ارزان‌قیمت‌ترین گوشی دنیا را با قیمتی حدود ۴ دلار (معادل ۲۵۱ روپیه) ساخته و علاقه‌مندان می‌توانند برای خرید آن در سایت ثبت‌نام کنند. این فراخوان با چنان استقبالی مواجه شد که در روز ثبت‌نام، ترافیک تردد خریداران اینترنتی به ۶۰۰ هزار بازدید در ثانیه رسید و سفارش‌ها به حالت تعلیق درآمدند.

هیچ معلوم نیست وقتی هنوز حقانیت حرف‌های مدیرعامل شرکت درباره‌ی گوشی ۴ دلاری و ماجراهایش اثبات نشده، چرا این شرکت باز هم برای ثبت‌نام از متقاضیان خرید گوشی فراخوان داده است؟

اما مدتی بعد وقتی نوبت به ارسال گوشی‌های پیش‌خرید شده رسید، گوشی موعود، تقلبی از آب درآمد و با آن تصویری که در تبلیغات ظاهر شده بود، تفاوت داشت. ضمنا با خراشیدن نام گوشی معلوم شد این دستگاه درواقع ساخت یک شرکت چینی به نام Adcom Ikon 4 است.جالب این‌جاست که این گوشی‌ها در بازار به قیمت ۵۴ دلار به فروش می‌رسیده‌اند.

همه‌چیز در ابهام بود و توجیه شرکت هندی Ringing Bells تنها این بود که این دستگاه‌ها نمونه‌هایی اولیه از Freedom 251 هستند و به‌زودی نسخه‌ی اصلی به دست مشتریان می‌رسد. کار بالا گرفت و پای پلیس هم به ماجرا باز شد اما Ringing Bells همچنان پای حرف خودش مانده و امروز اعلام کرد تا ۱۰ تیر گوشی‌های وعده‌داده شده را به دست ۲.۵ میلیون نفری که زودتر ثبت‌نام کرده‌اند، می‌رساند.

ظاهرا این تصاویر شکل نهایی Freedom 251 را نشان می‌دهند.

ظاهرا این تصاویر شکل نهایی Freedom 251 را نشان می‌دهند.

 

مدیر عامل Ringing Bells اعلام کرده سایت این شرکت برای فاز دوم ثبت‌نام از متقاضیان خرید گوشی چهاردلاری آماده شده و بعد از عمل به وعده‌ی قبلی‌اش درست از تاریخ ۱۰ تیرماه هر ماه می‌تواند ۲۰۰ هزار دستگاه را برای مشتریان عرضه کند. همه‌ی این‌ها در حالی‌ست که مسئولان شرکت گفته‌اند با فروش هر دستگاه Freedom 251 متحمل ۱۴۰ تا ۱۵۰ روپیه ضرر می‌شوند! Ringing Bells گفته است با توسعه‌دهنده‌ها مذاکره کرده تا اپلیکیشن‌های جدید را روی دستگاه‌ها پیش‌نصب کنند و امیدوار است که این قبیل همکاری‌ها میزان ضررش را کاهش دهند.

هیچ معلوم نیست وقتی هنوز حقانیت حرف‌های مدیرعامل شرکت درباره‌ی گوشی ۴ دلاری و ماجراهایش اثبات نشده و همچنین با وجود این‌که ظاهرا این معامله سودی برای Ringing Bells ندارد، چرا این شرکت فراخوان ثبت‌نام جدید داده و می‌خواهد باز هم Freedom 251 (اگر چنین دستگاهی وجود خارجی داشته باشد!) تولید کند؟

از این‌ها گذشته ظاهرا Ringing Bells فقط به صنعت تلفن‌های همراه نمی‌اندیشد و آن‌طور که مدیرعاملش در مصاحبه‌ها گفته در حال حاضر به فکر تولید و فروش تلویزیون است. او گفته تا ماه آینده تلویزیون‌های LCD با کیفیت HD راهی بازار می‌شوند و قیمتی حدو ۱۰ هزار روپیه دارند.

اگر دوباره همه‌چیز در پرد‌ه‌ای از ابهام فرو نرود و شرکت هندی بخواهد صادق باشد، تا چند روز آینده احتمالا از ماجراهای Ringing Bells سر درمی‌آوریم.

منبع: Android Authority

کانال تلگرام دیجی کالا مگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما