گوگل‌ کروم در بروزرسانی جدیدش مشکل پرش صفحات را حل می‌کند

اسماعیل دلخموش ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۰ 12 آوریل 2017

شرکت گوگل قصد دارد در بروزرسانی جدیدش یک قابلیت جدید مرورگر کروم را معرفی کند. این قابلیت باعث می‌شود یکی از مشکلات آزاردهنده کار با گوگل کروم حل شود. احتمالا برای شما هم پیش آمده که در حال مطالعه یک صفحه باشید و ناگهان در فرایند باز شدن صفحه با پرش‌های آزاردهنده‌ای مواجه شوید که شما را به نقطه ابتدایی صفحه باز می‌گردانند. گوگل می‌گوید این مشکل جدید در آخرین بروزرسانی گوگل کروم حل خواهد شد. این قابلیت با قفل کردن بر روی یکی از عناصر صفحه کاربر را دقیقا در یک نقطه مشخص نگه می‌دارد و مانع پریدن صفحه می‌شود. این اصلاحات جدید در بروزرسانی مرورگر گوگل کروم برای کاربران موبایل هم بسیار مفید است چون در هنگام کار با موبایل وقتی صفحه دچار این پرش می‌شود، حجم بیشتری از محتوا به بخش پایینی صفحه منتقل می‌شود.

گوگل ادعا می‌کند به شکل متوسط با این قابلیت جدید جلوی سه‌بار پرش در هنگام هر بار دیدن صفحه را می‌گیرد. در عین حال این امکان هم برای توسعه‌دهنده‌ها فراهم شده که در صورت وجود هر گونه مشکل، بتوانند این قابلیت را غیرفعال کنند.

‌‌

منبع: The Verge

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. احمدرضا احمدرضا

    گوگل کروم موبایل یه مشکل اساسی داره اونم اینه که نمی تونی یه صفحه رو ذخیره کنی و بعدا که به اینترنت دسترسی نداری بتونی بری بخونیش مرورگر اختصاصی سامسونگ که فقط روی گوشی های خودشه این عملکرد و امکانهای بیشتری رو نسبت کروم داره