گوگل برای بقا در iOS به اپل یک میلیارد دلار پرداخت کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

بر اساس گزارشی که خبرگزاری بلومبرگ داده است، گوگل در سال ۲۰۱۴ مبلغ یک میلیارد دلار به اپل داده بود تا جستجوی پیش‌فرض دستگاه‌های iOS را همان موتور جستجوی گوگل نگه دارد. بلومبرگ این اطلاعات را با خواندن شکایت جدیدی علیه گوگل به دست آورده است. در متن یکی از شکایت‌های اخیر علیه گوگل، به موضوع پرداخت یک میلیارد دلار به اپل اشاره شده است.

گوگل نه تنها یک میلیارد دلار به اپل داده است، بلکه ۳۴ درصد درآمد‌های این شرکت از iOS هم برای اپل هستند.

در این مدارک هم‌چنین آمده است که گوگل قبول کرده ۳۴ درصد تمام درآمدی که از دستگاه‌های مبتنی بر iOS دارد را به اپل بدهد.

هر دو شرکت اپل و گوگل هیچ نظری درباره‌ای این اطلاعات منتشر شده نداده‌اند. با این حال، خبرگزاری بلومبرگ می‌گوید که مدارک قضایی که بر اساس آن‌ها اطلاعات جدید را به دست آورده‌اند، دیگر در وب پیدا نمی‌شود.

شکایتی که این اطلاعات در آن اشاره شده، مربوط به شرکت اوراکل است. این شرکت بیش از پنج سال است که با گوگل در مورد استفاده از نرم‌افزار جاوا وارد دعوایی حقوقی شده است. اوراکل می‌گوید که گوگل پلتفرم اندروید را با استفاده از جاوا ساخته، اما هیچ مبلغی به این شرکت پرداخت نکرده است.

گوگل هفته‌ی گذشته در بیانیه‌ای گفته بود: “ضوابط اقتصادی مشخص در توافق‌های بین اپل و گوگل برای هر دو شرکت بسیار حساس هستند. هر دو شرکت گوگل و اپل این اطلاعات را بسیار محرمانه محسوب می‌کنند.

منبع: Bloomberg

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. محمدرضا

  امیدوارم یه شرکت امریکایی توسط چن ملیاردر پولدار ساخته بشه تا بتونه جلوی مافیای اپل و قلدر مابیهای بیمنطقش و دزدی های سرگردنه اش چه از کاربرا و چه از سایر شرکتها بایسته…. متاسفانه اپل از فساد موجود در دستگاه قضایی امریکا استفاده میکنه و با تطمیع قاضیها سایر شرکتها رو اینجوری تهدید میکنه مثل بلاهایی که سر سامسونگ میاره و هر وقت فروشش افت میکنه چن ملیاردی پیادش میکنه..!

 2. عبداله رضوی

  آقا خواهشاً نظر هر کسی رو تایید نکنید
  بعضی افراد بدون حتی یک اپسیلون مطالعه و یا انصاف نظر میدن…
  فقط میتونم بگم متاسفم

 3. ( Ali S(asobhani99@gmail.com

  هه خنده داره واقعا .
  گوگل سرویس gmail رو از ios حذف کنه ببینیم کسی به اپل دست میزنه یا نه. اپل که نیست ، سنگ پاست!!

 4. خپل

  هنوز اپل باج گیر را نشناختید….این اپل در چاپیدن به دوستانش و کاربرای وفادار خودش هم رحم نمیکنه چه برسه به دشمن های خودساخته اش … چه انتظاری داریدا….

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما