۱۰هزار تومان شارژ رایگان، دریافت با ارسال عدد یک!

۴ آذر ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
پیام تبلیغاتی

بگذارید بدون حاشیه بروم سراغ اصل مطلب. یک سال است که می‌خواهم از شر پیامک‌های تبلیغاتی اپراتورم خلاص شوم و حقیقتا در این زمینه کم پیگیری نکرده‌ام. حدودا سال گذشته بود که با هر بار شنیدن صدای پیامک، صدایی که این روزها با رواج تلگرام منطقا باید کمتر به گوش برسد می‌رفتم سراغ موبایلم تا ببینم کدام رفیقم یادی از من کرده است. جالب است که حتی بعضی از این پیام‌ها ساختاری داشتند که انگار یک دوست آن‌ها را فرستاده. مثلا با «سلام» آغاز می‌شدند و نمی‌شد ادامه‌شان را دید اما وقتی بازشان می‌کردم با یک تبلیغ مواجه می‌شدم. نباید خیلی پیچیده باشد، ظاهرا من صاحب این خط موبایل هستم و منطقا باید بتوانم تصمیم بگیرم چه کسی بهم پیام بدهد. من شخصا علاقه‌ای نداشته و ندارم که صدها شرکت و موسسه تبلیغاتی مختلف شماره موبایلم را داشته باشند و روزانه برایم پیام ارسال کنند. این خواسته نه چندان بزرگ من بود و در سال گذشته برای عملی کردن این خواسته هر کاری کرده‌ام اما به طرز حیرت‌انگیزی نتوانستم اپراتورم را قانع کنم که با این پیام‌ها اعصاب ضعیفم را رو به فروپاشی کامل نبرد.

من از اول همینقدر ناامید نبودم. مثل خیلی از شما گشتم دنبال فلان کدی که می‌گویند اگر واردش کنید پیام‌های تبلیغاتی متوقف می‌شوند. آن کد را و هر کد دیگری که فکرش را بکنید وارد کردم و خب طبیعتا اثری نداشت. مرحله بعد زنگ زدن به مرکز تماس اپراتورم بود. نه یکی دوبار، چندین بار با چندین نفر حرف زدم. گفتم که نمی‌خواهم این پیام‌ها را برایم بفرستید. یک نفر که تقریبا از دستم عصبانی شده بود و حس می‌کردم چقدر آدم بی‌ملاحظه و پرتوقعی هستم که نمی‌گذارم اپراتورم با ارسال پیام‌های تبلیغاتی کمی پول دربیاورد، بهم گفت تو که عضو هیچ سرویس پولی نیستی. گفتم مشکلم سرویس‌های پولی نیست، دردم همین پیام‌های آزاردهنده‌اند که مدام می‌گویند عدد ۱ را بفرست به فلان شماره به شکل کاملا مجانی و بعد آن زیر نوشته‌اند روزانه ۳۰۰ تومان. همین‌ها که می‌گویند شما برنده بی‌نهایت خوش‌شانس قرعه‌کشی بزرگ ما شده‌اید و حالا شانس برنده شدن یک ماشین یک میلیاردی را دارید و برای این کار باید عدد ۲ را ارسال کنید به شماره ما که روزانه به شکل کاملا مجانی ۳۰۰ تومان ازت پول بگیریم و جیبت را خالی کنیم. همین پیام‌ها که بوضوح به شعور آدم توهین می‌کنند. همین‌ها را نمی‌خواهم دریافت کنم. یعنی هیچ راهی نیست؟ اگر نخواهم برای بردن شارژ ۱۰۰۰ تومانی یک ماه پیامک‌های ۲۰۰ تومانی از فلان شماره دریافت کنم باید چه کسی را ببینم؟

در مرحله آخر این جدال نابرابر از اپراتورم قطع امید کردم و شخصا تصمیم گرفتم شماره‌هایی که پیام تبلیغاتی می‌فرستند را بلاک کنم. شاید به نظرتان اغراق‌آمیز برسد ولی تا امروز بیش از ۵۰ شماره را بلاک کرده‌ام

خب جواب چندین نفر در مرکز تماس اپراتورم به من این بود که می‌شود سرویس‌های پولی را لغو کرد ولی برای لغو پیامک‌های تبلیغاتی از دست‌شان کاری بر نمی‌آید. یک نفر که خیلی همدردی نشان داد بهم گفت می‌توانی چند شماره تبلیغاتی را بگویی تا بلاک کنیم. ولی واقعا چندتا شماره؟

در مرحله آخر این جدال نابرابر از اپراتورم قطع امید کردم و شخصا تصمیم گرفتم شماره‌هایی که پیام تبلیغاتی می‌فرستند را بلاک کنم. شاید به نظرتان اغراق‌آمیز برسد ولی تا امروز بیش از ۵۰ شماره را بلاک کرده‌ام و تقریبا از چند ده شماره دیگر باز پیام تبلیغاتی دریافت می‌کنم.

هدفم از نوشتن این‌ها چیست؟ مطرح کردن یک سوال ساده. آیا کاربری که از یک اپراتور یک شماره موبایل را می‌خرد مالک آن خط هست یا نه؟ اگر هست چطور ممکن است نتواند درباره محتوای دریافتی تصمیم بگیرد؟ این قضیه واقعا انقدر پیچیده بوده که هنوز پس از چندین سال غیرقابل حل به نظر می‌رسد؟ راستش من دنبال احترام به مشتری، بالا بردن کیفیت تماس‌ها، بهتر کردن سرعت یا حجم اینترنت و هیچ چیز دیگری نیستم. این‌ها پیشکش. ولی لطفا برای پول درآوردن خودتان شماره من را با پیام‌های تبلیغاتی بمباران نکنید. انصافا خواسته چندان بزرگی نیست.


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۷۵ دیدگاه
 1. Avatar Mahi

  برادر من! من خودم تو یکی از همین شرکت ها کار میکردم. اگر بدونید این شرکت با ۵ نفر پرسنل درآمدش بعد از ۱ سال به ماهی ۳-۴ میلیارد تومان رسیده بود میدونستید با کیا طرفید و اینکه جلوگیری از دریافت این پیامها یعنی چی. تازه شرکت ما فقط یه شرکت کوچیک بود. خدا به داد شرکتهای بزرگ دیگه برسه. اینکه بخوای جلوی پرخوری این همه آدم رو بگیری کار واقعا سخت و به نظر من تقریبا غیرممکنیه.

 2. Avatar Ali

  اخه دیگه چقد باید تحمل کنیم شکایت به کجا ببریم خسته شدیم از این همه پیامک تبلیغاتی باور کنید بعضی از این پیامک ها کفر ادمو در میاره
  اینه مشتری مداری اپراتور ها که ازش حرف میزدند…

 3. Avatar amin

  دوستان از بلاک پرو استفاده کنید همه تبلیغاتی هارو از روی رنج شمارو و… شناسایی میکنه رایگانم هست حتما نصب کنید

 4. Avatar ممد

  دم شما گرم خوب گفتی

 5. Avatar امید

  ۵۰ تا شماره بلاک شده که چیزی نیس!!! من در عرض ۳ ماه، ۲۲۰ تا شماره روی گوشیم بلاک شدن ولی هر چند روز یه بار یکی جدید پیداش میشه.

 6. Avatar سینا

  سلام وقت شما بخیر
  ممنون از مطلب خوبتون.
  این مسئله برای من هم خیلی اهمیت داره چون دوست دارم وقتی صدای موبایل میاد در ارتباط با مسئله ای باشه که بمن مربوط میشه. برای هیمن عضو گروه و کانالی هم نیستم جز ۱ مورد که بی صدا کردم. و چند کارت بانکی ندارم که هی بخاطر لاگین کردن بخواد صدای SMS بیاد.
  برای موردی که فرمودید، بلاک کردن شماره ها هیچ تاثیری نداره ، به این دلیل که اینها از شماره های مختلف اعتباری ارسال میشن. مگر اینکه موبایلتون ابزاری داشته باشه که یکسری پیش شماره ها مسدود بشن که منطقی نیست انجام دادنش. چون ممکنه کسی هم که با شما کار داره ، برفرض پیش شمارش ۰۹۱۰ یا ۹۲۰ باشه.
  من فعلا دارم هر موردی میرسه ارسال میکنم به شماره ۸۰۰۱ تا ببینم چه تصمیمی گرفته میشه. خلاصه این سیمکارت ها بی صاحب نیستن و یک مالکی دارن، پس باید (انشالله) پاسخگو باشن.
  از نظر حقوقی ، ۹۵ درصد سیمکارت های اعتباری برای اون شرکت هست و تا حدودی میتونن خودشون (نه دیگران ) استفاده کنن. اما در مورد سیمکارت های دائمی کاملا برعکس هست… بخصوص سیمکارت های قدیمی.. من اون زمان خطم رو نزدیک ۱ تومن خریداری کردم و واقعا مسخرست که هی بخواد تبلیغای مسخره و بیربط بگیرم.
  ی پیشنهاد هم دارم اینکه لطفا جاهایی مثل نمایشگاهها و سمینارها شماره به غرفه داران ندید.همین نمایشگاه قبلی، ورودی هر سالن یه افرادی بودن که ۴ تا سوال ساده میپرسیدن مثل اسم فامیل و سن و و…. وووووو … . شماره موبایل!!
  دقیقا بعد نمایشگاه تبلیغات شروع شد!

  موفق باشید
  ممنون

 7. Avatar Mohammad Ali Ahantab

  یه راه خیلی خوب اینه که صدای دریافت sms رو سایلنت کنی چون این روزاsms های بدرد بخور فقط موقع لاگین کردن هستن که خودت اون زمان میدونی میخواد برات sms بیاد و گوشیت دستته

 8. Avatar سارا

  با بلاک کردن فقط بلاک لیست پر میشه چون به جز خود اپراتور ندیدم شماره ای بیشتر از ۱ تبلیغ بفرسته! ولی به هر حال میشه غیر فعال کرد یه کدی داره، فک کنم مسئله حجم و قیمت بسته ها و قطع و وصلی اینترنت “آلفا” خیلی مهم تر باشه.

  1. Avatar سینا

   بله، دقیقا حق با شماست، پیامک‌های تبلیغاتی که از شماره‌های شخصی میاد حواسشون هست که در هفته از یک شماره فقط یک پیامک ارسال کنند.

 9. Avatar رضا

  اینا مردم وچی فرض کردند..

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه