۱۰ شخصیت فوق‌العاده خنده‌دار کارتون‌های لونی تونز

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
شخصیت‌های خنده‌دار لونی تونز

لونی تونز قبل از اینکه با فیلم‌ها و سریال‌های متنوع به محبوبیت گسترده امروزی‌اش برسد، از سال ۱۹۳۰ تا ۱۹۶۹ با مجموعه‌ای از فیلم‌های کوتاه کارش را آغاز کرد. وقتی برادران وارنر لونی تونز را ساختند، قصد داشتند قدم به عصر طلایی انیمیشن بگذارند، بدون اینکه بدانند این فرنچایز چقدر بزرگ خواهد شد و دنیای تلویزیون را برای همیشه تغییر خواهد داد. لونی تونز بیشتر به خاطر شخصیت‌های متنوع و بی‌نظیرش شناخته می‌شود. تا امروز، بسیاری از شخصیت‌های لونی تونز از جمله باگز بانی، دافی داک و توییتی، از برجسته‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین شخصیت‌های انیمیشن تمام دوران به شمار می‌‎روند. در ادامه ۱۰ شخصیت فوق‌العاده خنده‌دار کارتون‌های لونی تونز را نام بردیم.

۱۰. گوسامر

گوسامر شخصیت خنده دار لونی تونز

گوسامر برای اولین بار در سال ۱۹۴۶ در سریال کوتاه «خرگوش مو بلندکننده» (Hair-Raising Hare) به نمایش درآمد و از آن زمان به یکی از شخصیت‌های همیشگی سریال تبدیل شد. گوسامر به عنوان یکی از هیولاهای لونی تونز، شبیه یک قلب غول‌پیکر مهربان با چشمان درشت است که کفش‌های ورزشی به پا می‌کند و پنجه‌های کشیده دارد. در حالی که در ابتدا به عنوان دستیار دکتر لور طراحی شده بود، به خاطر علاقه و اشتیاق طرفداران، حضورش بارها تکرار شد.

بخشی از خنده‌دار بودن گوسامر ناشی از پارادوکس ظاهر درشت و هیولایی او همراه با دیدگاه کودکانه‌اش نسبت به زندگی است. گوسامر از ترس از انعکاس خود در آینه گرفته تا به خواب رفتن در حین برس زدن موهایش، به دنیای اطراف خود مانند یک کودک بی‌گناه واکنش نشان می‌دهد.

کلاسور مدل انیمیشن لونی تونز کد 189

۹. یوسمیت سم

یوسمیت سم شخصیت خنده دار لونی تونز

یوسمیت سم یکی از برجسته‌ترین شخصیت‌های لونی تونز و همچنین کابوی افتخاری این فرنچایز است. لونی تونز با یوسمیت سم، با تکیه بر لباس‌ها و همچنین تمایلش به کشیدن اسلحه بر روی هر کسی که سر راهش قرار می‌گیرد داستان‌های وسترن جذابی را روایت می‌کند. با لهجه قوی، رفتار تهاجمی، و تکه‌کلام‌های مخصوص، در کنار پاهای کوچک و سبیل‌های بزرگ، سم یکی از خنده‌دارترین شخصیت‌های لونی تونز است. یوسمیت سم با باگز بانی رقابت دارد، اما مهم نیست که چند بار سعی می‌کند او را شکست دهد، باگز همیشه موفق می‌شود فرار کند.

۸. سیلوستر

سیلوستر شخصیت خنده دار لونی تونز

سیلوستر یک گربه تاکسیدو و همچنین یکی از اولین و معروف‌ترین شخصیت‌های لونی تونز است. سیلوستر هنگام تلاش برای خوردن توییتی سرسخت و مغرور است، اگرچه وقتی در موقعیت‌های ترسناکی مثل رویارویی با پورکی پیگ قرار می‌گیرد، به گربه‌ای ترسو تبدیل می‌شود.

یکی از خنده‌دارترین بخش‌های کارتون سیلوستر این است که چگونه با او اغلب مانند کودکی رفتار می‌شود که کار اشتباهی مرتکب شده، به خصوص از طرف صاحبش مادربزرگ، وقتی مچ او را هنگام شکار توییتی می‌گیرد. در حالی که به نظر می‌رسد سیلوستر هرگز نمی‌تواند کاملا برنده شود، قاطعیت، تکه‌کلام‌ها و سرسختی او همیشه باعث خنده می‌شود.

کلاسور مدل کارتن سیلوستر کد 151

۷. کایوت

کایوت

کایوت همانطور که از نامش پیدا است، یک کایوت است که درست مانند موش و گربه همیشه به دنبال شکار رودرانر است. با توجه به سرعت رودرانر، کایوت معتقد است بهترین شانس او برای گرفتن این پرنده انجام کارهای سخت، ریختن نقشه‌های پیچیده و استفاده از تی‌ان‌تی است. اگر کارهای خنده‌دار کایوت نبود، این بخش از لونی تونز به یکی از خشن‌ترین کارتون‌های کودکان تبدیل می‌شد.

لونی تونز با استفاده از طنز فیزیکی، چیزی را که در ابتدا به عنوان یک انفجار ترسناک به نظر می‌رسد، با ریختن موی کایوت یا بوجود آمدن یک برآمدگی بزرگ روی سرش به لحظات خنده‌دار تبدیل می‌کند. با وجود ایده‌های بی‌شمارش، برنامه‌های کایوت اغلب با شکست مواجه می‌شوند و باعث آسیب دیدنش می‌شود. مهم نیست که در نهایت چه اتفاقی می‌افتد، حضور کایوت به تنهایی خنده‌دار است.

۶. پورکی پیگ

پورکی پیگ

پورکی پیگ اولین شخصیت ساخته شده در لونی تونز بود و تا به امروز مورد علاقه طرفداران باقی مانده است. در حالی که پورکی پیگ بیشتر به عنوان یک شخصیت جانبی شناخته می‌شود، اما همیشه در هر قسمتی که حضور دارد می‌درخشد. پورکی با وجود رفتارهای ملایم و رفتار خجالتی‌اش، از چیزهای تجملاتی در زندگی، از جمله نورافکن، لذت می‌برد. یکی از منطقی‌ترین متفکران لونی تونز، پورکی، اغلب می‌نشیند و مشاهده می‌کند و نظرات خود را با صدای بلند بیان می‌کند. به نوعی، پورکی پیگ مانند یک عضو قضاوت‌کننده در هر خانواده‌ای است که همیشه نظرات احمقانه می‌دهد.

جاکلیدی مدل پورکی پیگ کد J274

۵. ماروین مریخی

ماروین مریخی

ماروین مریخی به لطف طراحی منحصربه‌فرد شخصیت، تمایلات ویرانگر و بیان نظراتش به کمک ایما و اشاره، یکی از اصلی‌ترین اعضای لونی تونز است. در حالی که به عنوان یکی از دشمنان باگز بانی در نظر گرفته می‌شود، طرفداران ماروین را بد نمی‌بینند، بلکه آن را بازیگوش و حتی احمق می‌دانند. بیشتر این دیدگاه‌ها از این واقعیت ناشی می‌شوند که ترفندهای ماروین برای از بین بردن باگز بانی و زمین ناشی از یک آرزوی پیش پا افتاده است.

برخی از این آرزوهای پیش پا افتاده عبارتند از اینکه بخواهد زمین را فقط برای اینکه دید بهتری نسبت به سیاره زهره داشته باشد، نابود کند و از شیطان تاسمانی به خاطر خراب کردن تعطیلاتش انتقام بگیرد. از آنجایی که ماروین مریخی نمی‌تواند صحبت کند، لونی تونز بر طنز فیزیکی این شخصیت تاکید بیشتری دارد، به همین دلیل است که به عنوان یک شرور کاملا متقاعدکننده است.

۴. شیطان تاسمانی

شیطان تاسمانی

شیطان تاسمانی که معمولا به عنوان تاز شناخته می‌شود، بر اساس حیوان واقعی طراحی شده است، اگرچه تنها ویژگی مشابه آن‌ها اشتهای بسیار زیاد است. تاز با چرخیدن سریع به شکل گردباد از میان هر شی که سر راهش قرار بگیرد عبور کرده و آن‌ها را می‌بلعد و نابود می‌کند.

بخش زیادی از خنده‌دار بودن او ناشی از توانایی از بین بردن همه چیز در حین چرخش است، و اغلب سوراخ‌هایی به اندازه خود پشت سرش باقی می‌گذارد. بیشتر بامزگی تاز از پاسخ‌های او ناشی می‌شود که بیشتر به غرغر شبیه است، که شاید بیننده‌ها نتوانند متوجه حرف‌هایش شوند، اما شخصیت‌های دیگر لونی تونز به راحتی او را می‌فهمند. در حالی که تاز اغلب به عنوان یک موجود وحشی و بی‌رحم توصیف می‌شود، اما در اعماق وجودش یک دوست واقعی است.

فیگور مدل لونی تونز بسته 12 عددی

۳. باگز بانی

باگز بانی

باگز بانی به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی لونی تونز، شهرت زیادی در بین طرفداران به دست آورده و اکنون چهره اصلی این فرنچایز است. باگز بیشتر به خاطر بازیگوشی، شوخ‌طبعی، کاریزما و گاهی اوقات رفتار زیرکانه‌اش شناخته می‌شود. باگز که یکی از پرهرج‌ومرج‌ترین کاراکترها و همچنین باهوش و فریبکار است، همیشه قادر است از هر موقعیتی که در آن قرار می‌گیرد رهایی یابد.

از شکار شدن توسط المر فاد، تا تعقیب شدن توسط تاز یا ماروین مریخی که تلاش می‌کنند او را نابود کنند، باگز می‌تواند از هر کسی که به دنبال او می‌آید پیشی بگیرد و حتی او را تحقیر کند. ناگفته نماند که او با شکستن دیوار سوم و چهارم طرفدارانش را به خنده وامی‌دارد.

۲. المر فاد

المر فاد

المر فاد یکی از معدود انسان‌های دنیای لونی تونز و همچنین یکی از بزرگ‌ترین دشمنان باگز بانی است. به عنوان یک شکارچی، هدف اصلی او همیشه شکار و کشتن باگز است. با این حال، المر دست‌وپا چلفتی، بداخلاق و بدشانس است، در نتیجه هرگز نمی‌تواند باگز را بگیرد و معمولا در این فرآیند به خود آسیب می‌رساند. ظاهر المر و همچنین سبک صحبت کردنش، او را به یکی از دوست‌داشتنی‌ترین شخصیت‌های انیمیشن تمام دوران تبدیل کرده است. المر طرفداران زیادی دارد که مدام تکه‌کلام‌های او را تکرار می‌کنند. برای ایجاد موجی به این بزرگی در سراسر جهان به شخصیت خاصی نیاز است.

۱. دافی داک

دافی داک

دافی داک یکی از معروف‌ترین شخصیت‌های لونی تونز است که برای دهه‌ها طرفداران این فرنچایز را می‌خنداند. او حتی عنوان یکی از بهترین شخصیت‌های کارتونی تلویزیون را به خود اختصاص داد و در رتبه چهاردهم قرار گرفت. ماهیت پرحرف دافی داک و تمایل او برای ربودن توجه از باگز بانی به نظر می‌رسد که همیشه ناموفق از آب در می‌آید، اما باعث شده است که طرفداران او را تشویق کنند. در حالی که فرنچایز لونی تونز دافی داک و باگز بانی را در مقابل یکدیگر قرار داده‌، تا جایی که آن را به یکی از بهترین رقابت‌های کارتونی تبدیل کرده، صداقت او در مورد اینکه چگونه همه چیز بر خلاف او برای باگز درست پیش می‌رود، بسیار خنده‌دار است.

منبع: cbrبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما