۱۰ چیزی که باید قبل از تجربه‌ی Star Wars Jedi: Survivor بدانید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
بازی Star Wars Jedi: Survivor

پس از موفقیت بازی Star Wars Jedi: Fallen Order ساخته‌ی استودیوی «ریسپاون اینترتینمنت» (Respawn Entertainment) در سال ۲۰۱۹، این استودیو ظاهرا قصد دارد که با انتشار دنباله‌ی آن یعنی Star Wars Jedi: Survivor، این سری را به سطح جدیدی ببرد. نسخه‌ی دوم این مجموعه‌ی تحسین شده قرار است در ۲۸ آوریل (۸ اردیبهشت) برای پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری و رایانه‌های شخصی منتشر شود و طرفداران جنگ ستارگان مشتاقانه منتظر شروع فصل بعدی داستان کال کستیس (Cal Kestis) هستند.

از آنجایی که تقریبا سه سال از عرضه‌ی نسخه‌ی اول این سری اکشن و ماجراجویی می‌گذرد، احتمالا بسیاری از شما اتفاقات نسخه‌ی اول را تا حدودی فراموش کرده‌اید. حال طی این مقاله قصد داریم تا به ۱۰ چیزی که باید قبل از تجربه‌ی Star Wars Jedi: Survivor بدانید، بپردازیم و جنبه‌های داستانی مهم بازی اول را بازگو کنیم.

۱۰. داستان کلی

بازی Star Wars Jedi: Fallen Order

بازی Fallen Order ماجراجویی کال کستیس را که در سیاره‌ی براکا (Bracca) مخفی شده و به‌عنوان یک تعمیرکار کشتی‌های فضایی کار می‌کند، دنبال می‌کند. هویت مخفی کال پس از استفاده از فورس (The Force) برای نجات دوستش پراوف فاش شده و توجه نیروهای امپراتوری را به خود جلب می‌کند. کال مسیر خود را برای تبدیل شدن به یک شوالیه جدای به دلیل گذشته‌ی غم‌انگیز خود رها کرده است؛ گذشته‌ای که حول محور خیانت به نظام جدای در هنگام اجرای فرمان ۶۶ به دست دارث سیدیوس یا همان پالپاتین می‌چرخد.

۹. فرمان ۶۶

فرمان 66

فرمان ۶۶ در تاریخ جهان جنگ ستارگان بسیار مهم است؛ این لحظه‌ای است که توازن قدرت را در کهکشان به هم زد و تقریبا نظام جدای را از هستی محو کرد. این یک استراتژی مخفی بود که همه جدای‌ها را به عنوان خائن به امپراتوری معرفی می‌کرد و آن‌ها را در معرض اعدام قرار می‌داد. این کار از آنجایی که ارتش کلون با تراشه‌های در مغزشان همراه شده بودند، مؤثر بود و جدای‌ها نمی‌توانستند آن‌ها را از انجام دستوراتشان منحرف کنند. آنچه از دستور پالپاتین حاصل شد، اعدام برنامه‌ریزی شده‌ی همه جد‌ای‌ها و شاگردان آن‌ها بود. وقایع Jedi: Fallen Order پنج سال پس از این رویداد فاجعه بار رخ می‌دهد و دلیل مخفی شدن کال در براکا نیز همین موضوع است.

۸. هولوکرون‌

فالن اوردر

کال و همراهانش یک هولوکرون را پیدا می‌کنند که توسط استاد سابق سیر (Cere) یعنی اینو کوردوا (Eno Cordova) پنهان شده بود. هولوکرون یک حامل باستانی از دانش است که فقط توسط یک فرد ماهر در استفاده از فورس قابل دسترسی است. هولوکرون‌ها در واقع توسط جدای‌ها و سیت‌ها برای ذخیره‌ی دانش و حفظ اطلاعات برای نسل‌های آینده استفاده می‌شوند. هولوکرون پیدا شده توسط کال در Jedi: Fallen Order حاوی هویت تعداد بیشماری از کودکان حساس به فورس است. از آنجایی که هدف فرمان ۶۶ از بین بردن تمام جدای‌ها بود، این هولوکرون به طور خاص اهمیت بالاتری دارد و نمی‌تواند در دست افراد اشتباه بیفتد. خوشبختانه، کال کسی بود که آن را پیدا کرد و تصمیم گرفت آن را نابود کند و بیان کرد که فورس سرنوشت کودکان ذکر شده را تعیین خواهد کرد.

۷. نیرو (The Force)

بازی استار وارز جدای: فالن اوردر

فورس یا نیرو در تمام داستان‌های جنگ ستارگان عنصری ثابت بوده و در همه جا وجود دارد. به همین دلیل، اهداف بی‌پایانی را دنبال کرده و بسیاری گمان می‌کنند که پتانسیل کامل آن ممکن است هرگز به طور واقعی آشکار نشود. در Jedi: Fallen Order، ما با کاربرد نادرتری از نیرو آشنا می‌شویم که به نام روان‌سنجی (Psychometry) شناخته می‌شود. کال که هنوز یک شاگرد است، از روان‌سنجی به‌عنوان وسیله‌ای برای باز کردن قفل درس‌هایی که باید فرا گیرد، هنگام عبور از کهکشان استفاده می‌کند. با این مهارت، کال قادر است از اشیاء خاطراتی را بیرون کشیده و روایت‌های ذخیره شده در آن‌ها را دوباره زنده کند. در این بازی، این موضوع فرصتی است برای بازیکنان برای یادگیری توانایی‌های جدید برای استفاده در حین پیشرفت در داستان و همچنین افشای حقایق پنهان در مورد متحدان و دشمنان کال است.

۶. سیر جوندا (Cere Junda)

سیر جوندا

جوندا و همراهش گریز (Greez) برای اولین بار در کشتی فضایی Mantis در بازی ظاهر می‌شوند و کال را در طی یک درگیری با Second Sister یا همان تریلا سودوری نجات می‌دهند. در طول بازی متوجه می‌شویم که سیر یک جدای سابق است که پس از وقایع فرمان ۶۶ ارتباط خود را با فورس به طور کامل قطع کرده است. با پیشرفت روند بازی، بازیکنان متوجه می‌شوند که سیر برای کسب اطلاعات مورد شکنجه قرار گرفته است و در نهایت محل شاگرد خود یعنی را فاش کرده است. سیر با این باور که تریلا مدت هاست از بین رفته، وقتی متوجه می‌شود که شاگرد سابقش به عنوان عضوی از امپراتوری انتخاب شده، شوکه می‌شود. در نهایت بازی با نابود کردن هولوکرون روی مانتیس توسط کال به پایان می‌رسد.

۵. مرین (Merrin)

مرین

مرین یک Nightsister است که کال در سیاره‌ی داتومیر (Dathomir) با او روبرو می‌شود. در ابتدا، او دشمنی است که با استفاده از اجساد خواهران کشته شده‌ی خود تلاش می‌کند تا از سرزمین خود در برابر بازدیدکنندگان خارجی محافظت کند. با این حال، با پیشرفت بازی، بی‌اعتمادی او به جدای‌ها بیشتر بررسی شده و ظاهرا ناشی از تجربیات او با تارون مالیکوس، یک شوالیه جدای سابق است که به سمت تاریکی روی آورده و رهبر قبیله‌ی Nightbrother می‌شود که در داتومیر حضور داشته است. با کمک مرین، کال مالیکوس را شکست می‌دهد و داتومیر را از چنگ او رها می‌کند و آرامش را به این سرزمین باز می‌گرداند. پس از جلب اعتماد او، کال، مرین را متقاعد می‌کند که به مانتیس بپیوندد و به نجات کودکان بی‌گناه موجود در هولوکرون کمک کند.

۴. جارو تاپال (Jaro Tapal)

جارو تاپال

جارو تاپال علی‌رغم اینکه در خلال اتفاقات فرمان ۶۶ در کمین گروهی از کلون‌ها افتاد، یک شخصیت مهم در داستان و در شکل‌گیری شخصیت کال است. مربی سابق کال به او راه‌های استفاده از فورس را آموزش داد و راهنمایی‌هایی را که برای تحقق بخشیدن به پتانسیل‌هایش به عنوان یک شوالیه جدای نیاز داشت، به او ارائه کرد. در حالی که آموزه‌های او به دلیل مرگش به اتمام نرسیدند، با این حال این فداکاری تاپال بود که کال را از چنگال امپراتوری فرار داد. حضور جارو در بازی به شدت تحت تأثیر مبارزات درونی خود کال برای کنار آمدن با مرگ غم‌انگیز استادش است. تاپال عصبانی است و توانایی‌های کال را نادیده می‌گیرد، با این حال بازیکنان در نهایت متوجه می‌شوند که این یک توهم ناشی از باور خود کال است که استادش را ناامید کرده است. در حالی که او یک شخصیت اصلی در داستان نیست، با این حال می‌تواند در نسخه‌ی دوم نیز نقش داشته باشد.

۳. تریلا (Trilla)

تریلا

The Second Sister که قبلا با نام تریلا شناخته می‌شد، آنتاگونیست اصلی Jedi: Fallen Order است. او با یافتن محل هولوکرون و از بین بردن آنچه از نظام جدای باقی مانده است، به دنبال اجرای دستورات استاد فعلی‌اش یعنی دارث ویدر است. هویت او در ابتدا مشخص نیست تا زمانی که بازیکنان شروع به درک گذشته‌ی سیر و شاگرد او می‌کنند. داستان غم‌انگیز تریلا پایانی به همان اندازه غم‌انگیز داشت زیرا او در نهایت از کال شکست می‌خورد و نمی‌تواند هولوکرون را بدست آورد. کال و سیر علی‌رغم تلاش‌های زیاد نمی‌توانند تریلا را وادار کنند تا قبل از اینکه دارث ویدر از راه برسد و شاگردش را به خاطر شکست‌هایش بکشد، او را به سمت خود بیاورند.

۲. ربات BD-1

ربات BD-1

نقش درویدها در داستان‌های مختلف جنگ ستارگان اغلب نادیده گرفته می‌شود، اما آن‌ها ربات‌هایی بسیار ارزشمند است. بازی BD-1 یک ربات کاوشگر است که زمانی همراه اینو کوردوا بود. کوردوا پس از اینکه متوجه شد در sdhvid زفو (Zeffo) در خطر هستند، این ربات را طوری برنامه‌ریزی کرد که تا زمانی که به کسی به اندازه‌ی کافی در مور‌د چیزهایی که کشف کرده اعتماد نکرده فعال نشود. BD-1 در اوایل داستان با کال همراه می‌شود و یک پیوند دوستی قوی بین آن‌ها شکل می‌گیرد. هنگامی که BD-1 شروع به اعتماد کردن به کال می‌کند، مکان هولوکرونی را که به دنبال آن بودند فاش کرده و اطلاعاتی را که او نیاز دارد در اختیارش قرار می‌دهد.

۱. کال کستیس (Cal Kestis)

Star Wars Jedi: Survivor

کال کستیس شخصیت اصلی Jedi: Fallen Order و دنباله‌ی آن است. او که پس از وقایع فرمان ۶۶ خود را در براکا پنهان کرده بود، سعی داشت که از کسانی که به دنبال نابودی جدای‌های باقی مانده بودند، دوری کند. پس از اینکه کال مجبور شد از قدرت خود برای جلوگیری از سقوط دوستش پراوف استفاده کند، از مخفیگاهش بیرون آمده و خود را وقف بازگرداندن نظام جدای می‌کند. کال با کمک همراهانش در کشتی مانتیس یک هولوکرون حاوی هویت کودکان حساس به فورس را بازیابی کرده و آن را از بین می‌برد. بازیکنان در طول بازی شاهد رشد شخصیتی او هستند و در پایان داستان او به یک شوالیه جد‌ای تبدیل می‌شود.

منبع: Gamerant


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما