بیش از ۱۵۰ کارمند اکتیویژن بلیزارد خواهان اخراج مدیر این شرکت شدند

۳۰ آبان ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
اعتراضات اکتیویژن بلیزارد

چند روز پیش سایت وال‌استریت ژورنال گزارش مفصل و دقیقی را منتشر کرد که جزئیات تازه‌ای را درباره‌ی اتهام‌های مربوط به تجاوز و آزار و اذیت جنسی علیه زنان در اکتیویژن بلیزارد بیان کرده بود و بدتر از آن طبق بعضی از شواهد اذعان داشت که بابی کوتیک، مدیر اکتیویژن بلیزارد، از این وقایع آگاه بوده و اقدام خاصی در رفع آن انجام نداده است. حتی بعضی از گزارش‌ها به نقش او در برخی از این اتهام‌ها و بدرفتاری‌ها اشاره کرده‌اند. در پی انتشار مقاله‌ی سایت وال‌استریت ژورنال (Wall St Journal)، تعداد زیادی از کارمندان اکتیویژن بلیزارد دست از کار کشیده و جلوی ساختمان این شرکت به اعتراض پرداخته‌اند و خواهان اخراج بابی کوتیک شده‌اند.

به درخواست اتحادیه کارگردان ABetterABK (یک اکتیویژن بلیزارد بهتر)، حدود ۱۵۰ کارمند در خارج از محوطه بلیزارد در ارواین، کالیفرنیا جمع شدند و به مدیریت بابی کوتیک و فرهنگ مخرب این شرکت علیه زنان در این سال‌ها معترض شده‌اند. اعتراض کوچک‌تری در دفتر تضمین کیفیت بلیزارد در مینه‌سوتا برگزار شد، در حالی که دیگران از راه دور به آن پیوستند و در جاهای دیگر کار را متوقف کردند.

اعتراضات اکتیویژن بلیزارد

گروه ABetterABK در توییتر نوشته است: «ما سیاست تسامح صفر (سیاستی است که برای هر تخلف از یک قاعده اعلام شده مجازاتی تعیین می‌کند) خود را وضع کرده‌ایم. تا زمانی که بابی کوتیک در سمت مدیرعامل عوض نشود، ساکت نخواهیم شد و همچنان تقاضای اصلی خود را برای بررسی شخص ثالث توسط منبع منتخب کارمندان حفظ می‌کنیم. ما امروز یک تجمع اعتراضی برگزار می‌کنیم. ما پیوستن شما را به جمع خود خوش‌آمد خواهیم گفت.»

پس از انتشار این گزارش، بیانیه‌ای از اکتیویژن در پاسخ به این گزارش منتشر شد که هیأت‌ مدیره‌ی این شرکت در کنار مدیرعامل آن ایستاده و به او اطمینان دارد. کوتیک هم گویا هیچ پیشنهادی برای استعفا نداده است. در آن پیامی که اکتیویژن به واشنگتن پست فرستاده بود، اعلام شده است: «ما کاملا متعهد به ایجاد یک محیط امن، فراگیر و با ارزش برای همه کارکنان خود در سراسر جهان هستیم. ما از حق آن‌ها برای بیان نظرات و نگرانی‌های خود به شیوه‌ای امن و محترمانه و بدون ترس از انتقام حمایت می‌کنیم.»

با این حال، ماجرا به اینجا ختم نشد و فقط مدت کوتاهی پس از این بیانیه‌ی اکتیویژن و با شدت گرفتن اعتراض، سهام‌داران این شرکت هم خواستار استعفای بابی کوتیک شدند. آن‌ها هم بیان کرده‌اند که او از این اتفاقات خبر داشته و اقدامی را در برطرف کردن آن‌ها انجام نداده است و افرادی که مرتکب آزار و اذیت‌های جنسی شده‌اند را پس از آگاهی از این موضوع اخراج نکرده است.

منبع: Eurogamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه