اکتیویژن بلیزارد دیگر باارزش‌ترین شرکت بازی‌سازی آمریکا نیست

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اکتیویژن بلیزارد

طبق جدیدترین داده‌های اعلام شده، اکتیویژن بلیزارد دیگر امتیاز ارزشمندترین شرکت بازی‌سازی ایالات متحده را در اختیار ندارد.

شرکت آمریکایی اکتیویژن بلیزارد بالاخره جایگاه خود را به‌عنوان باارزش‌ترین شرکت آمریکایی در صنعت بازی‌های ویدیویی از دست داد و جایگاه خود را به روبلاکس (Roblox) سپرد. روبلاکس، شرکتی است که پشت بازی محبوب سندباکسی با همین نام قرار دارد. آن‌ها به لطف افزایش قیمت اخیر سهام خود توانسته‌اند از شرکت اکتیویژن پیشی بگیرند و باارزش‌ترین شرکت آمریکایی این صنعت شوند.

سهام Roblox در روز سه‌شنبه پس از گزارش درآمد این شرکت بیش از ۴۰ درصد جهش پیدا کرد و ارزش شرکت را در بازار به بیش از ۶۲ میلیارد دلار رساند. طبق گزارشی که سارا نیدلمن از وال‌استریت ژورنال در توییتر بیان کرده، در مقایسه، ارزش سهام شرکت اکتیویژن بلیزارد چیزی حدود ۵۲ میلیارد دلار است. به غیر از این دو شرکت، ارزش سهام شرکت الکترونیک آرتس هم تا این هفته چیزی حدود ۳۹٫۷ میلیارد دلار گزارش شده است.

روبلاکس

به‌تازگی در پی تصمیم برای تأخیر دو بازی دیابلو ۴ و اورواچ ۲ قیمت سهام اکتیویژن بلیزارد سقوط کرد و ارزش بازار این شرکت را پایین آورد. البته عوامل بسیار مهم دیگری هم در این موضوع دخیل بوده‌اند. در واقع، ارزش سهام اکتیویژن بلیزارد از ماه ژوئن به دنبال شکایت‌های مختلف و سایر تحقیقات مربوط به اتهامات آزار و اذیت جنسی و تبعیض علیه زنان به طور پیوسته کاهش یافته است.

سهام روبلاکس فقط از ماه مارس برای معامله و به‌صورت عمومی قرار داده شده است. این شرکت به خودی خود بازی نمی‌سازد، اما در عوض پلتفرمی را برای ساخت بازی توسط افراد دیگر راه‌اندازی کرده است که این روزها به محبوبیت فراوانی نزد مخاطبان دست یافته است و توانسته بسیاری از افراد را به خود جذب کند.

از سوی دیگر اکتیویژن بلیزارد ناشر بزرگی بازی‌های محبوب و پرطرفداری همچون کال آو دیوتی، وارکرفت، دیابلو است و سابقه‌ی بسیار زیادی در بازار بازی‌های کنسولی و البته کامپیوترهای شخصی دارد. آن‌ها هم‌چنین بازی Candy Crush را هم در اختیار دارند. همین موضوع به‌تنهایی می‌تواند نشان دهد که بیشتر شدن ارزش سهام روبلاکس نسبت به اکتیویژن بلیزارد چه اهمیت و ارزش زیادی دارد.

منبع: Gamespot

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما