۴۰ ماه حبس و ۲۰۰ هزار دلار جریمه در انتظار مهندس فولکس

۴ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

“جیمز لیانگ” (James Liang) یکی از مهندسان شرکت فولکس به ۴۰ ماه حبس و پرداخت ۲۰۰ هزار دلار جریمه محکوم شد؛ این اولین حکم قانونی صادر شده برای زندانی یکی از عوامل رسوایی فولکس‌واگن است.

رسوایی فولکس‌ به شهریور دو سال پیش برمی‌گردد؛ زمانی‌که دست این شرکت توسط آژانس حفاظت محیط زیست ایالات متحده‌ی آمریکا رو شد. این آژانس در سال ۲۰۱۵ متوجه شد که شرکت فولکس‌واگن در بیش از ۱۱ میلیون دستگاه از خودروهای فولکس و آئودی مدل‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ در تست تشخیص‌ دهنده آلاینده‌ها تقلب کرده است. ابتدا فولکس این ادعا را تکذیب کرد اما پس از به دام افتادن توسط پیگردهای قانونی، برای این رسوایی عذرخواهی کرد. مدیر ارشد اجرایی این شرکت به نام مارتین وینترکورن در تاریخ ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۵ استعفا داد. اما هیچ یک از این اقدامات باعث نشد تا قانون به فکر مجازات افراد متقلب در این جرم نباشد!

James Liang به عنوان یکی از مهندسان ارشد و مسئول اصلی این رسوایی در ساخت یک نرم‌افزار گم‌نام برای کاهش میزان آلودگی در تست آژانس حفاظت محیط‌زیست آمریکا نقش داشته است. نتیجه آن شد تا سال‌ها کسی متوجه این تقلب نشده بود و سرانجام آژانس حفاظت محیط زیست آمریکا در سال ۲۰۱۵ به یک تناقض مشکوک شد. تناقضی که به کاهش میزان آلایندگی خودروهای دیزلی فولکس تا میزان ۴۰ برابر منجر شد! حالا که لیانگ پیگرد قانونی شده، به ۴۰ ماه حبس و پرداخت ۲۰۰ هزار دلار جریمه محکوم شده است. این در حالی است که شاکی درخواست ۳ سال حبس و ۲۰ هزار دلار جریمه را از قانون کرده است!

نظر شما در مورد رسوایی فولکس‌واگن و جریمه‌ی مهندس متقلب چیست؟

منبع: Motor1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar سعید

    اقا اجازه! به این نظر میرسیم که در ان کشورها قانون وجود دارد وحق مصرف کننده ضایع نمی شود.