۶ ماه تاخیر؛ پژو ۲۰۰۸ در آبان هم تولید نشد!

۱۸ آذر ۱۳۹۶ | ۱۸:۰۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
2008

آمار تولید خودرو طی ۸ ماهه امسال نشان می‌دهد با گذشت ۶ ماه از افتتاح خط تولید پژو ۲۰۰۸ در ایران‌ خودرو، این محصول هنوز به تولید نرسیده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بررسی وضعیت تولید ۸ ماهه شرکت‌های خودروساز نشان‌دهنده آن است که پژو ۲۰۰۸ که خط تولید آن در اردیبهشت ماه با حضور رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید، در آبان‌ماه نیز روی مدار تولید قرار نگرفته است.طبق جدول تولید خودرو در ۸ ماهه امسال، تنها ۴ دستگاه پژو ۲۰۰۸ در ایران‌ خودرو به تولید رسیده که آن هم مربوط به مونتاژ این خودرو هم‌زمان با افتتاح خط تولیدش با حضور رئیس‌جمهور بوده است. این در حالی است که ایران خودرو چند ماه قبل نسبت به پیش فروش پژو ۲۰۰۸ اقدام کرد و بخشی از این تعهداتش را نیز با تأخیر پاسخ داد که به نظر می‌رسد این تهدات از محل خودروهای وارداتی تأمین شده است.

بررسی وضعیت تولید خودروسازان در ۸ ماهه امسال نشان می‌دهد در این مدت ۹۵۷ هزار و ۳۵۵ دستگاه انواع خودرو در کشور به تولید رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۶.۶ درصدی را نشان می‌دهد. میزان تولید خودرو در آبان امسال نیز با رشد ۴.۶ درصدی نسبت به آبان ۹۵ به ۱۳۵ هزار و ۲۵۱ دستگاه رسید.

پژو 2008

طی ۸ ماهه امسال، تولید سواری با رشد ۱۸.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۸۹۸ هزار و ۱۲۵ دستگاه رسید. در مورد تولید سواری در آبان‌ ماه نیز باید به تولید ۱۲۶ هزار دستگاه از این محصولات با رشد ۴۰ درصدی نسبت به آبان ۹۵ اشاره کنیم. بررسی وضعیت تولید شرکت‌های بزرگ خودروساز کشور نشان می‌دهد که تولید انواع خودرو در ایران خودرو طی ۸ ماهه امسال به رقم ۴۵۲ هزار و ۸۲۷ دستگاه رسیده که از رشد ۱۱.۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار بوده است. از این رقم، ۴۴۴ هزار و ۵۷۳ دستگاه به تولید سواری اختصاص داشته که نسبت به ۸ ماهه ۹۵ رشد ۱۳.۹ درصدی را نشان می‌دهد.

 

در عین حال، تولید انواع خودرو در آبان‌ ماه توسط ایران‌ خودرو با افت ۰.۵ درصدی نسبت به آبان ۹۵ همراه شده به طوری که در این مدت ۶۱ هزار و ۶۰۸ دستگاه انواع خودرو در این گروه خودروسازی به تولید رسیده است. تولید سواری نیز در آبان امسال توسط ایران‌ خودرو با افت ۰.۶ درصدی نسبت به آبان ۹۵ به ۶۰ هزار و ۴۹۳ دستگاه رسیده است.

در مورد گروه خودروسازی سایپا نیز باید به تولید ۴۰۵ هزار و ۸۵۵ دستگاه انواع خودرو در ۸ ماهه امسال اشاره کنیم که رشد ۱۸.۵ درصدی را نسبت به ۸ ماهه ۹۵ دارا است. تولید سواری در این گروه خودروسازی از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ ماه با رشد ۲۰.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۳۷۳ هزار و ۱۴۲ دستگاه رسیده است.

طی آبان‌ ماه نیز ۶۱ هزار و ۶۲ دستگاه انواع خودرو در گروه سایپا به تولید رسیده که رشد ۸.۵ درصدی را نسبت به آبان ۹۵ نشان می‌دهد. در این ماه ۵۵ هزار و ۵۴۵ دستگاه سواری در سایپا به تولید رسید که از افزایش ۸.۹ درصدی نسبت به آبان سال گذشته برخوردار بوده است.

منبع: فارس

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Avatar عرفان عظیمی

  بنده ۲ تا ۲۰۰۸ توانستم ثبت نام کنم. اما متاسفانه بهم ندادن. یک از آن ها برای آذر بود و آن یکی دی. حتی الان دعوت نامش هم نمیومده دیگه چه برسه خودشو بهم بدن. فکر کنم ۲۰۰۸ تا را در سال ۹۷ بدن

 2. Avatar کسری

  والا به نظر میرسه این امار ایران خورو اشتباه باشه چون من در نزدیکی محل زندگیم نمایندگی ایران خوردو با کد ۲۰۸۰ که سه عدد از این ماشین رو داخل نمایندی داره ۲ عدد سفید و ۱ عدد سیاه که برای نمایش گزاشته داخل سالن این نمایندکی اصفهان نرسیده به سپاهان شهر

 3. Avatar حسین

  فکر کنم خیلی خوش شانس بودم از اون ۴تا یکیشو دیدم
  فکر میکردم بزرگتر باشه
  اندازه استپ وی

 4. Avatar yasser***

  never trust ikco…