۶ شرور فیلم‌های ترسناک که بی‌تردید از بتمن شکست می‌خورند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
بتمن

ما اغلب درباره این که کدام یک از شخصیت‌ها، قوی‌ترین شرور دنیای مارول و دی سی هستند بحث می‌کنیم اما از یک ژانر کاملا جداگانه غافل می‌شویم. شروران فیلم‌های وحشتناک می‌توانند به عنوان شروران نهایی در دنیای دی‌سی حضور داشته باشند. البته خیلی از آن‌ها شاید ترسناک باشند اما توانایی مقابله با بتمن را ندارند.

این مسئله چیزی از جذابیت این نمادهای ترسناک کم نمی‌کند، چرا که بتمن طوری برنامه‌ریزی شده است که همیشه برنده شود، زیرا برنده بودن بخشی از شخصیت او است. او قوی‌ترین نیست اما همیشه زیرک‌تر، درخشان‌تر و مدبرتر از حتی برخی از بهترین شروران وحشتناک است و به راحتی می‌تواند آن‌ها را شکست دهد.

۶. جیگ‌ساو

بتمن

عشق جان کرامر به عروسک‌ها کمی عجیب است اما نمی‌توان انکار کرد که او یکی از باهوش‌ترین شخصیت‌های ترسناک در فرهنگ امروزی است. جالب‌ترین نکته درباره کرامر که در فیلم‌های اره اغلب با نام جیگ‌ساو شناخته می‌شود، این است که انگیزه‌های او خشن هستند اما وی هرگز قصد کشتن قربانیان خود را ندارد. کرامر به هر قربانی، فرصتی برای زنده ماندن از سرنوشت تلخش می‌دهد، اگرچه مسلما خیلی از آن‌ها در پایان کار صدمه می‌بینند. او هرچقدر هم که باهوش باشد، در رویارویی با بتمن شکست می‌خورد.

هر شروری که چالش‌هایش بر اساس معما باشد، در واقع با بزرگ‌ترین کارآگاه جهان (بتمن) مبارزه خواهد کرد. بتمن شاید توسط دشمنان فریب بخورد اما اگر زمان کافی داشته باشد، می‌تواند خود را از هر مخمصه‌ای رها کند. تنها خط قرمز بتمن کشتن است و کرامر از این لحاظ مشکل چندانی ندارد. چالش های او در بیشتر اوقات به نقص‌های اخلاقی یا شخصیتی مربوط می‌شوند. بنابراین بتمن مطمئنا می‌تواند این نقص‌ها را بفهمد و آن‌ها را برطرف کند. بتمن احتمالا بر خلاف دیگران از جیگ‌ساو تبعیت نکند اما شاید در بازجویی‌های خود از دشمنانش در آینده از روش‌های مشابه او استفاده نماید.

۵. هانیبال لکتر

بتمن

هانیبال لکتر مانند بسیاری از دشمنان متعدد و سرکش بتمن، فردی عجیب و غریب است. او یک قاتل خونخوار دیوانه است و در عین حال، در بین نخبگان اجتماع جا می‌گیرد و می‌تواند بدون این که کسی از هویت او با خبر شود، در مکان‌های عمومی حاضر باشد. او از لحاظی مانند جوکر است. این دلقک به عنوان شاهزاده جنایت، هرج و مرج و خشونت را رواج داد اما در نهایت نتوانست به خودش کمک کند. جوکر  مطمئنا می‌تواند یک حریف قدرتمند باشد، اگرچه شوالیه تاریکی نقطه ضعف او را می‌داند و از آن به راحتی استفاده می‌کند.

هانیبال لکتر دشمن آسانی است مگر این که از اهرم یا اطلاعات کافی برخوردار باشد. حتی در آن صورت هم، بتمن به جای این که پاسخ‌های مورد نظر خود را از مردم دریافت کند، می‌تواند به راحتی به لکتر حمله کند و اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورد. بتمن با توجه به تعداد شرورانی که با آن‌ها رودررو می‌شود، به انواع افراد خودشیفته عادت کرده است. بنابراین این نبرد یک پیروزی آسان برای او در پی دارد.

۴. فردی کروگر

بتمن

فردی کروگر فیلم کابوس خیابان الم یکی از سرسخت‌ترین شرورانی است که یک نفر می‌تواند با آن رودررو شود، مخصوصا با توجه به این که او به افراد القا می‌کند که رویاهایشان واقعی نیستند. بسیاری از قربانیان فیلم‌های ترسناک با دستان فردی مرده‌اند و نمی‌توان انکار کرد که او استاد دنیای رویاها است. او مطمئنا بسیاری از دوستان و متحدان بتمن را به آسانی از بین می‌برد اما اگر با بروس وین مبارزه‌ کند احتمالا برنده نخواهد شد.

بتمن به احتمال بسیار زیاد در مقابل او موفق خواهد بود، زیرا قبلا با شروری مشابه فردی کلنجار رفته است. دکتر سرنوشت یکی از شروران دنیای دی‌سی است که از رویاها برای درگیر کردن قربانیان خود استفاده می‌کند و در گذشته موفق شده است تا در حالت رویا به ذهن بتمن نفوذ و به او حمله کند. بتمن باید مراقب دکتر سرنوشت یا حتی سم ترس مترسک هم باشد. بتمن توانایی‌هایی دارد که به او کمک می‌کند تا واقعیت را از خیال تشخیص دهد. البته کار به این سادگی‌ها هم نیست اما به هر حال، فردی شانس خیلی خیلی کمی برای پیروزی در نبرد با بتمن دارد.

۳. مایکل مایرز

بتمن

ژانر وحشت تعداد زیادی شرور فراطبیعی دارد و می‌توان افرادی مانند جیسون ورهیز و صورت‌چرمی را نیز در این لیست قرار داد اما شاید بتوان گفت عرفانی‌ترین نیروی آن‌ها (بسته به این که کدام فیلم هالووین را تماشا کرده باشید) مایکل مایرز است. او قاتلی فوق‌العاده قوی و بی‌امان است و تا قبل از این که آرام بگیرد خسارات بسیاری به بار می‌آورد. شاید او بسیاری از قهرمانان فوق قدرتمند دی‌سی را اذیت کند اما بتمن می‌تواند مایرز را از پیش رو بردارد.

مایکل مایرز مانند ترکیبی از سولومون گروندی و ویکتور زاس است که واقعا ترکیبی ترسناک است. مطمئنا با توجه به آسیب‌ناپذیر بودن این شرور، زمان زیادی می‌برد تا بتمن در یک مبارزه خیابانی مایرز را شکست دهد. نکته ای که به نفع بتمن است این است که مایرز خیلی قدرتمند نیست. بنابراین اگر بتمن زمان و توانایی کافی برای پنهان شدن از مایرز را داشته باشد، به دام انداختن او از طریق راه‌های مختلف به احتمال زیاد مشکل نخواهد بود. سوال بزرگ این است که چند نفر در مدت زمانی که بتمن تلاش می‌کند او را از پای درآورد به دست این شرور خواهند مرد.

۲. سامارا مورگان

بتمن

سامارا مورگان در بین افراد ترسناک، خیلی از لحاظ فیزیکی یا ذهنی قدرتمند نیست. او فقط دختری است که به قتل رسید و در نتیجه، تبدیل به یک روح انتقام‌جو شد که قسم خورده بود تا افراد مختلف را از طریق یک نوار ویدیویی خاص و نفرین‌شده بکشد. این ویژگی به تنهایی، بتمن را نسبت به او جلوتر قرار می‌دهد، زیرا ما می‌دانیم که بتمن به هیچ وجه کاری با آن نوارهای قدیمی و بی‌کیفیت ندارد، مگر این که مجبور شود.

سامارا تقرببا در برابر بتمن شانسی ندارد، زیرا بتمن می‌تواند در کم‌تر از یک هفته هر چیزی را که برای شکست دادن او لازم است، بفهمد. بتمن حتی در بعضی مواقع در طول یک شب، برخی از بزرگ‌ترین معماهای خود را حل کرده است. بنابراین کشف معمای حلقه در یک هفته، برای او مانند آب خوردن است. امیدواریم سامارا مورگان ناراحت نشود اما او واقعا در قلمرو بتمن جایی ندارد.

۱. چاکی

بتمن

چاکی فریبنده و شرور است و بسیاری از اعمال او به عنصر غافلگیری اتکا دارند. تعداد کمی از مردم انتظار دارند که یک اسباب‌بازی از طریق روح یک قاتل سریالی سعی کند آن‌ها را بکشد که البته منطقی است. این چیزها اغلب در دنیای واقعی اتفاق نمی‌افتند، اگرچه در دنیای دی‌سی بسیار رایج هستند.

بتمن قبلا ونتریلوکیست معروف به آرنولد وسکر و اسکارفیس، عروسک او را شکست داده است. بنابراین نابود کردن چاکی برای او خیلی هم سخت نیست. در واقع بهتر است اسکارفیس و چاکی، مبارزه‌ای تن به تن داشته باشند تا این که این عروسک کوچک در برابر بتمن قرار بگیرد. مبارزه چاکی و بتمن به سرعت به پایان می‌رسد، مگر این که شاهد یک چاکی جدید باشیم که گجت‌‌های بتمن را هک کند اما در هر صورت، بتمن برنده است.

در ماه اکتبر حتما آثار کلاسیک بتمن و هالووین را تماشا کنید، زیرا ترکیب این دو، تجربه‌ای لذت‌بخش است که خیلی از افراد آن را امتحان نکرده‌اند.

منبع: cinemablendبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۸ دیدگاه
 1. Masa

  واقعا عجب مقاله ی مسخره ای بود.جدا ازینکه تو همه موارد نوشته بودید اگر بتمن وقت کافی داشته باشد،واقعا مقایسه اینا خیلی مسخرست.عین اینه که بیایم بگیم ولدمورت میتونه بتمن رو شکست بده.

 2. ایرج امیری

  خب معلومه که بتمن این شخصیت هارو
  شکست میده اصلا از نظر من کار خیلی احمقانه
  ای هستش که یک شخصیت بزرگ و پرطرفدار کمیک بوکی رو با شخصیت های اصلی فیلم ها مقایسه میکنید.

 3. ALL*STAR

  دوتا اخری با عقل جور در نمیان چون هر جور فکر کنی شخصیتی هستن که یکی نیروی ماورایی و یکی از طلسم و جادو درست شده و مقایسه این دوتا با بتمن برای من که منطقی نبود چون مسخرن و یک ادم منطقی چطوری بیاد خودش درگیر این ماجرا کنه

 4. محمد عرفان صادقی

  منم میتونم شکستشان بدم اگر نترسم

  1. علیرضا

   تورو همون هانیبال خورشت قیمه میکنه میده بقیه‌بخورن
   بعد میخوای بری با مایکل مایزر بجنگی؟
   اینجاس که شاعر میگه
   بچه بیا پایین

   1. ۰

    آره مگه کاری داره یه تفنگ بر می دارم و سرش رو هدف می گیرم تازشم این ها تخیلی هستن و ما خالقش هستیم

   2. TONY STARK

    خب وقتی ما خالقاش هستیم شکی درش نیست و اینکه توی فیلم نقطه ضعف های شخصیت ها معلوم شدش

 5. آرمکس

  این هارو از کجاتون در میارین این ها همشون فیلم جداگانه خودشون رو دارن

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما