۷ سال حبس در انتظار مدیر اجرایی فولکس

۱۸ آذر ۱۳۹۶ | ۱۶:۳۰ ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

اولیور اشمیت به آخر خط رسید. مدیر اجرایی فولکس‌ به ۷ سال حبس و پرداخت ۴۰۰ هزار دلار جریمه محکوم شد.

همه‌ چیز از سال ۲۰۱۵ شروع شد؛ زمانی که رسوایی تقلب محصولات فولکس‌واگن (Volkswagen emissions scandal) لو رفت و گریبان تعدادی از مسئولین این شرکت آلمانی را گرفت. آن زمان فولکس زیربار نمی‌رفت و اخبار تقلب ماشین‌های این شرکت را در تست آلایندگی محیط زیست را تکذیب می‌کرد. شعاع این فاجعه به قدری بزرگ بود که دیگر خودروسازهای مشهور آلمانی را هم تهدید کرد و پایشان را به تست دقیق آلایندگی محصولاتشان باز کرد. حالا که ۲ سال از این استارت این ماجرا می‌گذرد، مدیر اجرایی و بخش محیط زیست فولکس محکوم شد، آن هم به ۷ سال حبس و پرداخت ۴۰۰ هزار دلار جریمه!

داستان تقلب از این قرار بود که دستگاه‌هایی در پیشرانه‌های دیزلی محصولات فولکس‌واگن قرار داشت که می‌توانست در زمان آزمایش، عملکرد موتور را به شکلی تغییر دهد تا نتایج مطلوبی را در کارنامه‌ی خود ثبت کنند. فولکس برای فروش خودروهای دیزلی خود تبلیغات زیادی به راه انداخته بود و با ادعای تولید آلودگی کم‌تر سعی داشت تا اذهان عمومی را به سمت خرید محصولات خود سوق دهد. تلاش و هوش این شرکت در فریب آزمون‌های محیط زیست بسیار جالب و حیرت‌انگیز بود اما سرانجام دست این شرکت هم رو شد و تمام ماجرا لو رفت.

اولیور اشمیت هم به عنوان یکی از مهره‌های موثر در این تقلب به سنگین‌ترین مجازات محکوم شد. این مجازات از سوی دادگاه تعیین کرد که او به ۷ سال حبس و پرداخت ۴۰۰ هزار دلار جریمه محکوم شود. رو شدن دست این شرکت در فریب تست‌های آلایندگی باعث شد که مانیتورینگ قوی‌تری برای سنجش و اعتبارسنجی خودروها اعمال شود.

منبع: Motor1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
 1. Avatar مهمان

  قانون، قانونه !

 2. Avatar علیرضا خردمند

  بیچاره این فرد… به نظر من که مقصر اصلی باید رییس هیات مدیره می شدن یعنی شخص آقای مارتین وینترکورن و فردیناند پژ.
  واقعا مگه میشه که این دو تا فرد که همه کاره قدیمی فولکس واگن بودند؛ از این ماجرا اطلاعی نداشته باشن…

  ولی ایول به سیستم باز رسانه ای این کشورها ؛ که یکی از بزرگ ترین خودروسازان جهان را این طوری ازش حساب کشیدن.
  جالب اینجاست که فولکس واگن یک امپراتوری صنعتی هست:
  «آیودی،لامبورگینی،سیات اسپانیا, اشکوداجمهوری چک، بنتلی انگلیس،مان،اسکانیا،فولکس واگن،پورشه،دوکاتی،استودیو طراحی معروف ایتال دیزاین،پیست معروف ناردو ایتالیا و ………»
  کاش ما هم از اینها درس می گرفتیم… جالبیش اینجاست که فولکس واگن به خاطر دستکاری اطلاعات آلایندگی خودروهاش به چنین جریمه های میلیارد دلاری محکوم شد و خودروهاش خیلی هم ایمن هستن و #ارابه_های_مرگ نیستن…
  بلا نسبت بعضی ها…