نخستین واکنش‌ها به قهرمان؛ فیلم جدید فرهادی محشر است!

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
فیلم قهرمان

فیلم «قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی ساعاتی قبل در بخش مسابقه‌ی اصلی جشنواره‌ی کن ۲۰۲۱ به نمایش درآمد و واکنش‌های اولیه‌ی منتقدان و سینمادوستان نشان می‌دهد با یکی از بهترین آثار کارنامه‌ی این فیلم‌ساز برنده‌ی جایزه‌ی اسکار مواجه هستیم.

اینطور که پیداست فیلم قهرمان در نخستین نمایش‌اش توانسته نظر مثبت اغلب منتقدان را به خود جلب کند. تا ساعاتی دیگر بررسی‌های کامل و بیشتری برای این فیلم درام منتشر خواهند شد، اما بر اساس صحبت‌های کوتاه تماشاگران قهرمان و عملکرد سایر فیلم‌ها در جشنواره‌ی کن امسال تا به امروز، می‌توان نهمین ساخته‌ی فرهادی را یکی از شانس‌های اصلی دریافت نخل طلا دانست. آدام سولومون نویسنده‌ی روزنامه‌ی سان و مجله‌ی معتبر سایت اند ساوند در این خصوص نوشته: «قهرمان واقعا محشر است. نگاهی پراحساس و با طراوت به سیاست و اخلاقیات یک جرم دارد و به ما آنچه را که می‌توانیم در قبال چنین اتفاقی انجام دهیم، نشان می‌دهد. این فیلم باید یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های نخل طلا باشد.»

اوون گلیبرمن منتقد سرشناس ورایتی در بخشی از نقد خود برای قهرمان آورده است: «تمام عناصر قهرمان خوب و به جا هستند. با فیلمی از اصغر فرهادی روبه‌رو هستیم، اثری که بیش از قلب تماشاگر، با ذهن و فکر او صحبت می‌کند.» دیوید ارلییچ نویسنده‌ی ایندی وایر هم در بخشی از نقد خود بر این فیلم نوشته: «قهرمان محبوترین فیلم من از زمان «جدایی نادر از سیمین» است. فرهادی در این فیلم روی نقاط قوت‌اش تمرکز می‌کند، یک روایت کلاسیک را می‌گیرد و آنقدر می‌چرخاند و می‌چرخاند که نیروی سانترفیوژی درام همدلی شما را به طور کامل برمی‌انگیزد.»

جدای از کلیات فیلم و کارگردانی درخشان آن برخی منتقدان بازی امیر جدیدی را ستایش کرده‌اند، به عنوان نمونه می‌توان به بخشی از مطلب پیتر برادشاو منتقد گاردین اشاره کرد که آورده: «قهرمان فیلمی‌ست که روبه جلو می‌رود چون اجرای نقش رحیم توسط امیر جدیدی هوشمندانه و ظریف است. این مرد باهوش اما عجیب به نظر می‌رسد، لبخندی نومیدانه به لب دارد و شبیه یکی از شخصیت‌های کتاب‌های دیکنز است.»

فردا در یک مطلب مجزا به طور کامل به بررسی مهم‌ترین نقدهای منتشر شده برای فیلم قهرمان با بازی سارینا فرهادی، محسن تنابنده، امیر جدیدی و فرشته صدرعرفایی می‌پردازیم.

منبع: RottenTomatoesبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. هادی

    روزنامه گاردین صرفا بازی جدیدی رو ستایش کرده اما گفته فیلم بسیار سردرگم کننده و بی سر و ته هست.
    من خودم دوست دارم استایل فکری فرهادی رو و دوست دارم برنده نخل طلا هم باشد اما خوبه که نقدهای منفی رو هم منتشر کنیم و نترسیم از اینکه عده ای فیلم ر دوست نداشته باشند.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما