Alienware یک کامپیوتر قابل‌حمل می‌سازد

۳۱ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۸ ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

برای استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی HTC Vive یا Oculus Rift باید از کامپیوتر استفاده کنید. به دلیل استفاده آن‌ها از قدرت پردازش کامپیوتر، این هدست‌ها قدرتمندتر از دستگاه‌‌‌‌‌‌هایی چون Gear VR شرکت سامسونگ یا Cardboard/Daydream گوگل هستند که بوسیله موبایل کار می‌‌کنند.

از طرفی مشکل هدست‌هایی که با کامپیوتر کار می‌کنند این است که قابل حمل نیستند و همیشه باید در کنار کامپیوترتان از آنها استفاده کنید.

اما مدتی است که با دستگاه‌های جدیدی روبرو شده‌ایم. شرکت‌هایی مثل HP و MSI دستگاه‌های واقعیت مجازی قابل حملی طراحی کرده‌اند که در حقیقت کامپیوترهایی در قالب یک کوله‌پشتی هستند. با استفاده از این دستگاه‌های قابل حمل می‌توانید هدست‌های واقعیت مجازی مثل HTC Vive و Oculus Rift را هم به کار ببرید. به این شکل هدست‌هایی که پیشتر برای استفاده‌شان مجبور بودید از کامپیوترهای غیرقابل حمل استفاده کنید کارکرد جدیدی پیدا می‌کنند.

حال به نظر می‌رسد شرکت Alienware هم می‌خواهد یک هدست واقعیت‌‌ مجازی قابل‌حمل بسازد. ظاهرا در نمایشگاه E3 غرفه این شرکت نمونه‌های اولیه از این دستگاه را ارائه کرده. این شرکت برای ساخت دستگاه مورد بحث از کمک شرکت AMD استفاده کرده است. یکی از مسائل مهم چنین سیستمی، سیستم تهویه هوای آن است. یک کامپیوتر که مثل یک کوله‌پشتی روی دوش‌تان قرار دارد می‌تواند حسابی گرم شود و این گرما برای‌تان مساله‌ساز خواهد شد. پس باید این حرارت به جایی منتقل شود و آن طور که مشخص شده شرکت سازنده در حال بررسی‌های بیشتر بر روی این موضوع است.

گرچه این خبر اعلام شده که Alienware چنین دستگاهی ساخته و نمونه‌اولیه آن هم در غرفه این شرکت موجود بوده است اما فراموش نکنید که این دستگاه یک نمونه‌اولیه است و هنوز نمی‌توان آن را یک محصول واقعی برای مصرف‌کننده نهایی قلمداد کرد. گاهی اوقات نمونه‌های اولیه‌ای که شرکت‌ها تولید می‌کنند هرگز به مرحله تولید برای مصرف‌کننده نهایی نمی‌رسد. اما براساس آنچه از تصویر این محصول می‌شود فهمید آن چه Alienware قصد ساختش را دارد نسبت به محصولات رقیب خیلی جمع و جور‌تر است.

منبع: Ubergizmo

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar مهرشاد

    منکه مطمعنم بزودی این بهترین میشه مثل محصولات دیگر الن ویر