برند آلپاین رنو به‌طور رسمی به خودروهای الکتریکی اختصاص یافت

۲۶ دی ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
طرح مفهومی خودروهای جدید الکتریکی آلپاین رنو

برند آلپاین که زیرمجموعه‌ی رنو محسوب می‌شود، به‌عنوان بخشی از چشم‌انداز تازه‌ی این شرکت به طور رسمی به خودروهای الکتریکی اختصاص یافت.

این‌طور که پیداست شایعه‌ها به واقعیت تبدیل شده‌اند و رنو تصمیم گرفته برند قدیمی خودروهای اسپرت «آلپاین» (Alpine) را به یک برند کاملا الکتریکی تبدیل کند. به‌عنوان بخشی از برنامه‌ی استراتژیک تغییرات بنیادین این شرکت با نام «رنولوشن» (Renaulution) یا انقلاب رنو، که امروز اعلام شد، این خودروساز فرانسوی قصد دارد به یک تولیدکننده‌ی ۱۰۰ درصدی وسایل نقلیه با عملکرد بالا تبدیل شود و تا اواسط دهه‌ی ۲۰۲۰ میلادی به سودآوری در این زمینه برسد.

در تصاویری که امروز همراه با این سند ۸۲ صفحه‌ای توسط گروه رنو منتشر شده است، طراحی‌های تازه‌ی خودروهای رنو هم به چشم می‌خورد. از جمله خودروی آلپاین کوچک با عنوان «برای من» (For Me) که برای استفاده در شهر طراحی شده است، یک کراس‌اوور خانوادگی با عنوان «برا ما» (For Us) و و یک خودروی الکتریکی اسپرت با عنوان «برای آخر هفته» (For the Weekend) که برای هیجان بیشتر ساخته خواهد شد.

اگرچه اخبار مربوط به جایگزینی موتورهای احتراقی آلپاین چندان تعجب آور نیست، اما همکاری این شرکت با «لوتوس» (Lotus) برای تولید مشترک یک خودروی اسپرت الکتریکی نسل بعدی، جذاب به‌نظر می‌رسد. خودرویی که احتمالا نمونه‌ی اسپرت نمایش یافته در تصویر منتشر شده است اما هنوز چیز بیشتری از آن نمی‌دانیم. طبق همین سند رنو، دو مدل آینده‌ی دیگر هم بر روی پلتفرم‌های CMF-B و CMF-EV سوار خواهند شد.

خودروی فرمول 1 آلپاین

خودروی فرمول ۱ آلپاین
Credit: Renault

برند آلپاین البته از راه‌های بیشتری هم در حال رشد و توسعه است و واحد موتور و عملکرد گروه رنو تبدیل خواهد شد که شامل خودروهای رنو اسپرت و همچنین تیم فرمول ۱ (F1) رنو است. تیمی که حالا برای فصل ۲۰۲۱ به تیم فرمول ۱ آلپاین تغییر نام داده است. این تغییرات بخشی از برنامه‌ی تبدیل آلپاین به یک برند معتبر منحصربه‌فرد است که با استفاده از تخصص خود در مسابقات فرمول ۱ ضمن استفاده از پلتفرم‌های موجود، به انتقال دانش فنی خودروهای مسابقه‌ای به خودروهای خیابانی رنو کمک خواهد کرد.

آلپاین زمان عرضه‌ی این سه خودروی تازه را اعلام نکرده است، اما با توجه به هدف این شرکت برای شروع سودآوری تا سال ۲۰۲۵، ورود آن‌ها به بازار نباید چندان دور باشد.

عکس کاور: طرح مفهومی خودروهای جدید الکتریکی آلپاین رنو

Credit: Renault

منبع: Motor1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar احسان

    واقعا مطالبی از این دست برا کی جذابیت داره که هی میدارین تو سایت .

    1. ممنون از نظر شما. گرایش برندهای مطرح به سمت خودروهای الکتریکی از خبرهای مهم دنیای خودرو است و برای معرفی محصولات آینده‌ی این شرکت‌ها، نیاز به ارائه‌ی پیش‌زمینه به مخاطب هست.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه