اپل برای دستیار صوتی خود «هی سیری» را به «سیری» تغییر می‌دهد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
دستیار صوتی اپل

بر اساس گزارش جدید خبرگزاری بلومبرگ، اپل قصد دارد فرمان فعال‌سازی دستیار صوتی خود را از «هی سیری» به «سیری» تغییر دهد. در این گزارش آمده که تغییر موردنظر آنچنان هم ساده نیست و یک چالش فنی قابل توجه برای اپل محسوب می‌شود. گفته می‌شود اپل از چند ماه قبل روی این تغییر کار می‌کند و قرار است در سال آینده یا ۲۰۲۴ برای تمام کاربران ارائه شود.

ظاهرا در حال حاضر برای تست کردن این مشخصه از کارمندان این شرکت استفاده می‌شود و در این بین داده‌های لازم برای آموزش سیستم هوش مصنوعی سیری به دست می‌آید. یکی از مهم‌ترین چالش‌های اپل این است که دستیار صوتی سیری باید بتواند این کلمه را در لهجه‌ها و گویش‌های مختلف تشخیص دهد.

اپل همچنین قصد دارد امکانات این دستیار را افزایش دهد و به عنوان مثال می‌توانیم به افزایش سازگاری با اپلیکیشن‌های مختلف و سرویس‌ها اشاره کنیم. در همین زمینه باید به دستیار صوتی آمازون یعنی الکسا اشاره کنیم که برای فعال‌سازی آن کافی است همین لغت به زبان آورده شود. البته کاربران برای استفاده از گوگل اسیستنت از عبارت اوکی گوگل یا هی گوگل استفاده می‌کنند که باید ببینیم آیا گوگل هم برای دستیار صوتی خود در آینده چنین تغییری را عملی می‌کند یا نه.

در هر صورت بر اساس این گزارش، احتمالا در آینده‌ی نزدیک شاهد ارائه‌ی این مشخصه برای عموم کاربران نخواهیم بود و در بهترین حالت باید چندین ماه منتظر بمانیم.

منبع: ۹to5Mac

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. نادر کوچیکه

    ویروس تغییرات نامنظم از سایپا به اپل انتقال یافته💀🤝🏽

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما