اپل واچ سری ۸ احتمالاً با نمایشگر مسطح معرفی می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

شنیده‌های حاکی از آن است که اپل برای نسل‌های بعدی ساعت‌های هوشمند اپل واچ خود نمایشگرهایی مسطح با محافظ صفحه‌ی شیشه‌ای را تولید کرده است. در همین راستا و بر اساس جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، این نمایشگرها می‌توانند در اپل واچ سری ۸ که احتمالاً در ماه سپتامبر (اواخر شهریور ماه) رونمایی می‌شوند، مورد استفاده قرار بگیرند.

با اینکه حدود ۴ ماه تا زمان احتمالی رونمایی از سری جدید ساعت‌های هوشمند اپل فاصله داریم، اما همواره شایعات مربوط به اپل واچ سری ۸ جزء جدایی ناپذیر اخبار دنیای تکنولوژی به حساب می‌آیند. نکته‌ی جالب اینجاست که اکثر این شایعات در مورد سری هفتم اپل واچ نیز وجود داشت که با رونمایی از این ساعت، صحت آن‌ها تأیید نشد. اما به هر حال اپل واچ سری ۷ نیز دستخوش تغییرات جزیی نظیر نمایشگر بزرگ‌تر شد. طبق گزارش منتشر شده از VNChoCotaco، اپل قصد دارد تغییراتی چشمگیری را در طراحی اپل واچ سری ۸ ایجاد کند. گفته می‌شود که این سری از ساعت‌های هوشمند اپل در ماه سپتامبر همراه با سایر محصولات جدید به کاربران معرفی خواهد شد.

VNChoCotaco در صفحه‌ی توییتر خود به نقل از منبعی دیگر نوشت که اپل احتمالاً از نمایشگر تخت همراه با محافظ صفحه‌ی شیشه‌ای برای نسل جدید اپل واچ خود بهره می‌برد. ظاهراً احتمال بسیار زیادی وجود دارد که اپل واچ سری ۸ با محافظ صفحه‌ی شیشه‌ای در اختیار کاربران قرار بگیرد. با این حال اما هیچ اطلاعاتی تا به حال در این مورد منتشر نشده است.

همچنین شایعاتی وجود دارند که می‌گویند اپل ظاهراً در آخرین لحظات، پروژه‌ی نمایشگر مسطح اپل واچ سری ۷ را لغو کرد. در همین راستا، وب‌سایتی توضیح می‌دهد که این نمایشگر صاف تغییر بزرگ و چشمگیری نسبت به نمایشگر اپل واچ نسل ششم به حساب می‌آمد و به همین دلیل پیچیدگی‌ها خاص خود را داشت. این مقوله‌ی پیچیدگی در ساخت آن‌ها، موجب شد تا اپل از همان نمایشگر نسل ششم اپل واچ همراه با تغییراتی کوچک در نسل هفتم بهره ببرد و آن پروژه را لغو کند.

شایعه‌های زیادی درباره‌ی اپل واچ سری ۸ در فضای مجازی دست به دست می‌شود که بد نیست به برخی از آن‌ها اشاره کنیم. به گفته‌ی «راس یانگ»، تحلیلگر عرصه‌ی تکنولوژی اپل واچ سری ۸ می‌تواند در ۳ سایز عرضه شود. او با انتشار پستی در صفحه‌ی توییتر خود نوشت که اگر اپل ساعت‌های هوشمند جدید خود را در ۳ سایز وارد بازار کند، جای تعجبی وجود ندارد. یانگ جزئیاتی درباره‌ی این سه اندازه ارائه نکرد، اما بیان کرد که کاربران از اینکه نمایشگر اپل واچ‌‌های سری ۸ بزرگ‌تر شود استقبال می‌کنند.

اپل در سال ۲۰۲۱ تغییرات کوچکی در طراحی اپل واچ سری ۷ ایجاد کرد و این ساعت‌ها در دو سایز ۴۱ و ۴۵ میلی‌متری به بازار عرضه شدند. مدل‌های قبلی اپل واچ در سایزهای ۳۸ میلی‌متری، ۴۰ میلی‌متری، ۴۲ میلی متری و ۴۴ میلی‌متری در دسترس کاربران قرار داشت که افزایش سایز آن‌ها با باریک شدن حاشیه‌ها و بزرگ‌تر شدن اندازه نمایشگر همراه بود.

سال گذشته ما شاهد انتشار شایعاتی بودیم مبنی بر اینکه اپل واچ سری ۷ با سنسور اندازه‌گیری دمای بدن به کاربران پرتعداد اپل معرفی خواهد شد. پس از معرفی این ساعت هوشمند متوجه شدیم که این موضوع هم مانند بسیاری از شایعات دیگر نظیر طراحی جدید اپل واچ به واقعیت تبدیل نشده است. اخیراً اما تحلیلگر مشهور و باسابقه‌ی محصولات اپل یعنی «مینگ-چی کو» اعلام کرده که سری جدید ساعت‌ هوشمند اپل سنسور اندازه‌گیری دمای بدن را تحت یک شرایط خاص دارا خواهد بود. از آن‌ جایی‌ که مچ دست معمولاً مکانی نیست که افراد دمای بدن خود را اندازه گیری کنند، بنابراین غول فناوری آمریکایی باید از الگوریتم دقیقی در این مقوله بهره ببرد.

همچنین روزنامه‌نگار معروف خبرگزاری بلومبرگ یعنی «مارک گورمن» در گزارشی جدید به این موضوع پرداخته که غول فناوری آمریکایی در توسعه‌ی سنسور اندازه‌گیری قند خون با مشکلاتی روبه‌رو شده و انتظار می‌رود که این قابلیت تا حداقل سال ۲۰۲۴ به ویژگی‌های سلامتی ساعت‌های هوشمند اپل اضافه نشود. طبق اعلام شرکت اپل، تمام قابلیت‌های بهداشتی اپل واچ لزوما برای جایگزینی تجهیزات پزشکی حرفه‌ای ساخته نشده‌اند، بلکه استفاده از این ویژگی‌ها می‌تواند به پزشکان در کنترل سلامت بیمارانشان کمک شایانی کند.

منبع: Notebookcheck

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما