هنگام خرید لباس نوزاد باید به چه نکاتی توجه کنید؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۵ دقیقه
راهنمای خرید لباس نوزاد

برای ۳۰ روز اول پس از به دنیا آمدن نوزاد، به چه چیزی نیاز دارید؟ راستش را بخواهید چیزهایی که نیاز دارید، زیاد نیست. شما آنقدر درگیر زایمان و عادت به مادری هستید که انتخاب لباس‌ نوزاد بسیار کمتر از آن چیزی که ممکن است چند ماه قبل، به نظر می‌رسید اهمیت پیدا می‌کند. با این حال خرید این نوع از محصولات جزو واجب‌ترین گزینه‌ها است، از طرفی باید به یاد داشته باشید، نوزادان به سرعت رشد می‌کنند، بنابراین بودجه‌ی خود را صرف سایزهای متناسب با زیر ۳ ماه نکنید و گزینه‌هایی مناسب برای سه ماه و بالاتر را خریداری کنید. حال با در نظر گرفتن این مقدمه به سراغ راهنمای خرید انواع لباس نوزاد می‌رویم و از آنجایی که تن نوزادان با بزرگسالان بسیار متفاوت است، نکات ویژه‌ای را به منظور خرید صحیح این اقلام به شما بازگو می‌کنیم.

ضروری‌ترین لباس‌های نوزادی که باید خریده شوند

لباس نوزاد دخترانه شیک

به طور کلی لباس‌های نوزادی ۰ تا ۳ ماه برای نوزادان ۳ الی ۵.۵ کیلوگرمی مناسب است. همچنین به صورت تقریبی سایز صفر برای کودکی با شرایط رشد معمول یعنی ۳ تا ۴ ماهه، سایز یک برای ۳ تا ۷ ماهگی، سایز دو برای ۷ تا ۱۳ ماهگی و سایز سه برای ۱۲ تا ۱۸ ماهگی مناسب است. البته دقت داشته باشید که تمامی سایزهای مطرح شده در این قسمت، به طور تقریبی بیان شده است و در کودکان مختلف با سرعت رشد متفاوت می‌تواند کاملا تغییر کند. با این حال همانطور که در مقدمه هم گفته شد برای تجهیز کردن سبد لباس نوزاد و پوشاندن او در ماه‌های اول پس از تولد خرید یکسری از اقلام به شدت توصیه می‌شود که اصلی‌ترین محصولات به شرح زیر است.

در صورتی که فرزند شما به صورت نارس یا ۷ ماهه به دنیا آمده باشد، لباس‌های عادی نوزادی برای وی متناسب نخواهد بود. به همین دلیل، لباس‌هایی با سایز کوچک‌تر طراحی شده‌اند که برای نوزادهایی با ۲.۳ کیلوگرم وزن مناسب هستند و با علامت P قابل شناسایی‌اند.

۱. روپوش بند ناف نوزاد یا همان ناف‌بند

ناف بند تا زمانی به نوزاد شما متصل است که نافش بیافتند. استفاده از ناف‌بند بهترین راه برای تمیز نگه داشتن این بخش از بدن نوزاد بدون هیچ‌گونه تحریکی است. همچنین استفاده از ناف‌بند دسترسی آسان به پوشک را در عین پوشاندن کودک فراهم می‌کند.

۲. سه الی چهار دست بلوز شلوار نوزادی (مخصوص داخل خانه و بیرون)

در زمان خرید بلوز شلوار حتما دقت داشته باشید که بلوزهای انتخابی یقه‌ای گشاد داشته باشند. در غیر اینصورت انتخاب مدل‌های دکمه‌ای یا دارای دکمه در یقه، که تا حد امکان در زمان پوشاندن نوزاد از سرش فاصله می‌گیرند، می‌تواند روشی صحیح در انتخاب این دست از لباس نوزاد باشد. لازم به ذکر است که پیراهن‌هایی به سبک کیمونو هم گزینه‌ای مناسب برای خرید هستند.

۳. چهار الی هشت دست زیر پیراهنی و دستکش

لباس مجلسی نوزاد دختر یک ماهه

باز هم توصیه می‌شود که به دنبال گزینه‌هایی با دهانه‌های عریض برای عبور سر نوزاد باشید. همچنین زیرپیراهنی مخصوص نوزاد باید به زیر فاق بچسبد، در غیر این صورت دائما بالا می‌رود و نیاز کودک شما را رفع نمی‌کند. حتی زمانی که تابستان است، خرید دستکش برای نوزادانی که ناخن‌هایی با رشد سریع دارند به شدت توصیه می‌شود. درواقع با پوشاندن دستکش به دست‌های فرزند خود از ایجاد آسیب ناشی از خراش با ناخن جلوگیری می‌کنید. همچنین خرید سرهمی بدون آستین به عنوان زیرپوش برای نوزاد هم انتخابی جذاب است. در حالت کلی این زیرپوش‌ها معمولا حلقه آستین، گشاد و راحت هستند و در محل یقه و جای پوشک هم دکمه‌ دوطرفه نرمی دارند.

۴. خرید لباسِ یک‌تکه و ژاکت

اگر دائما با نوزاد در خانه تنها هستید، چرا به فکر خرید گزینه‌های یک تکه نیستید. این دسته از لباس‌های نوزاد معمولاً راحت‌ترین لباس‌ها برای پوشاندن فرزند شما است. در مورد خرید انواع ژاکت برای فصول سرد هم باید مطمئن شوید که دکمه‌ها رو به جلو هستند، زیرا نوزادان بیشتر وقت خود را دراز کشیده‌اند.

زیر پیراهنی مخصوص نوزاد باید به زیر فاق بچسبد، در غیر این صورت دائما بالا می‌رود و نیاز کودک شما را رفع نمی‌کند.

۵. چند جفت جوراب و کلاه

تا زمانی که کودک راه رفتن را شروع نکرده باشد، خرید کفش ضروری نیست. با این حال خرید چند جفت جوراب را باید در لیست خرید خود قرار دهید چرا که پاهای نوزاد به شدت مستعد سرما است. به طور کلی برای نوزادی که در فصل تابستان به دنیا می‌آیند خرید یک کلاه آفتابی لبه پهن و برای نوزاد زمستانی کلاه‌های نرمی که گوش‌ها را می‌پوشاند، پیشنهاد می‌شود.

۶. پیش‌بند

برای جلوگیری از ریخت شیر یا دارو بر روی لباس نوزاد، نیاز به خرید پیشبندی زیبا خواهید داشت. همچنین توصیه می‌شود که مادران جوان به منظور جلوگیری از شیری شدن البسه‌ی خود یا گرفتن بوی بد ناشی از پس آوردن نوزاد از روپوش آروغ گیر در زمان شیردهی استفاده کنند.

۷ نکته‌ی اساسی در خرید لباس نوزاد

لباس نوزاد دختر تازه متولد شده

احتمالاً در زمان خرید لباس‌های خانگی و مخصوصا مجلسی برای نوزادی و تماشای گزینه‌های پر زرق و برق، به مدل‌هایی برمی‌خورید که نه برای نوزاد و نه برای شما راحت نیستند. در زمان خرید لباس‌ برای این گروه سنی در نظر داشته باشید که پوشاندن آن به تن نوزاد راحت باشد. مراقب باشد از لباس‌هایی برای نوزاد استفاده کنید که دارای بند و زیپ هستند چراکه ممکن است در زمان بستن آن‌ها پوست کودک را بگیرید! همچنین لباسی را که انتخاب کنید که علاوه بر راحت پوشیدن، راحت هم از تن نوزاد در بیاید تا هر بار برای این موضوع هم خود و هم نوزاد اذیت نشوید. با این حال در کنار این موارد توجه به یکسری نکات در زمان خرید، می‌تواند مزیت‌های مطرح شده را برآورده کند.

با توجه به فصل خرید کنید

در زمان خرید لباس نوزاد برای سیسمونی به فصل و نوع آب و هوای محل زندگی خود توجه کنید و لباس‌هایی مناسب برای ۳ ماهه‌ی اول و دوم زندگی نوزاد را بخرید. برای مثال اگر کودک شما در اواخر خرداد یا اوایل تابستان به دنیا می‌آید، پس در سه ماهه اول تنها به لباس‌های خنک نیاز دارد.

توجه به جنس پارچه‌ی مناسب برای نوزاد

به دنبال پارچه‌های نرم و تنفس‌پذیر مانند نخ پنبه باشید. پارچه‌ای مانند فلیس هم برای آب و هوای سردتر انتخاب خوبی است. در زمان خرید لباس نوزاد مطمئن شوید که درزهای لباس به خوبی دوخته شده است و از خرید لباسی با هر نوع مارک یا برچسبی‌ که می‌تواند پوست کودک را تحریک کند، اجتناب کنید. به یاد داشته باشید که لباسی که می‌خرید ضدحساسیت باشد چرا که تنها کمی بی‌توجهی نسبت به این موضوع می‌تواند موجب ایجاد حساسیت پوستی در کودک و دردسرهای پس از آن شود.

در هنگام خرید لباس نوزاد از نوع دکمه‌دار آن‌ها را بکشید. اگر احساس می‌کنید که شل هستند آن‌ها را بدوزید یا کلا قطع کنید. در غیر این صورت به احتمال زیاد مکان بعدی دکمه‌ها دهان یا بینی نوزاد شما خواهد بود.

نوع بسته شدن لباس نوزاد را در نظر داشته باشید

به دنبال گزینه‌هایی برای خرید باشید که به راحتی بسته می‌شوند. در حالت کلی زیپ‌ها می‌توانند دردسرساز باشند، به‌ویژه زمانی که والدین عجله دارند. همچنین سعی کنید از خرید لباس‌هایی با اتصالات فلزی هم اجتناب کنید زیرا فلز به شدت آلژی‌زا است. پیشنهاد می‌شود به سراغ لباس‌هایی با یقه‌ی جدا، پاپیون، گردنبند و لباس‌هایی که روی گلو قرار می‌گیرند به هیچ وجه نروید. استفاده از این دسته محصولات می‌تواند خطراتی مانند خفگی را برای کودک ایجاد کند. در پایان خرید گزینه‌هایی با دکمه‌های سیلیکونی و با دوخت لباس نوزاد به صورت حرفه‌ای، می‌تواند انتخابی مناسب برای شروع باشد. البته قبل از اینکه با دکمه‌های کوچک و زیبا یا سایر جزئیات سرگرم شوید، بهتر است آن‌ها را بکشید. اگر احساس می‌کنید که شل هستند آن‌ها را بدوزید یا کلا قطع کنید. در غیر این صورت به احتمال زیاد مکان بعدی دکمه‌ها دهان یا بینی نوزاد شما خواهد بود.

گزینه‌هایی با الیاف طبیعی را الویت خود قرار دهید

پشم و پنبه جزو تنفس‌پذیرترین متریال برای لباس نوزاد هستند، از طرفی عایق بسیار خوبی هم به حساب می‌آیند، در عین حال اجازه تبخیر عرق بدن را به نوزاد می‌دهند. جالب است بدانید که این نوع از بافت لباس نوزاد در مقایسه با الیاف مصنوعی، الیاف طبیعی عموما حساسیت‌زا نیستند و همچون الیاف مصنوعی پوست برخی از نوزادان را قرمز نمی‌کند.

خرید لباس‌هایی دکمه‌ای که تا حد امکان در زمان پوشاندن نوزاد از سرش فاصله می‌گیرند، می‌تواند روشی صحیح در انتخاب باشد.

اهمیت تعویض راحت لباس نوزاد را دست‌کم نگیرید

لباس نوزادی اغلب زود کثیف می‌شود و نیاز به تعویض دائمی دارد، از طرفی عموما ورود نوزاد به زندگی با کارهای بسیار و مشغله‌ی فراوان همراه است. از این رو باید لباس نوزادی تهیه کنید که به راحتی بتوان تن کودک کرد و آن را در آورد. قسمتی که معمولا در تعویض کردن لباس موجب اذیت شدن کودک می شود، یقه‌ی آن است، بنابراین همانطور که قبلا هم اشاره شد، گزینه‌هایی با یقه‌ی گشاد یا گزینه‌های دارای دکمه روی یقه را در اولویت خود قرار دهید.

استفاده از البسه‌ی دست دوم آشنایان به‌ هیچ‌وجه بد نیست!

با ورود نوزاد به خانه خیلی زود متوجه خواهید شد که کودکان با چه سرعت غیرقابل پیش بینی‌ای رشد می‌کنند. درواقع لباسی که هفته پیش اندازه او بود، امروز می‌تواند برای او تنگ باشد. به همین دلیل هم اگر در دوستان و خانواده‌ی خود کسی کودکی چند ماه بزرگتر از فرزند شما دارد، می‌توانید از لباس‌های او (البته لباس‌های مناسب برای خارج خانه) استفاده کنید. لازم به تاکید است که استفاده‌ از لباس زیر و زیر پیراهنی دست‌دوم برای نوزادان توصیه نمی‌شود.

لباس خواب نوزاد را ضدحریق بخرید

لباس‌هایی از جنس نخ پنبه و ابریشم مصنوعی راحت‌تر از دیگر الیاف می‌سوزند. الیاف مصنوعی ممکن است آهسته‌تر مشتعل شوند اما می‌توانند ذوب شوند و به پوست بچسبند. لباس‌هایی از حنس ابریشم طبیعی و پشم در مقابل آتش مقاوم‌تر از سایرین هستند.

یکی از جدیدترین استانداردهای اجباری برای لباس خواب نوزاد که از سال ۲۰۱۹ شرکت‌های تولیدکننده‌ی لباس کودک باید آن را رعایت کنند تهیه‌ی گزینه‌های با الیاف ضدحریق است. لباس‌های ضد حریق نوزاد در ۴ رده دسته‌بندی می‌شوند که قدرت تحمل آتش آن‌ها از یک به چهار کم می‌شود. به عنوان مثال، یک لباس رده ۱ می‌تواند بیشترین مراقبت در برابر آتش را ارائه کند، در حالی که یک لباس رده ۳ می‌تواند لباسی معمولی و تقریبا مناسب در برابر آتش باشد، لباس‌های دسته ۴ خطر آتش‌سوزی بالایی دارند. به طور کلی لباس‌هایی از جنس نخ پنبه و ابریشم مصنوعی معمولاً راحت‌تر از دیگر الیاف می‌سوزند. الیاف مصنوعی ممکن است آهسته‌تر مشتعل شوند اما می‌توانند ذوب شوند و به پوست بچسبند. البته لباس‌هایی از حنس ابریشم طبیعی و پشم در مقابل آتش مقاوم‌تر از سایرین هستند.

بایدها و نبایدهای خرید و نگهداری لباس نوزاد

لباس نوزاد سه ماهه دختر

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که مادران تازه‌کار مرتکب می‌شوند، زیاده‌روی کردن است، این موضوع می‌تواند شامل هر چیزی از پوشاندن بیش از حد کودک تا غذا دادن بیش از حد و شست‌وشوی زیاد لباس‌های او با انواع شوینده‌های قدرتمند را شامل شود. به طور کلی برای گرم نگه داشتن نوزاد نیازی نیست که او را لایه‌بندی کنید، بلکه کافیست متناسب با آب‌و هوای هر ماه لباس تن نوزاد کنید و اگر هوا بسیار سرد بود، پتویی سبک روی او بیاندازید. به یاد داشته باشید که گرم نگه داشتن بیش از حد کودک باعث آزدگی، عدم تنفس بهینه‌ی پوست و خواب آلودگی نوزاد می‌شود که به طبع آن می‌تواند آب بدن نوزاد را کم یا افت قند خون را برای او رقم بزند، زیرا فرزند شما به اندازه کافی بیدار نیست تا به درستی غذا بخورد.

به یاد داشته باشید که گرم نگه داشتن بیش از حد نوزاد باعث آزدگی، عدم تنفس بهینه‌ی پوست و خواب آلودگی نوزاد می‌شود که به طبع آن می‌تواند آب بدن نوزاد را کم یا افت قند خون را برای او رقم بزند

پیش شست‌وشوی لباس‌ نوزاد را به یاد داشته باشید

در حالی که بعید است نوزاد نسبت به لباس‌های جدید واکنش جدی‌ای نشان دهد، اما ممکن است دچار بثورات جزئی یا تحریک پوستی شود. به همین علت هم توصیه می‌شود که قبل از به تن کردن لباس جدید نوزاد آن را حداقل با آب خالی پیش‌ شست‌وشو دهید. لباس های نوزاد را ترجیحا به صورت جداگانه بشویید تا احتمال کمتری برای ایجاد حساسیت برای نوزادان وجود داشته باشد. همچنین در نظر داشته باشید که لباس‌های نوزادان به مواد شوینده‌ی مخصوص نیاز ندارند، مگر اینکه پوستی حساسی داشته باشند. بنابراین به دنبال یک شوینده بدون عطر باشید که بتوانید برای کل خانواده از آن استفاده کنید و بار و زحمت خرید و استفاده از شوینده‌ی ویژه‌ی نوزادان نجات پیدا کنید. بعلاوه لباس نوزادی را در هوای آزاد و در جایی که نور خورشید به آن بتابد، خشک کنید تا کاملا تمیز و ضدعفونی شوند.

معرفی پرفروش‌ترین مدل‌های لباس‌ نوزاد

لباس نوزادی دارای انواع مختلفی است و این تنوع بالا ممکن است موجب سردرگمی والدین تازه‌کار در هنگام خرید شود. با توجه به همین مساله هم در این بخش به سراغ پرفروش‌ترین گزینه‌های بازار می‌رویم و شما را با تجربه‌ی دیگر والدین آشنا می‌کنیم.

ست سرهمی و کلاه نوزادی کد h17

ست سرهمی و کلاه نوزادی کد h17 گزینه‌ای ارزان قیمت و مناسب برای نوزادان دختر و پسر است که مشخصات آن شامل جنسی از نخ، ویسکوز و تریکو، مناسب برای مهمانی، بافت سبک و زیبا، قیمت پایین و دارای اندازه‌های متنوع از ماه صفر به بالا می‌شود.

ست سرهمی و کلاه نوزادی کد h17

ست ۹ تکه لباس نوزاد کد t77285493 _7109845

یکی از ست‌های به صرفه برای خرید لباس نوزاد، ست ۹ تکه لباس نوزاد کد t77285493 _7109845 است. از جمله ویژگی‌های این کالا می‌توان به جنس نخی، آستین‌های بلند، نرم و لطیف، طرح ساده، سبک و بادوام و با قیمتی مناسب اشاره کرد. این نوع ست نوزادی قابلیت شست‌وشو در دمای ۳۰ درجه را دارد و مجموعه‌ی آن شامل کلاه، سرهمی جلو دکمه‌دار، دستکش، پیشبند، پاپوش، حوله دورپیچ و یک چوب لباسی می‌شود.

ست 9 تکه لباس نوزاد کد t77285493 _7109845

ست ۳ تکه لباس نوزادی کارترز مدل ۱۵۶۵

اگر زیبایی و در عین حال کیفیت بالا برای شما مهم است، پیشنهاد می‌کنیم که نگاهی به ست پسرانه‌ی ارزان قیمت ست ۳ تکه لباس نوزادی کارترز مدل ۱۵۶۵ بیاندازید. این نوع لباس نوزادی پسرانه دارای اندازه‌ای مناسب برای ۳ تا ۶ ماه و جنس آن از دورس است. این محصول برای روزمره و مهمانی گزینه‌ای جذاب است و با وجود قیمتی که دارای از جمله پرفروش‌‌های دیجی‌کالا به شمار می‌رود.

ست 3 تکه لباس نوزادی کارترز مدل 1565

ست سرهمی و کلاه نوزادی آدمک کد ۱۳۸۷۰۱ رنگ سرمه‌ای

آدمک از جمله برندهای معتبر ایرانی در زمینه‌ی تولید لباس‌های نوزادی است. در این میان یکی از محبوب‌ترین لباس نوزاد دخترانه در این برند، ست سرهمی و کلاه نوزاد آدمک کد ۱۳۸۷۰۱ است که به رنگ سرمه‌ای به بازار عرضه شده است. جنس این مجموعه از نخ پنبه است و جزو مدل‌های طرح‌دار به شمار می‌رود. همچنین دکمه‌های فلزی به کار رفته در آن ضدحساسیت است.

ست سرهمی و کلاه نوزادی آدمک کد 138701 رنگ سرمه ای

ست ۴ تکه لباس نوزادی آدمک مدل ۲۱۷۱۲۶۸-۱۶

یکی دیگر از محصولات خوش قیمت و باکیفیت بازار، ست ۴ تکه لباس نوزادی آدمک مدل ۲۱۷۱۲۶۸-۱۶ است. این مدل لباس نوزاد دارای کلاه، پاپوش، سرهمی و شلوار است و از ۹ تا ۲۴ ماه سایزبندی دارد. ست ۴ تکه لباس نوزادی آدمک مدل ۲۱۷۱۲۶۸-۱۶ از پارچه‌ای از جنس نخ پنبه ساخته شده است و برای استفاده‌ی روزمره، محصولی مناسب به حساب می‌آید.

ست 4 تکه لباس نوزادی آدمک مدل 2171268-16

ست ۳ تکه لباس نوزادی فیورلا مدل ماهی ۲۳۰۵۵

یکی از ست‌های مجلسی جذاب از برند معتبر و ایرانی فیورلا، ست ۳ تکه لباس نوزادی فیورلا مدل ماهی ۲۳۰۵۵ است. این نوع ست لباس نوزاد دختر و پسر دارای مشخصاتی همچون سایزبندی از ۶ تا ۲۴ ماه، جنس نخ پنبه، مدل کوتاه، نرم و لطیف است. همچنین می‌توان بیان کرد که از نظر طراحی و کیفیت این مدل لباس نوزادی جزو برترین گزینه‌های بازار به شمار می‌رود.

ست 3 تکه لباس نوزادی فیورلا مدل ماهی 23055

سرهمی نوزادی جورج مدل LOVELY بسته ۵ عددی

سرهمی نوزاد جورج مدل LOVELY بسته ۵ عددی جزو محصولات باکیفیت و لطیف بازار به شمار می‌رود و مشخصات آن شامل سایزبندی از ۱۸ تا ۲۴ ماه، جنس نخ پنبه، فاق متوسط، دارای قزن و با آستین‌های بلند می‌شود. این کالای پوشیدنی محصولی از برندی انگلیسی است و برای روزمره و به شکل اسپرت کاربرد دارد.

سرهمی نوزادی جورج مدل LOVELY بسته 5 عددی

سرهمی نوزادی جورج مدل ۵۰۵۷ مجموعه ۳ عددی

یکی دیگر از محصولات برند انگلیسی جورج، سرهمی نوزاد جورج مدل ۵۰۵۷ مجموعه ۳ عددی است. از جمله مشخصه‌های این محصول می‌توان به جنس نخ پنبه‌ی کالا، فاق متوسط، طرح ساده، لطافت بالا، دارای قزن به منظور بستن لباس و قابل استفاده به شکل روزمره اشاره کرد.

سرهمی نوزادی جورج مدل 5057 مجموعه 3 عددی

سرهمی نوزادی اچ اند ام مدل ۰۹۴۷۹۳۷۰۰۱ مجموعه ۲ عددی

سرهمی نوزادی اچ اند ام مدل ۰۹۴۷۹۳۷۰۰۱ مجموعه ۲ عددی یک ست کاملا باکیفیت و البته گران قیمت است. این کالای خارجی قدی تا مچ پا دارد و نوع فاق آن جزو رده‌های متوسط به حساب می‌آید. این نوع سرهمی به صورت تک رنگ و در جنسی از نخ نرم با زیپ مخفی و دو طرفه در جلو و در امتداد یک پا ساخته شده است و برای لباس پوشیدن و درآوردن آسان کاملا مناسب است. این کالای سوئدی جزو نمونه‌های آستین بلند است و با طرحی ساده برای کاربری روزانه ایدئال است.

سرهمی نوزادی اچ اند ام مدل 0947937001 مجموعه 2 عددی

سرهمی نوزاد جیکل مدل JK902302-53 مجموعه ۲ عددی

آخرین محصول بخش پرفروش‌های دیجی‌کالا مگ، سرهمی نوزادی جیکل مدل JK902302-53 مجموعه ۲ عددی است. این کالای نوزادی لباسی فاق بلند و ساخته شده از الیاف نخی است که برای پوست کودکان کاملا مناسب است. وجود دکمه مخفی در ساختار آن به همراه قابلیت شست‌وشو به صورت دستی و لباسشویی از دیگر ویژگی‌های این ست نوزادی است که با قیمت معمولی ارائه شده است.

سرهمی نوزادی جیکل مدل JK902302-53 مجموعه 2 عددی

منبع: choice

پاسخ به سوالات متدوال
از چه فروشگاه‌هایی می‌توان خرید اینترنتی لباس نوزادی ارزان قیمت داشت؟
شما می‌توانید با مراجعه به سایت دیجی‌کالا انواع لباس نوزادی دخترانه و پسرانه تابستانی و زمستانی را خریداری کنید.
بهترین برند لباس نوزادی چیست؟
در حالت کلی برندهای مانگو، بلوکیدز، اچ اند ام، ال‌سی‌وایکیکی، ارکسترا و مانسون چیلدرن جزو خوش‌نام‌ترین مارک‌های سیسمونی و لباس نوزاد در جهان هستند. از بهترین برندهای لباس نوزادی ایرانی هم می‌توان به برندهای برگ سبز، لوپتو، آدمک، مهتا بیبی، تاپ لاین و دانالو اشاره کرد.


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما