هر آنچه درباره‌ی فیلم باربی و جزئیاتش می‌دانیم

۲۹ تیر ۱۴۰۰ | ۱۸:۵۵ ۳۱ تیر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
فیلم باربی

بیش از ۶۰ سال از زمان تولید و موفقیت گسترده عروسک باربی می‌گذرد. از این عروسک در زمینه انیمیشن، مد و فشن و موسیقی استفاده شده و در زمینه‌ی مسائل زنان هم تأثیرگذار بوده است اما هنوز فیلمی زنده و قابل توجه با پشتیبانی هالیوود از آن ارائه نشده است.

گرتا گرویگ در چند سال گذشته، به‌عنوان فیلم‌ساز، در آثاری مانند لیدی برد و زنان کوچک مهارت خود را نشان داده و یکی از نام‌هایی است که با فیلم جدید باربی گره خورده است. مضامین درون فیلم‌های گرویگ به‌عنوان یکی از بهترین کارگردانان زن هالیوود، بحث‌های زیادی را درباره‌ی فمینیسم و ​​رفتار زنان در جامعه برانگیخته و این موضوعی است که فیلم باربی احتمالا آن را درون خود جای خواهد داد.

در سال ۲۰۱۹ اعلام شد که مراحل تولید فیلم  در سال ۲۰۲۰ آغاز می‌شود اما همه‌گیری کرونا این فرآیند را با تأخیر مواجه کرد. این تاخیر تا همین چند وقت اخیر ادامه داشت تا این که جزئیات کمی درباره فیلم در رسانه‌ها انتشار یافت.

عوامل و بازیگران باربی

فیلم باربی

کارگردان فیلم باربی، گرتا گرویگ است که سومین فیلم خود را پس از زنان کوچک در سال ۲۰۱۹ کارگردانی خواهد کرد. گرویگ همچنین در حال نوشتن فیلم‌نامه فیلم با همراهی شریک همیشگی و همکار خود، نوح باومباخ است که کارگردانی آثار معروفی مانند  فرانسیس ها، داستان ازدواج و ماهی و نهنگ را در کارنامه خود دارد.

تنها بازیگر تأیید شده باربی تاکنون، مارگو رابی است که از زمان اعلام ساخت فیلم در سال ۲۰۱۹ به این پروژه پیوست و در نقش اصلی بازی خواهد کرد. به غیر از بازی در نقش شخصیت اصلی باربی، رابی همچنین به‌عنوان تهیه‌کننده اجرایی، پشت دوربین حضور خواهد داشت. نشریه ورایتی بیان کرده‌ است که سایر تهیه‌کنندگان اجرایی شامل دیوید هیمن، تام اکرلی، جوزی مک نامارا و رابی برنر و یون کرایز هستند.

داستان باربی

در خلاصه داستان در سایت IMDb آمده است كه یك عروسك (مارگو رابی) پس از رعایت نكردن مقررات و داشتن نقص و کامل نبودن، از باربی‌لند اخراج می‌شود. این عروسک سپس ماجراجویی خود را در دنیای واقعی آغاز می‌کند، جایی که زندگی بدون مرزهای کمال را کشف می‌نماید. سفر باربی به زندگی واقعی احتمالا با مفاهیم فمینیسم و ​​مبارزات زنان با مضامینی مانند جنسیت گرایی در جامعه مدرن همراه خواهد بود.

تاریخ انتشار

طبق گفته‌های ورایتی، باومباخ و گرویگ در حال حاضر مشغول به پایان رساندن فیلم‌برداری فیلم باومباخ با نام صدای سفید هستند که گرویگ هم در آن بازی می‌کند. به محض اتمام فیلم‌برداری آن پروژه، آن‌ها شروع به تولید فیلم باربی می‌کنند. این فیلم قرار است در سال ۲۰۲۲ با پشتیبانی شرکت برادران وارنر در لندن شروع به تولید کند. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، احتمالا باربی در سال ۲۰۲۳ در سینماها اکران می‌شود.

منبع: Screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما