نینتندو: روند ساخت Bayonetta 3 به‌ خوبی دنبال می‌شود

۳ تیر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی بایونتا

برای چندمین سال متوالی است که نینتندو در E3‌ یا مراسم‌های دیگر خود اشاره‌ای به «بایونتا ۳» (Bayonetta 3) نکرده است یا نمایش جدیدی از این بازی را به مخاطبان نشان نداده است. این در حالی است که بازی «بایونتا ۳» اولین بار در مراسم گیم اواردز سال ۲۰۱۷ به‌صورت انحصاری برای نینتندو سوییچ معرفی شد و اکنون چیزی حدود ۴ سال از معرفی آن سپری شده است.

بعد از معرفی اولیه‌ی بایونتا ۳، این بازی چند سالی است که به‌صورت کامل در سکوت خبری فرو رفته است و فقط گاهی نینتندو یا استودیو «پلاتینیوم گیمز» این اطمینان را به طرفداران می‌دهد که بازی همچنان در حال ساخت است. در مصاحبه‌ی جدیدی عوامل شرکت نینتندو دوباره جمله‌ای با چنین مضمونی اعلام کرده‌اند و امید طرفداران را همچنان نگه داشته‌اند.

در گفتگوی جدیدی که تامور حسین (Tamoor Hussain) از وب‌سایت گیم‌اسپات با نیت بیلدورف (Nate Bihldorff) و بیل ترینِن (Bill Trinen) از نینتندو داشته است، او درباره‌ی مراسم اخیر نینتندو در E3 پرسش‌هایی را انجام داده است. در بخشی از این مصاحبه، تامور حسین همان سؤالی را پرسید که گیمرها منتظر آن بودند: «بایونتا ۳ کجاست؟». نیت بیلدورف ابتدا در پاسخ به این سؤال با تائید این موضوع اعلام کرد که این بازی قطعاً همچنان وجود دارد و در حال ساخت. سپس بیل ترینن اضافه کرد که نه‌تنها بازی واقعی است، بلکه روند ساخت و پیشروی آن هم به‌خوبی دنبال می‌شود.

بازی Bayonetta 3

بیل ترینن توضیح می‌دهد: «ما دوست داریم وقتی آمادگی آن را داریم، بازی‌ها را نشانتان دهیم و قطعاً ما دوست داریم این چیزها را زمانی نشان دهیم که توسعه‌دهندگان آماده نشان دادنشان به شما باشند. پس همچنان گوش‌به‌زنگ باشید.»

درست است که این صرفاً یک اطلاعیه کوتاه و جزئی به نظر می‌رسد اما برای طرفداران این بازی محبوب که اکنون نگران وضعیت آن هستند، همین هم کافی است تا کمی از وضعیت بایونتا ۳ اطمینان حاصل کنند. اگرچه چند سال از معرفی بازی سپری شده است اما تنها چیزی که تاکنون از آن دیده‌ایم فقط همان تریلر سینمایی بازی است که در زمان معرفی اولیه نشان داده شده است.

بعضی شایعات یا بهتر است بگوییم آرزوهای طرفداران این احتمال را قائل شده است که ممکن است بازی هم‌زمان با معرفی مدل پیشرفته و قوی‌تر کنسول سوییچ دوباره نشان داده شود و حتی همزمان با آن عرضه شود. با این حال، شواهد قانع‌کننده‌ای هنوز درباره‌ی این موضوع وجود ندارد و شاید بتوانیم با اطلاعات فعلی بگوییم که بازی به احتمال زیاد به امسال هم نخواهد رسید و در سال ۲۰۲۱ هم عرضه نخواهد شد. هرچند، امیدواریم که این حدس اشتباه باشد.

این را هم باید در نظر بگیریم که شیوع کرونا در روند ساخت بازی وقفه‌هایی ایجاد کرده و توسعه‌ی آن را دشوارتر ساخته است. با این وجود، بالاخره باید در یک سال آینده چیزهای بیشتری از آن ببینیم تا به‌‌صورت دقیق‌تری از وضعیت این بازی آگاه شویم و نگرانی‌هایمان هم راجع به آن کم شود.

منبع: Game Informer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه