BBK مالک اصلی OnePlus، Oppo و Vivo است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

در ظاهر شرکت‌های OnePlus، Oppo و Vivo هیچ وجه مشترکی با هم ندارند؛ اما باید به این موضوع اشاره کنیم که مالک اصلی این سه شرکت سازنده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند شرکتی به نام BBK Electronics است. این شرکت چینی یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تکنولوژی در دنیا به حساب می‌آید. BBK وسایل الکترونیکی زیادی ساخته که از بین آن‌ها می‌توان به نمونه‌های تقلبی یا کپی‌های کنسول NES اشاره کرد.

شرکت چینی BBK مالک اصلی Oppo، OnePlus و Vivo به حساب می‌آید.

در حالی که دو شرکت Oppo و Vive برای شرکت BBK هستند، شرکت OnePlus زیر مجموعه‌ی Oppo به حساب می‌آید که البته با سیاست‌های BBK‌ اداره می‌شود. البته شرکت Oppo که اکنون تلفن‌های همراه هوشمند تولید می‌کند، به ساخت دیسک‌های DVD، بلو-ری، پخش کننده‌ی موسیقی و پخش کننده‌ی DVD هم مشغول است.

شرکت BBK‌ قصد دارد در آینده یک برند دیگر هم با نام IMOO به وجود بیاورد که در زمینه‌ی تولید گوشی‌های هوشمند برای کودکان فعالیت خواهد کرد. این گوشی‌ها قرار است در زمینه‌های آموزش به کودکان مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین احتمال دارد که این شرکت اسباب‌بازی و کنسول‌های بازی هم تولید کند. شرکت BBK دو زیر مجموعه‌ی دیگر هم دارد که یکی درزمینه‌ی تحقیق و توسعه و دیگری در زمینه‌ی فروش تجهیزات آموزشی فعالیت می‌کند.

از زمانی که اپل با ساخت آیفون وارد بازار تلفن‌های همراه هوشمند شد و استقبال خوبی از آن صورت گرفت، شرکت‌های چینی هم تصمیم گرفتند که محصولات مختلفی در این بازار تولید کنند. در این میان شرکت BBK با تاسیس سه شرکت Oppo، Vivo و OnePlus خودش را به نام بزرگی در کشور چین و در حوزه‌ی تلفن‌های همراه هوشمند تبدیل کرده است.

‌‌‌

منبع: Phone Radar

‌‌‌‌

کانال تلگرام دیجی کالا مگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما