هر آنچه باید در مورد اکستنشن مو و انواع آن بدانید

۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۰ ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۲ دقیقه
اکستنشن مو

اکستنشن مو یکی از روش‌های رایج برای پرپشت‌تر کردن و زیبا کردن مو است. روش‌های مختلفی برای اکستنشن مو وجود دارد و هر کدام مزایا و معایبی دارند. اگر قصد دارید اکستنشن مو را تجربه کنید، این مطلب را بخوانید تا پاسخ سوال‌های خود را پیدا کنید. با دیجی استایل همراه باشید.

انواع اکستنشن مو

اکستنشن مو

روش‌های مختلفی برای اکستنشن مو وجود دارد. بعضی از آن‌ها را می‌توانید خودتان و در خانه انجام دهید و برخی روش‌ها را باید به متخصص بسپارید.

میکرولینک/ میکروبید/ میکرورینگ

در این روش‌های اکستنشن مو، تارهای موی مصنوعی یا طبیعی با حلقه، مهره یا بافت، به موهای خود فرد متصل می‌شوند. تارهای مو را در تمام قسمت‌های سر پخش می‌کنند. برای نصب کردن این اکستنشن‌ها و همین‌طور برای جدا کردن آن‌ها باید از متخصص کمک بگیرید.

اکستنشن دوختنی

در این نوع اکستنشن همان‌طور که از اسم آن پیداست، تارهای اکستنشن به موها دوخته می‌شوند. این روش برای کسانی مناسب است که موهایی ضخیم، پرپشت و مجعد دارند. در این روش موهای شما محکم به کف سر بافته می‌شود و بعد تارهای اکستنشن را با نخ و سوزن به این بافت‌ها می‌دوزند.

یکی از معایب این روش این است که بافتن محکم موها روی سطح سر، باعث کشیدن پوست سر می‌شود و در مدت طولانی، می‌تواند باعث آزار فرد شود یا باعث ریزش مو در کسانی شود که موهای باریک و کم‌پشت دارند.

یکی دیگر از نکاتی که باید در نظر بگیرید این است که در این روش، شستن و تمیز کردن موها از چربی و آلودگی، سخت‌تر می‌شود چون موها محکم بافته می‌شوند.

برای انجام این روش باید به سالن‌های زیبایی مراجعه کنید. هر شش هفته یک بار هم باید مجددا آن را بررسی کنید که اکستنشن‌ها و بافت موها شل‌ نشده باشد.

اگر بافت موهای خودتان شل شده باشد یا دوخت اکستنشن‌ها روی مو با مشکلی مواجه شده باشد، باید آن را ترمیم کنید. در نتیجه ممکت است مجبور شوید که چند وقت یک بار برای ترمیم آن هزینه کنید. ضمن اینکه آسیبی که به ریشه‌ی موهای طبیعی شما می‌زنند می‌تواند باعث ریزش مو و کم‌پشت‌تر شدن موهای طبیعی خودتان شود.

اکستنشن موی کلیپسی

اکستنشن کلیپسی سریع‌ترین و راحت‌ترین روش برای اکستنشن مو است و کمترین آسیب را به تارهای مو می‌رساند. این روش را می‌توانید خودتان در خانه هم انجام دهید. در واقع این روش یکی از روش‌های موقتی اکستنشن مو است و هر وقت مایل باشید می‌توانید آن‌ها را نصب و جدا کنید.

این روش برای زمانی مناسب است که می خواهید در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه، حجم و طول موهای خود را بیشتر کنید. از این اکستنشن‌ها نمی‌‌توانید در حمام و موقع شنا استفاده کنید. جنس اکستنشن‌ها هم متفاوت است و حتی اکستنشن کلیپسی با موی طبیعی را می‌توانید به‌راحتی در فروشگاه‌های لوازم آرایشی پیدا کنید.

اکستنشن‌هایی را که با موی طبیعی ساخته می‌شوند می‌توانید مثل موهای خودتان بشویید و با دستگاه‌های حرارتی و سشوار، حالت بدهید.

اکستنشن‌های نواری

این اکستنشن‌ها نواری کوتاه در قسمت بالایی دارند و با همان قسمت نواری به موهای خود فرد متصل می‌شوند. این نوع اکستنشن‌ها ۶ تا ۱۲ هفته دوام دارند. از معایب آن این است که باید نصب کردن آن را به متخصص بسپارید و اینکه با بلند شدن موها، باعث ایجاد گره‌خوردگی در مو می‌شوند. ضمنا با این نوع اکستنشن، امکان حالت دادن به مو مثلا دم اسبی بستن وجود ندارد.

اکستنشن چسبی/ کراتین باند

این اکستنشن‌ها با باندهای کراتینی که در بالای اکستنشن قرار دارند به موها متصل می‌شوند و با یک ابزار داغ به هم می‌چسبند. این تکنیک به ابزار خاص و مراجعه‌ی مداوم به سالن برای بررسی و نگهداری نیاز دارد. از مزایای این روش این است که کاملا طبیعی به نظر می‌رسند ولی معایبی هم دارند. با این اکستنشن‌ها نباید از روغن‌های مخصوص مو، نرم‌کننده‌ها یا ابزارهایی که با حرارت به موها حالت می‌دهند، استفاده کنید چون این روغن‌ها و مواد و حرارت، باعث شل‌شدن باندهای کراتین می‌شود و اکستنشن‌ها را شل می‌کند.

چرا باید از اکستنشن استفاده کنیم؟

اکستنشن مو

افراد برای استفاده از اکستنشن مو دلایل متعددی دارند. مهم‌ترین دلایل استفاده از اکستنشن عبارت‌اند از:

افزایش طول مو

اگر موهای شما دیر بلند می‌شوند یا به‌دلایلی نمی‌توانید آن‌ها را بلند کنید، اکستنشن فرصت خوبی است تا موهای بلند را با کمک آن تجربه کنید. گاهی اوقات کوتاه کردن مو آن طور که انتظار داریم پیش نمی‌رود. اگر از نتیجه‌ی کوتاهی موهای خود راضی نیستید، برای مدتی می‌توانید از اکستنشن استفاده کنید تا زمانی که موهای شما بلند شوند.

تغییر رنگ

اگر می‌خواهید ظاهر موهای خود را تغییر دهید بدون اینکه موهای خودتان را رنگ کنید، با اکستنشن مو می‌توانید هایلایت، لولایت یا آمبره را تجربه کنید. بدون اینکه رنگ موهای خود را تغییر دهید، با اکستنشن می‌توانید ظاهری جدید به آن بدهید.

افزایش حجم

اگر دچار ریرش مو هستید و موهای شما کم‌پشت شده، با اکستنشن مو می‌توانید حجم آن را افزایش دهید. گاهی اوقات فقط برای یک مراسم می‌خواهید موهایی پرحجم‌تر داشته باشید. در این صورت، اکستنشن‌های موقتی، فرصت خوبی برای تغییر حجم مو است.

بهترین نوع اکستنشن مو کدام است؟

بهترین نوع اکستنشن همان نوعی است که به‌خوبی با موهای شما تطبیق پیدا می‌کند و با سبک زندگی شما سازگار است. هر کدام از روش‌های اکستنشن، مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. با توجه به نیازهایی که دارید و نوع زندگی خود باید اکستنشن مناسب را انتخاب کنید.

پیش از مراجعه به متخصص زیبایی، در مورد این موارد تصمیم بگیرید: اینکه می‌خواهید اکستنشن شما دائمی باشد یا موقتی، به ترمیم نیاز داشته باشد یا نه، چقدر دوام داشته باشد و اینکه آیا سبک زندگی شما فعال است یا نه؟ مثلا ورزش‌هایی مثل شنا در برنامه‌ی روزانه‌ی شما قرار دارد یا نه؟

اکستنشن مو چقدر دوام دارد؟

میزان دوام اکستنشن مو به نوع اکستنشن و میزان نگهداری و مراقبت شما بستگی دارد. بعضی از انواع اکستنشن‌ها تا ۶ ماه و حتی یک سال، با مراقبت مناسب، دوام دارند. اکستنشن‌های کلیپسی، موقتی هستند و می‌توانید برای مدت چند ساعت آن‌ها را نصب کنید و بعد بردارید.

آیا اکستنشن مو به موهای طبیعی خود فرد آسیب می‌زند؟

اکستنشن مو

آسیب‌های اکستنشن به نوع آن بستگی دارد. انواع ماندگارتر معمولا آسیب بیشتری به موهای طبیعی خود فرد می‌زنند چون در آن‌ها از چسب، باندینگ، بافت محکم مو و… برای اتصال اکستنشن‌ها استفاده می‌شود.

اکستنشن‌های کلیپسی کمترین آسیب را دارند چون درست مثل کلیپس‌های تزیینی، خیلی راحت نصب می‌شوند و خیلی راحت می‌توانید آن‌ها را جدا کنید بدون اینکه آسیبی به مو بزنند. ضمنا چون آن‌ها را بعد از چند ساعت جدا می کنید و با آن نمی‌خوابید، کشش و استرس روی تارهای مو در این روش به حداقل می‌رسد.

اکستنشن مو را چطور حالت بدهیم؟

وقتی موهای خود را اکستنشن می‌کنید، می‌توانید درست مثل موهای خود به آن حالت بدهید. البته میزان دوام و زیبایی آن‌ها زمانی که به آن حالت می‌دهید، به جنس اکستنشن بستگی دارد. حتی می‌توانید با کمک وسایل حرارتی، موهای خود را حالت بدهید و فر کنید.

اگر قصد دارید از این وسایل استفاده کنید حتما اکستنشن باکیفیتی تهیه کنید.

آیا با موی مجعد هم می‌توان از اکستنشن استفاده کرد؟

بله. با موی مجعد هم می‌توانید موهای خود را اکستنشن کنید. فقط باید این نکته را در نظر بگیرید که یا موهای خود را صاف کنید تا با شکل اکستنشن هماهنگ شود یا اینکه اکستنشن را حالت بدهید تا موج‌دار بودن آن شبیه موهای خود شما باشد.

برای اکستنشن، موها چقدر باید بلند باشند؟

برای اینکه بتوانید موهای خود را اکستنشن کنید، موهای خود شما باید حداقل ۱۵ تا ۱۷ سانتی‌متر طول داشته باشند. این مقدار یعنی موهای شما تا سرشانه باشند. اگر موهای شما کوتاه‌تر از این مقدار است، ممکن است پنهان کردن انتهای اکستنشن داخل موها، سخت شود.

بهترین نوع اکستنشن برای موی کوتاه کدام است؟

اکستنشن مو

اگر به‌تازگی موهای خود را کوتاه کرده‌اید و از نتیجه راضی نیستید، یا دوست دارید موی کوتاه و بلند را هم‌زمان با هم تجربه کنید یا اینکه نمی‌توانید موهای خود را بلند کنید و خیلی زود دچار موخوره می‌شوند، از اکستنشن کلیپسی برای بلند کردن موهای خود استفاده کنید. اکستنشن‌های کلیپسی بهترین نوع برای کسانی است که موهای کوتاه دارند.

بهترین نوع اکستنشن برای موهای کم‌پشت کدام است؟

اکستنشن بهترین راه برای کسانی است که موهای کم‌پشت دارند و می‌خواهند حجم مو را افزایش دهند. اما بعضی از انواع اکستنشن‌ها مثلا اکستنشن دوختنی، باعث آسیب رسیدن به موهای طبیعی خودتان می‌شوند و ریزش آن را بیشتر می‌کنند. برای انتخاب بهترین نوع اکستنشن حتما به یک متخصص باتجربه مراجعه کنید.

آیا اکستنشن مو قابل مشاهده است؟

اکستنشن مو

اگر اکستنشن مو به‌درستی نصب شود، فرقی نمی‌کند که از کدام نوع باشد و در نهایت ظاهری شبیه موهای طبیعی خود شما خواهد داشت. اما هر چقدر اکستنشن باکیفیت‌تری تهیه کنید و از موی طبیعی استفاده کنید، ظاهر آن طبیعی‌تر و زیباتر می‌شود. اما نگران انتهای اکستنشن‌ها نباشید. اگر آن را درست وصل کنید، لابه‌لای موهای شما گم می‌شود و کسی متوجه وجود اکستنشن لابه‌لای موهای شما نمی‌شود.

چه زمانی باید از اکستنشن مو استفاده کنم؟

اکستنشن‌های کلیپسی در ۵ تا ۱۰ دقیقه وصل می‌شوند. در نتیجه چند دقیقه قبل از راه افتادن برای رسیدن به مکان یا مراسم خاص می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اگر قبلا تجربه‌ای در وصل کردن آن ندارید، کمی بیشتر زمان در نظر بگیرید.

تنها نکته‌ای که باید بدانید این است که شب، قبل از خواب، آن‌ها را جدا کنید تا موقع خواب، باعث آسیب رسیدن به موهای خود شما نشود.

روی اکستنشن مو از چه محصولاتی می‌توان استفاده کرد؟

اکستنشن مو مثل موهای خود فرد، از پوست سر مواد مغذی را دریافت نمی‌کند. در نتیجه شما باید از بیرون مراقب آن باشد. بناراین مهم است که محصولات مناسب و سازگار برای حفاظت از آن تهیه کنید.

برای اینکه اکستنشن مو همیشه درخشان و زیبا بماند، سعی کنید تا جایی که ممکن است از محصولات طبیعی مو مثلا روغن‌ها و شامپوهای بسیار ملایم استفاده کنید. محصولات ارگانیک یعنی محصولاتی که کم‌ترین مواد شیمیایی در آن‌ها به کار رفته، بهترین گزینه برای موهای اکستنشن شده هستند.

اگر دسترسی به محصوات ارگانیک ندارید، حداقل سعی کنید از محصولات بدون الکل و شامپوها و نرم‌کننده‌های بدون سولفات استفاده کنید. سولفات و الکل می‌توانند موها را بسیار خشک کنند که باعث وز شدن، کدر شدن و گره خوردن مو می‌شود.

بهتر است از محصولاتی استفاده کنید که مخصوص موهای خشک ساخته می‌شوند. قبل از استفاده از وسایل حالت‌دهنده‌ی گرمایی مثلا سشوار و اتو، حتما از اسپری‌های محافظ حرارتی استفاده کنید تا حرارت زیاد، به تارهای مو آسیبی نزند.

موهای اکستنشن شده را چطور بشوییم و خشک کنیم؟

موهای اکستنشن شده چون از پوست کف سر چربی طبیعی دریافت نمی‌کنند، معمولا کمتر از موهای طبیعی چرب و کثیف می‌شوند. در نتیجه ممکن است کمتر از موی طبیعی به شست‌شو نیاز پیدا کنند. یکی از نکاتی که در مورد اکستنشن باید بدانید این است که هر چقدر کمتر آن را بشویید، دوام بیشتری دارد.

برای شستن موها از شامپوها و محصولات بدون سولفات و بدون الکل استفاده کنید تا موهای شما خشک، وز و بدحالت نشود. موهای اکستنشن شده را مثل موهای طبیعی خودتان بشویید. از مقدار بیشتری نرم‌کننده استفاده کنید و مطمئن شوید که تمام تار موها با نرم‌کننده آغشته شده است.

بعد از آب کشیدن نرم‌کننده با آب سرد، می‌توانید از ماسک مو هم استفاده کنید. ماسک مو باعث می‌شود که موهای شما حسابی نرم شوند و موقع شانه کردن مو، گره نخورند. می‌توانید از شانه‌های دندانه درشت برای پخش کردن ماسک لابه‌لای موها استفاده کنید.

در نهایت موها را آب بکشید و به آرامی با حوله خشک کنید. موقع خشک کردن حسابی دقت کنید و این کار را با آرامش انجام دهید. موهای خود را از بالا به پایین و فقط با قرار دادن حوله روی مو خشک کنید. موها را لای حوله محکم فشار ندهید و زیاد دستمالی نکنید.

موهای اکستنشن شده را چطور شانه کنیم؟

موهای اکستنشن‌شده هم درست مثل موهای طبیعی ممکن است گره بخورند. برای شانه کردن آن‌ها می‌توانید از شانه‌های مخصوص گره‌بازکن یا شانه‌های دندانه‌درشت استفاده کنید. موقع شانه کردن، شانه را روی سطح پوست سر نکشید و فقط ساقه‌های مو را از پایین‌تر از لبه‌های اکستنشن شانه کنید.

برای شانه کردن ابتدا از پایین موها شروع کنید و کم‌کم بعد از باز شدن گره‌ها، موها را از بالا تا پایین شانه کنید.

آیا می‌توانم موی اکستنشن شده را رنگ کنم؟

اگر برای اکستنشن موهای خود از موی طبیعی استفاده می‌کنید، به‌راحتی آن را مثل موهای خود می‌توانید رنگ کنید. البته برای رنگ کردن موهای خود بهتر است به آرایشگری مراجعه کنید که قبل تجربه‌ای در زمینه‌ی رنگ کردن موی اکستنشن شده دارد.

توصیه می‌شود که موی اکستنشن‌شده را روشن‌تر نکنید و فقط از رنگ‌های تیره‌تر استفاده کنید. چون برای روشن‌تر کردن رنگ مو باید آن را دکلره کنید و مواد لازم برای دکلره، موادی شمیایی و مضر هستند که می‌توانند اکستنشن موهای شما را خراب کنند.

آیا می‌توانم با اکستنشن مو بخوابم؟

اگر از اکستنشن‌های موقت استفاده می‌کنید، نباید با آن بخوابید و باید قبل از خواب، از موهای خود جدا کنید چون در طول شب گره می‌خورند. اما اکستنشن‌های دائمی مشکلی برای خوابیدن ایجاد نمی‌کنند. برای اینکه در اکستنشن دائمی موهای شما گره نخورد و آسیبی به موهای طبیعی خودتان نزند، می توانید آن ها را شل ببافید تا کمتر حرکت کنند.

آیا می‌توانم با اکستنشن مو شنا کنم؟

موقع شنا بهتر است که اکستنشن‌های کلیپسی را جدا کنید. کلر موجود در آب استخرها، نمک موجود در آب دریا و اقیانوس و در مجموع آلودگی‌های موجود در آب‌هایی که در آن شنا می‌کنید، می‌توانند به‌مرور زمان به اکستنشن‌ها آسیب بزنند. علاوه‌بر‌این، شنا کردن با اکستنشن کلیپسی باعث می‌شود که با موهای طبیعی خودتان گره بخورد.

اگر می‌خواهید با وجود اکستنشن‌های کلیپسی در آب شنا کنید، حتما موهای خود را بالا ببندید و از کلاه شنا استفاده کنید.

آیا می‌توانم با اکستنشن مو ورزش کنم؟

وقتی اکستنشن مو دارید بهتر است که هر فعالیت فیزیکی که باعث بیشتر عرق کردن شما می‌شود اجتناب کنید. عرق بدن اسیدی و شور است و خیلی زود می‌تواند باعث آسیب دیدن اکستنشن شود، آن‌ها را خشک و وز کند و باعث گره خوردن آن شود. برای افزایش طول عمر اکستنشن‌های کلیپسی، آن‌ها را قبل از هر فعالیت فیزیکی، از موهای خود جدا کنید.

تفاوت بین اکستنشن با موی طبیعی و مصنوعی چیست؟

اکستنشن مو

موهای مصنوعی قیمت بسیار کمتری دارند و اکستنش‌هایی که با موی طبیعی درست می‌شوند بسیار گران‌تر هستند.

اکستنش‌هایی که با موی طبیعی ساخته شده‌اند را می توانید مثل موی طبیعی خودتان، رنگ کنید و با ابزارهای حرارتی، حالت بدهید.

اکستنشن‌هایی که با الیاف مصنوعی ساخته می‌شوند، نسبت به نور خورشید بسیار حساس‌تر هستند؛ حالت دادن آن‌ها سخت‌تر است و سخت‌تر با موهای طبیعی شما ترکیب می‌شوند. دوام آن‌ها نیز از اکستنشن‌های طبیعی کمتر است.

اکستنش‌های طبیعی تا یک سال و حتی بیشتر باقی می‌مانند و اگر درست از آن‌ها مراقبت کنید می‌توانندعمر بیشتری هم داشته باشند.

جمع‌بندی

اکستنشن مو یکی از روش‌های رایج و محبوب برای افزایش حجم و طول موها است. در این روش که تنوع زیادی دارد، دسته‌های موی طبیعی یا مصنوعی با روش‌های مختلف به موهای طبیعی خود فرد متصل می‌شوند.

هر کدام از روش‌های اکستنشن مو مزایا و معایب خاص خود را دارند. شما باید با توجه به هزینه‌ای که می‌توانید برای این کار بپردازید، مدت زمانی که می‌خواهید دوام داشته باشند و سبک زندگی خودتان، بهترین روش اکستنشن را انتخاب کنید و از داشتن موهای پرپشت و زیبا لذت ببرید.

منبع: Luxyhair

برچسب‌ها :
دیدگاه شما