خودروهای لوکس الکتریکی با تلاش بنتلی به واقعیت نزدیک‌تر می‌شوند

۱۸ آبان ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بنتلی فراتر از 100

بنتلی قصد دارد در یک دهه‌ی پیش رو استفاده از موتورهای احتراق داخلی را به طور کامل قطع کند و تنها با تولید خودروهای الکتریکی به یک سازنده‌ی سازگار با محیط زیست تبدیل شود.

نخستین مرحله در این تحول عظیم، تولید دو خودروی پلاگین هیبریدی است که سال آینده به خودروی هیبریدی «بنتایگا» (Bentayga) این شرکت می‌پیوندند. همچنین طبق برنامه‌ریزی قرار است خودروی هیبریدی «فلایینگ اسپر» (Flying Spur) این شرکت برای نخستین بار از پیشرانه‌ی شرکت خواهر خود پورشه پانامرا ۴ هیبرید (Porsche Panamera ۴ E-Hybrid) استفاده کند.

بنتلی فراتر از 100

تا سال ۲۰۲۶ همه‌ی خودروهای بنتلی از پیشرانه‌ی پلاگین هیبریدی استفاده می‌کنند و چهار سال بعد ناوگان این شرکت تماما الکتریکی خواهد بود. به گفته‌ی بنتلی این اقدام باعث می‌شود تا این شرکت به یک رهبر جهانی در زمینه‌ی توسعه‌ی پایدار وسایل نقلیه‌ی لوکس تبدیل شود. بنتلی در حال بازسازی هر یک از عناصر خود است و می‌کوشد تا سال ۲۰۳۰ به طور کامل کربن‌خنثی شود.

این طرح بنتلی که «فراتر از ۱۰۰» (Beyond 100) نامیده می‌شود، مسیر آینده‌ی این شرکت را پس از جشن ۱۰۰ سالگی در سال ۲۰۱۹ تعیین می‌کند. بنتلی قصد دارد اثرات زیست‌محیطی کارخانه‌ی خود را نسبت به سال ۲۰۱۰ تا ۷۵ درصد کاهش دهد. از جمله استفاده از پلاستیک در این شرکت به میزان قابل توجهی کاسته می‌شود.

در زمینه‌ی کربن‌خنثی شدن، کارخانه‌ی کرو (Crewe) این شرکت به دلیل استفاده از سامانه‌ی بازیافت آب، تأمین نیروی خورشیدی، کاشت درختان و حتی نگهداری از زنبور عسل پیش از این توسط «کربن تراست» (Carbon Trust) به‌عنوان یک مجموعه‌ی کربن‌خنثی گواهی شده است.

بنتلی فراتر از 100

نخستین خودروی تمام الکتریکی بنتلی هم با قابلیت شارژ در جاده‌ها، سال ۲۰۲۵ عرضه خواهد شد و به طور کامل کربن خنثی خواهد بود. بنتلی آینده‌ی الکتریکی خود را با خودروی مفهومی EXP 100 GT به نمایش گذاشت کرد اما انتظار می‌رود که خودروی ارائه شده در سال ۲۰۲۵ بیش از یک سدان یا کوپه، رقیب جگوار i-Pace باشد.

رئیس بنتلی «آدریان هالمارک» در این زمینه گفت: «از سال ۱۹۱۹ بنتلی مفهوم خودروهای لوکس قدرتمند را تعریف کرد. پیشگام بودن بخشی از DNA ماست، پسران بنتلی پیشگامان و رهبران این عرصه بودند و اکنون در حالی که به فراتر از ۱۰۰ سالگی نگاه می‌کنیم، با دگرگون کردن کامل شرکت و تبدیل شدن به معیار تجارت جهانی خودروهای لوکس، به رهبری خود ادامه می‌دهیم.

با در نظر داشتن اینکه شرکت بنتلی ارائه‌های موفق زیادی داشته و از جمله چندی پیش بزرگترین سازنده‌ی موتورهای V-12 در جهان بود، باید دید آیا واقعا می‌تواند در مدت یک دهه کاملا از سوخت‌های فسیلی فاصله بگیرد و به یک خودروساز لوکس دوستدار محیط زیست تبدیل شود؟

عکس‌ها: معرفی طرح «فراتر از ۱۰۰» بنتلی

Credit: Bently

منبع: Hagerty

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه