پرفروش‌های هفته‌ی فیدیبو؛ از یک داستان پرکشش تا شیوه‌ی پاکسازی ذهن

۲۰ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۲ ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه
کتاب های پرفروش فیدیبو

در هفته‌ای که گذشت عنوان کتاب‌‌های پرفروش صوتی و چاپی فیدیبو اعلام شد که نام برخی از این کتاب‌ها برای شما مخاطبان سایت «دیجی کالا‌ مگ» آشنا است. انتشار عنوان این کتاب‌ها علاوه بر آنکه ما را با سلیقه‌ی جمعی جمعیت کتاب‌خوان آشنا خواهد کرد، می‌تواند راهنمای خوبی برای تسهیل انتخاب کتاب مورد علاقه‌ی ما هم باشد.

از این پس، تلاش خواهیم کرد تا هر هفته در یک مقاله‌ی مستقل ضمن معرفی عنوان پرفروش‌ترین‌ها، اطلاعات مختصر اما کاملی مثل نام نویسنده‌، مترجم، ناشر و خلاصه‌ای از موضوع هر کتاب را در اختیار شما مخاطبان کتاب دوست قرار دهیم تا امر انتخاب کتاب را برای شما آسان کنیم.

پاکسازی ذهن برای موفق شدن در زندگی

کتاب‌های پرفروش فیدیبو - پاکسازی ‌ذهن برای موفق شدن در زندگی

کتاب«پاکسازی ذهن برای موفق شدن در زندگی» تألیف «بری داونپرت» و «استیو اسکات» است که با ترجمه‌ی «شادی حسن پور» توسط انتشارات «نگاه نوین» در ایران به چاپ رسیده است.

این کتاب در ۲۰۰ صفحه، با زبانی ساده و قابل فهم در حوزه‌ی روان‌شناسی سعی می‌کند تا راه‌کارهایی برای خودسازی و ایجاد عادت‌هایی برای مدیریت ترس، اضطراب و افکار منفی ارائه ‌کند.

سابقه‌ی «استيو اسكات» در تألیف کتاب‌های حوزه‌ی روان‌شناسی زیاد است چرا که در رشته‌ی روان‌شناسی نیز تحصیل کرده است. تلاش او در این کتاب این است که به زبان ساده، ذهن را از هرآنچه که نمی‌گذارد هوشیار و متمرکز شود و از عادات و افکار منفی پاکسازی کند.

مهم‌ترین ویژگی این کتاب ارائه‌ی تمرین‌هایی است که با به‌کارگیری آن‌ها می‌توان تأثیرات مثبت آن را در زندگی‌ مشاهده کرد.

خرید کتاب پاکسازی ذهن از فیدیبو

خرید کتاب پاکسازی ذهن از دیجی‌کالا

هنر شفاف اندیشیدن

کتاب‌های پرفروش فیدیبو - هنر شفاف اندیشیدن

کتاب هنر شفاف اندیشیدن (The Art of Thinking Clearly) توسط «رولف دوبلی»، نویسنده‌ی سوئیسی در سال ۲۰۱۳ نوشته شده است.

این کتاب، در ایران توسط چهره‌ای آشنا، یعنی «عادل فردوسی پور» و همچنین «بهزاد توکلی» و «علی شهروزی» ترجمه و توسط نشر چشمه در ۳۲۵ صفحه منتشر شده است.

رولف دوبلی، نویسنده و کارآفرین سوئیسی است که از طریق تألیف این کتاب به شهرت زیادی دست پیدا کرد. او در این کتاب و در ۹۹ فصل خطاهای حین اندیشیدن را همراه با نمونه‌هایی عینی در زندگی روزمره بیان می‌کند که هم در تصمیم‌گیری و هم در مسائل شخصی و شغلی کاربردی هستند. البته نکته‌ی مهم این ۹۹ فصل، کوتاه و مفید بودن هر فصل است.

قسمت‌هایی از این کتاب در اصل در هفته نامه‌های معروف آلمانی، هلندی، و سوئیسی به تدریج منتشر شد و بعدها در ۲ کتاب آلمانی گردآوری و به زبان‌های مختلفی ترجمه شد و در کشورهای آلمان، سوئیس، انگلستان، کره‌ی جنوبی، هند، ایرلند، سنگاپور و همچنین ایران در لیست کتاب‌های پرفروش قرار دارد.

عادل فردوسی‌پور در مقدمه‌ای  که برای این کتاب نوشته از فوتبال مثال زده است. خواندن این مثال به ما در درک بیشتر کتاب کمک می‌کند.

تصور کنید در زمین فوتبال هیچ خطایی اتفاق نمی‌افتاد. آن وقت واژه‌ای به نام پنالتی، اخطار و اخراج هم معنا نداشت. اشک‌ها و لبخندها محو می‌شدند و زیبایی فوتبال هم رنگ می‌باخت. آدم‌ها شبیه ربات‌های برنامه‌ریزی شده‌ای بودند که وظیفه‌شان بردن بدون کوچک‌ترین اشتباه بود. حالا تصور کنید در این جهان پهناور که هزاران زمین فوتبال را در خود جای داده، قرار می‌شد هیچ انسانی دچار خطا و اشتباه نشود؛ آیا جهان بهتری داشتیم؟ جنگ‌افروزی‌ها به پایان می‌رسید؟ جرم و جنایت از صفحه روزگار محو می‌شد؟ انسان‌ها با همدیگر روابط بهتری برقرار می‌کردند؟ پاسخ به این پرسش‌ها و پیش‌بینی جهانی که هرگز تجربه‌اش نکرده‌ایم، کار دشواری است؛ اما آنچه قابل پیش‌بینی است، آن است که هر چه بیشتر خطاهای خود را بشناسیم، رویکرد بهتری به زندگی خود خواهیم داشت. از آنجا که خطاهای بشری در طول حیاتش از الگوهای مشابهی پیروی می‌کنند، امکان شناختن آن‌ها نیز امری ممکن است.

گفتنی است علاوه بر فروش بالای نسخه‌ی چاپی این کتاب، کتاب صوتی آن نیز با صدای فوتبالی و خاطره‌انگیز عادل فردوسی‌پور، جزء پرفروش‌ترین‌های فیدیبو در هفته‌ای که گذشت بود. نسخه صوتی هنر شفاف اندیشیدن با صدای عادل فردوسی‌پور و‌ به تهیه‌کنندگی «رادیو گوشه» در فیدیبو قابل دسترس است.

خرید کتاب هنر شفاف اندیشیدن از فیدیبو

خرید کتاب هنر شفاف اندیشیدن از دیجی‌کالا

خرید کتاب صوتی «هنر شفاف اندیشیدن» از فیدیبو

اثر مرکب

کتاب‌های پرفروش فیدیبو - اثر مرکب

کتاب اثر ‌مرکب (The Compound Effect) اثر «دارن هاردی»، سخنران و نویسنده‌ی آمریکایی است که با ترجمه‌ی «لطیف احمدپور» و «میلاد حیدری» در ایران توسط نشر «نگاه نوین» به چاپ رسیده است.

هاردی، اثر ‌مرکب را در سال ۲۰۱۰ نوشته است.  کتابی که در مورد تأثیر تصمیم‌گیری‌های کوچک و روزمره بر موفقیت‌های بزرگ نوشته شده و شامل یک دوره راهنمای کاربردی برای دستیابی به اهداف است. این کتاب عنوان یکی از پرفروش‌ترین‌های «نیویورک‌تایمز» را نیز از آن خود کرده است.

گفتنی است که هاردی اولین تجارت خود را در ۱۸ سالگی آغاز کرد و در ۲۷ سالگی میلیونر شد! او به واسطه‌ی فعالیت‌ها و کتاب‌های پرفروشی که داشته تبدیل به یک مربی و سخنران حرفه‌ای شده است.

در کتاب اثر مرکب، دارن هاردی، مهم‌ترین رازهای رسیدن به موفقیت را تغییر در امور کوچک و روزانه‌ی فردی می‌داند. او معتقد است، تا زمانی که فرد تغییر را در امور کوچک و روزانه‌ی خود ایجاد نکند، قادر به تغییر زندگی خود نیست. البته مهم این است که بدانید این تغییرات به هیچ‌ وجه اطلاعات جدیدی نیست، بلکه تمام کارهایی است که شما می‌دانید اما انجام نمی‌دهید.

نسخه‌ی صوتی اثر مرکب را انتشارات «نگاه نوین» با روایت «محمد یزدانی» منتشر کرده است و در فیدیبو در دسترس است و البته گفتنی است که علاوه بر نسخه‌ی چاپی نسخه‌ی صوتی آن نیز جز پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر قرار گرفته است.

خرید کتاب صوتی اثر مرکب از فیدیبو

خرید کتاب اثر مرکب از دیجی‌کالا

جزء از کل

کتاب‌های پرفروش فیدیبو - جزء از کل

جزء از کل (A Fraction of the Whole) رمانی به قلم «استیو تولتز» است که در سال ۲۰۰۸ نوشته شده‌است و به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین رمان‌های تاریخ استرالیا و در زمره‌ی یکی از پرفروش‌ترین آثار نیویورک‌ تایمز و آمازون قرار گرفت. دومین اثر این نویسنده، یعنی کتاب «ریگ روان» در سال ۲۰۱۵ منتشر شد.

ترجمه‌ی فارسی این کتاب را «پیمان خاکسار» بر عهده داشته است و توسط نشر چشمه در سال ۱۳۹۴ منتشر شده است.

این رمان به شدت پرشاخ و برگ است و تم فلسفی دارد و حتی در بخش‌هایی درگیر ماجراهای پلیسی هم می‌شود. داستان در واقع به زندگی پر فراز و نشیب دو نسل از خانواده‌ای به نام دین می‌پردازد که در سراسر استرالیا به رفتارهای عجیب و ترسناک معروف هستند.

استیو تولتز، رمان‌نویس استرالیایی، متولد ۱۹۷۲ در سیدنی است. تولتز نخستین رمانش «جزء از کل» را در سال ۲۰۰۸ منتشر کرد که با استقبال زیادی روبه‌رو شد و همان سال نامزد جایزه‌ی «بوکر» شد که کمتر برای نویسنده‌ای که کار اولش را نوشته پیش می‌آید.

او کتاب خود را این‌طور آغاز می کند:

هیچ وقت نمی‌شنوید ورزشکاری در حادثه‌ای فجیع، حس بویایی‌اش را از دست بدهد. اگر کائنات تصمیم بگیرد درسی دردناک به ما انسان‌‌ها بدهد، که البته این درس هم به هیچ درد زندگی آینده‌‌مان نخورد، مثل روز روشن است که ورزشکار باید پایش را از دست بدهد، فیلسوف عقلش، نقاش چشمش، آهنگساز گوشش و آشپز زبانش را. درس من؟ من آزادی‌‌ام را از دست دادم.

خرید کتاب جزء از کل از فیدیبو

خرید کتاب جزء از کل از دیجی‌کالا

مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن

کتاب‌های پرفروش فیدیبو - مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن

کتاب «مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن» نوشته‌ی «استیو هاروی» است که «مهراوه فیروز» آن را به فارسی ترجمه کرده است.  این کتاب برای مدت طولانی در شمار پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک ‌تایمز قرار گرفته است.

استیو هاروی، کمدین، بازیگر، برنامه‌ساز، مجری و نویسنده آمریکایی است. هاروی در ژانویه ۱۹۵۷ به دنیا آمد. او در برنامه‌های متعدد تلویزیونی در آمریکا اجرا داشته است و استعداد خوبی در خنداندن مخاطبان خود دارد اما سختی‌های زیادی را در زندگی شخصی خود متحمل شده بود. هاروی اوایل به‌عنوان فروشنده بیمه کار می‌کرد اما یک روز در یک نمایش استندآپ شرکت می‌کند و درآمد خوبی از آن کسب می‌کند. این درآمد به او انگیزه می‌دهد تا این کار را ادامه دهد اما با مخالفت خانواده روبه‌رو می‌شود و آن‌ها استیو را از خانه بیرون می‌اندازند. استیو تا مدت‌ها در فقر و سختی زندگی خود را گذارند تا بالاخره تبدیل به یکی از ستارگان طنز آمریکا شد.

مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن در سه بخش و پانزده فصل تدوین شده است؛ ۱. نظام ذهنی یک مرد ۲. چرا مردان این کار را می‌کنند؟ آنان چه کار می‌کنند؟! ۳. کتاب تمرین، چگونه بازی را ببرید.

در مقدمه‌ی کتاب آمده است:

اگر در آغاز یک رابطه هستید، این کتاب مناسب حال شماست. اگر ازدواج کرده‌اید و می‌خواهید کنترل اوضاع را دوباره به دست آورید و پایه‌های زندگی‌تان را مستحکم کنید، این کتاب مناسب حال شماست. اگر فریب خورده‌اید و به دنبال راهی برای یافتن اصول و قوانین هستید، این کتاب مناسب حال شماست. به من اعتماد کنید. شما با خواندن این کتاب می‌توانید مردها را بهتر بشناسید و رویاها و آرزوهای خود را عملی سازید.

خرید کتاب «مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن» از فیدیبو

بیشعوری

کتاب‌های پرفروش فیدیبو - بیشعوری

«بیشعوری» عنوان کتابی است از خاویر کرمن (Xavier Crement) که در سال  ۱۹۹۰منتشر شد و اولین بار توسط «محمود فرجامی» در سال ۱۳۸۶ به فارسی ترجمه شد اما به دلیل عدم دریافت مجوز نشر، به صورت رایگان برای دانلود روی سایت شخصی وی قرار گرفت. سرانجام در سال ۱۳۹۳ توسط انتشارات تیسا در ۲۳۲ صفحه منتشر و به سرعت تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های غیرداستانی شد. نسخه‌ی صوتی این کتاب هم از پرفروش‌ترین‌های فیدیبو شده است.

این کتاب در واقع با مضمونی طنز به موضوع « بیشعوری» در عصر معاصر اشاره  می‌کند. به نظر نویسنده، بیشعورها احمق نیستند، اتفاقا بیشتر آن‌ها آدم‌هایی نابغه‌اند؛ اما نابغه‌هایی خودخواه، مردم آزار، با اعتماد به نفس بالا و البته وقیح که نتیجه تیزبازی‌هایشان در نهایت به ضرر خودشان و اطرافیانشان تمام می‌شود.
او معتقد است که بیشعوری یک بیماری مسری است و همه‌ی دنیا را تهدید می‌کند! باید کاری کرد وگرنه بیشعورها دنیا را نابود خواهند کرد.

این کتاب با صدای «دادبه دادمهر» در سایت فیدیبو قابل دسترس است.

خرید کتاب بیشعوری از فیدیبو

خرید کتاب بیشعوری از دیجی‌کالا

۲۳ راه برای غلبه بر تنبلی

کتاب‌های پرفروش فیدیبو - ۲۳ راه غلبه بر تنبلی

کتاب «۲۳ راه برای غلبه بر تنبلی» توسط «اس جی اسکات» به رشته‌ی تحریر درآمده است.

اس جی اسکات در نیوجرسی آمریکا به دنیا آمده و تحصیلات خود را با گرفتن مدرک روان‌شناسی از کالج به پایان رساند. او پس از امتحان خود در مشاغل گوناگون و نتیجه نگرفتن تصمیم گرفت خودش به تنهایی و به صورت مستقل کار کند. او چندین سال بعد کار نویسندگی و وبلاگ نویسی را شروع کرد. اس جی اسکات تا به امروز چیزی حدود ۳۰ کتاب را به چاپ رسانده است.

تلاش عمده‌ی این نویسنده، ارائه راه‌کارها و تاکتیک‌های علمی و اثبات شده مخاطبان خود در جهت بهبود شرایط زندگی‌شان است.

در این کتاب می‌خوانیم که یکی از دلایل اصلی و بسیار مهم تنبلی، نداشتن اهداف بلند مدت و کوتاه‌ مدت در زندگی است. شما می‌‌توانید بعد از مطالعه این کتاب و با بهره‌مندی از ۲۳ راهکار بیان شده در آن، از زمان خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید و شاهد تغییر و تحولات چشمگیری در زندگی خود باشید.

نسخه‌ی صوتی این کتاب با صدای «فرانک یوسفی» جزء پرفروش‌ترین‌های فیدیبو شده است.

لینک خرید نسخه صوتی از فیدیبو:

خرید کتاب ۲۳ راه برای غلبه بر تنبلی از فیدیبو

بنویس تا اتفاق بیفتد

کتاب‌های پرفروش فیدیبو - بنویس تا اتفاق بیفتد

«بنویس تا اتفاق بیفتد»، نوشته‌ی «هنریت آن کلاوسر» است. او در این کتاب با یک راهنمای ساده و مؤثر رویاهای شما را به واقعیت تبدیل می‌کند.

هنریت کلاوسر، نویسنده‌ی آمریکایی است. او مدیر موسسه‌ی Writing Resources  است که در حوزه‌ی مشاوره فعالیت می‌کند.

عنصر کلیدی این کتاب که نویسنده آن را راه تحقق آرزوها می‌داند، نوشتن است. او می‌گوید خواسته‌های خود را بنویسید و اصلا نگران نوع کاغذ یاخودکاری که می‌نویسید نباشید. تنها قانون این است که هر بار چیزی را که می‌نویسید زیر آن تاریخ نوشتن و رسیدن به آن را نیز بنویسید.

بنویس تا اتفاق بیفتد در ۲۰ فصل نوشته شده است که در هر فصل، نویسنده ماجرای فرد یا افرادی را بررسی می‌کند که از طریق نوشتن به خواسته‌ها و آرزوهای خود رسیده‌اند. برای هر فردی این نوشتن و مکتوب کردن به طریقی جواب داده است. این کتاب نیز جزء پرفروش‌ترین‌های بخش صوتی فیدیبو شناخته شده است.

خرید کتاب صوتی بنویس تا اتفاق بیفتد از فیدیبو

خرید کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد از دیجی‌کالا

برچسب‌ها :
دیدگاه شما