یوبی‌سافت: Beyond Good and Evil 2 همچنان در حال توسعه است

۵ مرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Beyond Good and Evil 2

بازی Beyond Good & Evil 2 را به خاطر دارید؟ دنباله‌ی یکی از بازی‌های محبوب و موفق یوبی‌سافت که در کنفرانس یوبی‌سافت در نمایشگاه E3 سال ۲۰۱۷ نمایش داده شد اما تا به این لحظه که بیش از ۴ سال از نمایش تریلر آن سپری شده است، همچنان اطلاعات زیادی از آن و فرآیند پرحاشیه‌ی توسعه‌اش نداریم.

در جریان گزارش مالی سه‌ماهه‌ی اخیر یوبی‌سافت، این شرکت فرانسوی تأیید کرده است که بازی اکشن ماجرایی Beyond Good & Evil 2 همچنان در حال توسعه است. با این حال، کسی نمی‌داند که بازی در چه شرایطی به سر می‌برد و در چه زمانی عرضه خواهد شد. تنها چیزی که به نظر مشخص است، این است که تا انتشار آن فاصله‌ی زیادی داریم.

وقتی از یوبی‌سافت سؤال شد که آیا بازی به سال ۲۰۲۳ خواهد رسید یا خیر، فردریک دوگه (Frederick Duguet)، مدیر مالی ارشد یوبی‌سافت، بیان کرد: «روند توسعه‌ی بازی Beyond Good & Evil 2 به‌خوبی سپری می‌شود اما بسیار زود است که در وضعیت فعلی چیزهای بیشتری از آن به شما بگوییم.»

در جریان گزارش مالی فقط یک بار نام این بازی آورده شد که آن هم به بخشی از خلاصه‌ی بالای گزارش مربوط می‌شد که در آن اشاره شده است که یوبی‌سافت با توسعه‌ی بازی Beyond Good And Evil 2 قصد دارد یک مجموعه بازی محبوب این شرکت را احیا کند. توضیحات بیشتری که فردریک دوگه درباره‌ی این اثر بیان کرده، در جریان گفت‌وگو با سرمایه‌گذاران ذکر شده است.

بازی Beyond Good and Evil 2

البته با توضیحاتی که دوگه داده، نمی‌توان به‌صورت قطعی درباره‌ی عرضه شدن یا نشدن در سال مالی ۲۰۱۴ (که از اول مه سال ۲۰۲۳ آغاز می‌شود) صحبت کرد اما با توجه به بی‌خبری از بازی و شایعه‌ها‌ و حواشی اخیر منطقی است که با تاریخ احتمالی عرضه‌ی آن نگاه کنیم.

آخرین باری که Beyond Good And Evil 2 را به‌صورت قابل‌قبولی دیدیم، سال ۲۰۱۸ بود که جزئیات مختلفی از بازی اعلام شد. با این حال، از آن زمان به بعد، بازی وارد یک سکوت خبری شد و در کنفرانس‌های بعدی یوبی‌سافت هم نمایشی از آن شاهد نبودیم. علاوه بر، فرآیند ساخت بازی هم با حاشیه‌ها و اتفاقی مواجه شد. در سال ۲۰۲۰ خالق این اثر یعنی میشل انسل (Michel Ancel) بازنشسته شد و از یوبی‌سافت کناره‌گیری کرد.

مدتی پیش هم شایعه‌ها و گزارش‌هایی منتشر شد که خبر می‌داد بازی هنوز در مراحل اولیه‌ی ساخت خود قرار دارد. هرچند ممکن بود آن سخن در ابتدا عجیب به نظر برسد اما با توجه به شرایطی که شاهدش هستیم، چندان هم جای تعجب ندارد و به نظر می‌رسد که بازی Beyond Good And Evil 2 در مراحلی از توسعه‌ی خود دچار مشکلات بزرگی شده است که امیدواریم این در اثر نهایی نمود پیدا نکند.

هر چند اشاره کردیم که تریلر بازی در سال ۲۰۱۷ یعنی ۴ سال پیش منتشر شد اما معرفی اولیه‌ی Beyond Good And Evil 2 به سال‌ها پیش باز می‌گردد و برای مدت زیادی است که طرفداران برای آن انتظار می‌کشند. در واقع، این بازی برای اولین بار در ۱۳ سال پیش معرفی شد اما پس از گذر این همه سال همچنان شاهد عرضه‌اش نبوده‌ایم و باید تا چند سال دیگر هم منتظر آن باشیم.

منبع: Rock Paper Shotgun

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه