۶ نکته‌ی مهم که قبل از خرید دستگاه فشارسنج خانگی باید بدانید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲۲ دقیقه
راهنمای خرید دستگاه فشار خون خانگی

فشار خون بالا بیماری است که به عنوان قاتل خاموش هم شناخته می‌شود، چراکه هیچ علامت واضحی ندارد! این بیماری می‌تواند عامل حمله قلبی، سکته مغزی، بیماری‌های کلیوی و مشکلات جدی دیگر باشد. از طرفی باید بدانید که به گفته‌ی کارشناسان، بررسی گاه‌به‌گاه فشار خون در مطب پزشک، ممکن است تصویر کاملی از سلامتی شما را نشان ندهد. بنابراین اینجاست که اهمیت وجود دستگاه فشارسنج در خانه مشخص می‌شود. با توجه به همین مسئله هم در این قسمت از دیجی‌کالا مگ به سراغ بررسی کامل انواع دستگاه‌های اندازه‌گیری فشار خون می‌رویم و نکات مهم به منظور خریدی آگاهانه را ارائه می‌کنیم.

۱. اهمیت اندازه‌گیری فشار خون در خانه

اهمیت اندازه‌گیری فشار خون در خانه

در همین ابتدا لازم است بدانید که به طور کلی فشار خون به صورت مقادیر سیستولیک (Systolic) و دیاستولیک (Diastolic) نوشته می‌شود. فشار خون سیستولیک عدد بیشترِ نمایش داده شده در اندازه‌گیری این پارامتر است. این عدد نشان‌ دهنده‌ی حداکثر فشاری است که خون شما به دیواره‌ی سرخرگ‌ها هنگام ضربان قلب وارد می‌کند. فشار خون دیاستولیک همان عدد دوم یا عدد کمتر در اندازه‌گیری فشار خون است. این عدد نشان‌دهنده‌ی حداقل فشاری است که خون شما به دیواره‌ی سرخرگ‌ها هنگام استراحت قلب، وارد می‌کند.

طبق بررسی‌های موسسه‌ی عروق و قلب آمریکا (AHA) فشار خون بالا، معادل با فشار خون سیستولیک ۱۳۰ میلی‌متر جیوه یا بالاتر و دیاستولیک ۸۰ میلی‌متر جیوه یا بالاتر است. بنابراین طبیعی است که با اندازه‌گیری فشار خون در خانه، می‌تواند به افراد مبتلا به فشار خون بالا کمک کرد تا وضعیت خود را به طور دقیق‌تر تحت کنترل داشته باشند. درواقع طبق تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۰ و داده‌های جمع‌آوری شده، نظارت بر میزان فشارخون، در بیشتر موارد با کاهش فشار خون سیستولیک و دیاستولیک همراه است.

به یاد داشته باشید که فشار خون بالا، معادل با مقدار سیستولیک ۱۳۰ میلی‌متر جیوه یا بالاتر و دیاستولیک ۸۰ میلی‌متر جیوه یا بالاتر است!

در برخی موارد نظارت بر فشار خون از جنبه‌ی دیگری هم می‌تواند بسیار مفید باشد. چراکه برخی از افراد ممکن است «فشار خون با دیدن روپوش سفید» (white coat hypertension) را تجربه کنند. این مساله اتفاق جالبی است، زیرا این افراد در طول معاینه‌ی پزشکی یا ورود به محیط درمانی، با فشار خون بالا مواجه می‌شوند. در حالی که در خانه، حد فشار خون آن‌ها طبیعی است. به طور کلی دلایل این اتفاق هنوز به طور کامل روشن نیست، اما یک نظریه‌ی رایج این است که اضطرابِ حضور در مطب پزشک یا سایر محیط‌های درمانی ممکن است باعث افزایش موقت فشار شود.

در کنار این مورد، مساله‌ی دیگری معروف به فشار خون پنهان (masked hypertension) هم وجود دارد. درواقع برخی از افراد در مطب پزشک فشار خونی طبیعی را نشان می‌دهند، در حالی که در خانه، فشار خون آن‌ها بالا است. بنابراین بررسی‌های مرتب و هفتگی فشار خون با استفاده از دستگاه فشارسنج می‌تواند به شما و پزشکتان اطلاعاتی دقیق‌تر در مورد وضعیت واقعی شما بدهد.

همچنین اهمیت اندازه‌گیری فشار خون در خانه برای افرادی که به تازگی شروع به مصرف داروهای کاهش فشار خون کرده‌اند یا افراد باردار مفید باشد.

توجه: ممکن است افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی یا سایر بیماری‌های مشابه، کاندیداهای مناسبی برای نظارت خانگی نباشند. بنابراین قبل از خرید فشارسنج، با پزشک خود در مورد اینکه آیا استفاده از این دستگاه مفید است یا خیر، صحبت کنید.

 

۲. چه کسانی نیاز به خرید فشارسنج خانگی دارند؟

چه کسانی نیاز به خرید فشارسنج خانگی دارند؟

اگر شما هم جزو افراد زیر به حساب می‌آیید، توصیه می‌کنیم که یک دستگاه فشارسنج به منظور اندازه‌گیری مرتبِ فشار خون، در خانه داشته باشید. به منظور آشنایی بهتر، لیست زیر می‌تواند به درک اینکه چه کسانی نیاز به خرید دستگاه فشارسنج دارند، کمک کند.

 • یکی از مستعدترین افراد برای خرید فشارسنج، آن دسته از کاربرانی هستند که نیاز به نظارت دقیق و دائمی فشارخون دارند.
 • خانم‌های باردار از جمله دیگر افرادی هستند که اندازه‌گیری فشار آن‌ها به صورت دوره‌ای ضروری است.
 • افرادی که به تازگی استفاده از داروهای کنترل فشار خون را شروع کرده‌اند هم نیاز به فشارسنج دارند. درواقع وجود این دستگاه در خانه و استفاده مرتب از آن به شما در تشخیص موثر بودن داروهای مصرفی کمک می‌کند.
 • لازم است که افراد درگیر با بیماری دیابت هم از خرید این دستگاه غافل نشوند.
 • حتی اگر فشار خون طبیعی دارید، مراقبت و بررسی دوره‌ای آن با استفاده از این کالا می‌تواند مفید باشد.

 

۳. انواع فشارسنج‌های خانگی

فشارسنج‌های خانگی معمولا در دو نوع مچی و بازویی و در مواردی انگشتی به بازار عرضه می‌شوند. بنابراین در هنگام خرید این نوع از محصولات چه به صورت آنلاین و چه حضوری مطمئن شوید که عملکرد، ویژگی‌ها و قیمت آن را در نظر گرفته‌اید. حال به منظور ایجاد شرایط مناسب برای انتخابی بهتر، انواع فشارسنج‌های خانگی را همراه با معایب و مزایای هر یک معرفی می‌کنیم.

فشارسنج بازویی (Arm Monitors)

فشارسنج بازویی

این نوع از فشارسنج‌ها به طور خودکار بازوبند پارچه‌ای (کاف) روی دستگاه را باد می‌کنند و مقدار فشار خون را بر روی نمایشگر نشان می‌دهند. همچنین اکثر این مدل‌ها مجهز به «شاخص‌های طبقه‌بندی خطر» (risk category indicators) هستند که محدوده‌ی فشارخون بالا را نشان می‌دهد. جالب است بدانید که برخی از مدل‌ها به شما این امکان را می‌دهد که نتایج اندازه‌گیری را بر روی رایانه بارگیری کنید و سپس با پزشک خود به راحتی به اشتراک بگذارید.

مزایا:

 • برخی از فشارسنج‌های بازویی دارای حافظه‌های کاربری متعددی هستند؛ به این معنی که بیش از یک نفر در خانواده، می‌تواند فشار خون خود را کنترل و ثبت کند.
 • طبق بررسی‌های صورت گرفته، فشارسنج بازویی از دقت بیشتری نسبت به مدل‌ها مچی برخوردار است.

معایب:

 • نصب صحیح بازوبند دستگاه بر روی بازو از اهمیت ویژهای برخودار است، چراکه اگر خیلی محکم یا شل باشد، ممکن است فشارخون را به درستی نمایش ندهد.
 • اغلب مدل‌های فشارسنج بازویی، بزرگ هستند و به راحتی قابل حمل نیستند.
 • فشارسنج‌های مچی راحتی بیشتری در زمان استفاده دارند!

فشارسنج مچی (Wrist Monitors)

فشارسنج مچی

فشارسنج مچی محصولی با استفاده‌ی راحت و کاملا اتوماتیک است. اما همانطور که در بخش قبل هم اشاره شد، ممکن است دقت کمتری نسبت به مدل‌های بازویی داشته باشند.

مزایا:

 • کاملا جمع و جور، سبک و قابل‌حمل
 • استفاده از این نوع فشارسنج‌ها معمولا راحت‌تر از مدل‌های بازویی است.

معایب:

 • اندازه‌گیری فشارخون از طریق مچ دست به وضعیت و حالت قرارگیری بدن بسیار وابسته است.
 • به منظور اندازه‌گیری دقیق‌تر باید مچ دست و بازو هم سطح با قلب قرار گیرند. بنابراین طرز صحیح قرارگیری آن در هنگام استفاده بسیار مهم است.
روش صحیح استفاده از فشارسنج مچی

روش صحیح استفاده از فشارسنج مچی

فشارسنج انگشتی (Finger Monitor)

فشارسنج انگشتی

فشارسنج‌های انگشتی را می‌توان محصولاتی کاملا کوچک و قابل حمل دانست که همانند مدل‌های بازویی و مچی نیازی به کاف ندارد. البته باید بدانید که این نوع سیستم‌ها معمولا دقت کمتری دارند، اما با این وجود، می‌توان از آن برای اندازه‌گیری فشار خون به صورت سریع استفاده کرد.

مزایا:

 • سبک، کوچک و قابل حمل
 • ارزان‌ قیمت‌تر از سایر مدل‌های فشارسنج

معایب:

 • فشارسنج‌های انگشتی دقت کمتری نسبت به سایر مدل‌ها دارند.

 

۴. نکات کلیدی قبل از خرید فشارسنج خانگی

توصیه می‌کنیم که در هنگام خرید به‌ویژه خرید آنلاین، فشارسنجی با امتیاز بالا را انتخاب کنید که ویژگی‌های مورد نیاز شما را داشته باشد. در کنار آن استفاده از آن آسان‌ باشد. به عنوان مثال، برخی از مدل‌ها به شما اجازه می‌دهند تا مقادیر فشار خون را برای بیش از یک کاربر ثبت و ذخیره کنید. اما در کنار آن باید عوامل دیگری را هم در نظر بگیرید. پس این نکات کلیدی را دنبال کنید تا به شما کمک کند بهترین فشارسنج را برای خانه‌ی خود انتخاب کنید.

به اندازه‌ی بازوبند یا مچ‌بند پارچه‌ای فشارسنج توجه کنید

اطمینان حاصل کنید که فشارسنج انتخابی شما کاف متناسب با دور بازو یا مچ دست شما را دارد. به منظور افزایش دقت کار از متر استفاده کنید و دور بازو یا مچ خود را اندازه بگیرید. لازم به تاکید است که استفاده از فشارسنجی با کاف نامناسب می‌تواند اندازه‌گیری را دچار اشتباه کند. مدل‌های بازویی اغلب دارای دو یا یک کاف هستند که می‌توان آن‌ها را به گونه‌ای تنظیم کرد که برای اکثر افراد مناسب باشند. البته مدل‌های مچی در بیشتر موارد برای اکثر افراد مناسب هستند. حال به منظور انتخاب دقیق‌تر این دستگاه اطلاعاتی درباره‌ی اندازه‌ی کاف با توجه به سایز بازوی افراد ارائه می‌کنیم:

 • بزرگسالانی با دور بازوی کوچک: فشارسنج با دور بازوی ۲۲ تا ۲۶ سانتی‌متر (حدود ۸.۵ تا ۱۰ اینچ) گزینه‌ای مناسب برای این افراد است.
 • بزرگسالانی با دور بازوی معمولی: فشارسنج با دور بازوی ۲۷ تا ۳۴ سانتی‌متر (حدود ۱۰.۵ تا ۱۳ اینچ) مناسب این افراد است.
 • بزرگسالانی با دور بازوی بزرگ: فشارسنج با دور بازوی ۳۵ تا ۴۴ سانتی‌متر (حدود ۱۳.۵ تا ۱۷ اینچ) گزینه‌ای مناسب است.

به قیمت فشارسنج توجه کنید

مدل‌های پیشنهادی ما در انتهای این راهنمای کامل، اغلب در رنج وسیعی از قیمت‌ها قرار دارد. بنابراین اغلب افراد در شرایط مالی متفاوت می‌توانند دستگاهی به صرفه و در عین حال کارا را تهیه کنند. البته مسلما وجود قابلیت اتصال با بلوتوث و ذخیره‌ی اطلاعات، امکانات جالبی به حساب می‌آید، اما با یک نگاه واقع‌بینانه می‌توان به این نتیجه رسید که این موارد چندان هم مورد نیاز نیست. همچنین لازم به ذکر است که قبل از خرید فشارسنج وضعیت پوشش بیمه برای خرید دستگاه را بررسی کنید.

استفاده‌ی آسان از دستگاه، در زمان انتخاب بسیار مهم است!

صفحه نمایش فشارسنج باید کاملا خوانا باشد؛ دکمه‌های روی آن باید بزرگ و از نظر بصری مناسب باشد. در کنار این موارد دستورالعمل استفاده از بازوبند و کار با مانیتور آن باید واضح و دقیق باشد.

فشارسنجی با امکانات متناسب با نیازهای خود خریداری کنید

هنگام انتخاب دستگاه فشارسنج باید به ویژگی‌های زیادی توجه کرد، که از جمله این موارد می‌توان به گزینه‌هایی که در ادامه معرفی می‌شود، اشاره کرد. در هنگام خرید توجه کنید که فشارسنج شما قابلیت نمایش شاخص طبقه‌بندی خطر (Risk-category indicator) را داشته باشد. در کنار آن مجهز به آشکارساز ضربان قلب نامنظم (Irregular-heartbeat detector)، قابلیت ثبت و ذخیره‌سازی داده‌های کاربران متعدد، وجود چند کاف، قابلیت دانلود اطلاعات از حافظه، وجود نمایشگری با وضوح بالا و همراه با عملکرد میانگین‌گیری از داده‌ها باشد.

فشارسنج‌های سه مرحله‌ای را خریداری کنید!

یکی از ویژگی‌های کاربردی و اضافی در بعضی از مدل‌های فشارسنج که به افزایش دقت اندازه‌‌گیری فشار خون کمک می‌کند، دستگاه‌هایی با قابلیت سه مرحله اندازه‌گیری خودکار است. به طور کلی روند عملکرد این نوع از سیستم‌ها به این شکل است که فشارسنج پس از اولین اندازه‌گیری، ۳۰ تا ۶۰ ثانیه صبر می‌کند و سپس دوباره اندازه‌گیری را انجام می‌دهد. سپس ۳۰ تا ۶۰ ثانیه دیگر صبر کرده و اندازه‌گیری نهایی فشار خون را انجام دهید. این سیستم عملکردی قابلیتی مفید است، زیرا میانگین سه اندازه‌گیری شما را نشان می‌دهد، که احتمالاً به فشار خون واقعی شما نزدیک‌تر است.

 

۵. فشارسنج عقربه‌ای بهتر است یا دیجیتالی؟

فشارسنج عقربه‌ای بهتر است یا دیجیتالی

همانطور که احتمالا تا به حال شنیده‌اید، هر یک از این فشارسنج‌ها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. بنابراین در این قسمت از این راهنما قصد مقایسه‌ی این دو نوع فشارسنج را داریم تا بتوانید خریدی بهتر داشته باشید. به منظور ایجاد یک دید جامع و خلاصه‌تر می‌توان امتیازهای هر مدل نسبت به دیگری را به شرح زیر بررسی کرد.

استفاده‌ی راحت‌تر از کافِ فشارسنج در مدل‌های دیجیتالی

استفاده‌ی راحت‌تر از کافِ فشارسنج در مدل‌های دیجیتالی

جالب است بدانید که فشارسنج‌های دیجیتالی قادرند، فشار خون را تنها با قرار دادن کاف در اطراف بازو، پایین آن یا روی مچ دست اندازه‌گیری کنند. طی چنین رویه‌ای کاف به طور خودکار باد و تخلیه می‌شود. در چنین حالتی به منظور آزمایش فشار خون فعالیت کمتری مورد نیاز است.

این در حالی است که در فشارسنج‌های عقربه‌ای علاوه بر بستن دقیق آن بر روی بازو، نیاز است که با استفاده از پمپ دستگاه، بازوبند را به سرعت باد کنید و سپس با چرخاندن دستگیره‌ی روی کاف آن را خالی کنید. طبیعی است که برای انجام صحیح این کار نیاز به تمرین است. بنابراین فشارسنج‌های دیجیتال برای افرادی که به تازگی دستگاه فشار خون خریده‌اند و نمی‌دانند چگونه از دستگاه سنجش فشار خون استفاده کنند، بسیار مفیدتر است.

دقت بیشتر فشارسنج عقربه‌ای نسبت به نوع دیجیتال

از نظر دقت، می‌توان مدل‌های عقربه‌ای را دقیق‌تر از نوع دیجیتال در نظر گرفت، البته این نکته به این معنی نیست که فشارسنج‌های دیجتال کارا نیستند. بلکه لازم به تاکید است که نوع دیجیتالی این دستگاه از تکنیک‌های نوسانی برای اندازه‌گیری فشار خون استفاده می‌کنند. در چنین شرایطی دستگاه می‌تواند تحت تأثیر ضربان قلب نامنظم و ضربان نبض هم قرار گیرد. این در حالی است که فشارسنج‌های عقربه‌ای از تکنیک معاینه‌ی سمعی (Auscultation) استفاده می‌کند که قابل اعتمادتر و دقیق‌تر است.

تجربه‌‌ی کاربری آسان با فشارسنج دیجیتال

کار با فشارسنج دیجیتال به مراتب راحت‌تر از مدل‌های عقربه‌ای است؛ چراکه رابط کاربری آن‌ها ساده‌تر و کاربرپسندتر است.

دستگاه‌های دیجیتال عمدتاً خودکار هستند و تنها با زدن یک دکمه شروع به کار می‌کنند. فشارسنج‌های دیجیتال رابط کاربری بسیار آسانی دارند که نیازی به دانش حرفه‌ای و تمرین ندارد. این در حالی است که مدل‌های عقربه‌ای به تلاش بیشتری برای دریافت نتایج حاصل از اندازه‌گیری فشار خون دارند. بنابراین اگر به تازگی فشارسنج عقربه‌ای خریده‌اید، ممکن است برای استفاده از آن به کمک نیاز داشته باشید. لازم به ذکر است که برای اندازه‌گیری فشار خون با استفاده از مدل‌های عقربه‌ای نیاز به شنیدن فشار سیستولیک و دیاستولیک با استفاده از گوشی پزشکی دارید که مسلما چنین کاری برای افرادی که برای اولین بار از دستگاه عقربه‌ای استفاده می‌کنند، کمی مشکل است.

نمایش اطلاعات به ساده‌ترین شکل ممکن

به طور کلی مدل‌های دیجیتالی دارای صفحه‌ای به منظور نمایش فشار سیستولیک و دیاستولیک به صورت جداگانه و کاملا آسان هستند. همچنین صفحه نمایش این دستگاه‌ها با نور پس زمینه مناسبی همراه است که برای خواندن نتایج در اتاقی با نور کم یا توسط افرادی که دید ضعیفی دارند، بسیار مفید است.

فشارسنج عقربه‌ای ارزان قیمت است!

طبیعی است که فشارسنج‌های عقربه‌ای نسبت به مدل‌های دیجیتال قیمت کمتری دارند. با این حال، اگر ذهن خود را معطوف به ویژگی‌های اضافی‌ و کاربردی این محصولات دیجیتال کنید، خرید محصولات دیجیتال مقرون‌به‌صرفه‌ و باارزش است.

فشارسنج دیجیتال سبک و قابل حمل است

فشارسنج‌های دیجیتال اندازه‌ی بسیار کوچکی دارند و به راحتی قابل حمل هستند. این نوع از دستگاه‌ها معمولا دارای یک کاف و یک صفحه نمایش هستند و شما می‌توانید به راحتی آن را در کیف مخصوص خود قرار دهید و در هر جایی از آن استفاده کنید. این در حالی است که نوع عقربه‌ای شامل پمپ، گوشی پزشکی، کاف و دستگاه سنجش فشار است. طبیعتا حمل همه‌ی این چیزها با یکدیگر چندان راحت نیست.

مسئله‌ی کالیبره کردن مدل‌های عقربه‌ای

مدل‌های دیجیتالی به کمک باتری یا برق شهری کار می‌کنند. البته در محصولات باتری‌دار باید بعد از مدتی باتری را تعویض یا شارژ کنید. در کنار این موضوع تمیز کردن دستگاه‌های دیجیتال آسان است و کالیبراسیون مجدد آن‌ها نیاز به زمان و تلاش زیادی ندارد.

از طرفی درست است که نوع عقربه‌ای فشارسنج نیازی به منبع تغذیه ندارد و تمیز کردن آن بسیار آسان است. اما تنظیم مجدد و کالیبره کردن آن‌ها می‌تواند زمان‌بر باشد و تلاش بیشتری را می‌طلبد.

امکانات فشارسنج‌های دیجیتال

همانطور که می‌دانید، فشارسنج‌های عقربه‌ای به جز تست فشار خون آن هم به شکلی کاملا معمولی، هیچ ویژگی یا امکانات دیگری ندارند. در حالی که مدل‌های دیجیتال، دارای بسیاری از ویژگی‌های اضافی مانند پشتیبانی از گوشی‌های هوشمند هستند. همچنین برخی از آن‌ها می‌توانند ضربان نبض و ضربان قلب نامنظم را نشان دهند و همراه با دیگر داده‌ها در حافظه‌ی خود ثبت کنند.

 

۶. آموزش نحوه‌ی اندازه‌گیری فشار خون در منزل

آموزش نحوه اندازه‌گیری فشار خون در منزل

قبل از استفاده از فشارسنج در خانه، حتما دستگاه خود را به مطب پزشک ببرید و از درستی کارکرد آن در مقایسه با مدل مورد استفاده توسط پزشک خود اطمینان حاصل کنید. توصیه می‌شود که به طور مرتب و هر یک سال یک‌بار این کار را انجام دهید، تا مطمئن شوید دستگاه شما همچنان به درستی کار می‌کند.

در کنار این مورد، توجه به نکات زیر در هنگام استفاده از فشارسنج اهمیت ویژه‌ای دارد و کمک می‌کند که نتیجه‌ی بهتری در زمان اندازه‌گیری فشارخون حاصل شود. به یاد داشته باشید که در صورت عدم آشنایی با استفاده‌ی صحیح از دستگاه در هنگام کار حتی با وجود بهترین دستگاه فشارسنج، ممکن است نتیجه‌ی صحیحی حاصل نشود.

 • حداقل ۳۰ دقیقه قبل از اندازه‌گیری فشار خون سیگار نکشید، نوشیدنی کافئین‌دار ننوشید و حتی ورزش نکنید.
 • قبل از اندازه‌گیری فشار خون به دستشویی بروید و سپس به مدت ۵ دقیقه استراحت کنید، پس از آن تست را انجام دهید.
 • در طول زمان استراحت یا زمانی که مشغول خواندن نتیجه هستید، صحبت نکنید.
 • کاف را دور بازوی برهنه‌ی خود بپیچید. دقت کنید که به هیچ‌وجه نباید بین پوست شما و کاف، پارچه‌ای وجود داشته باشد. همچنین لازم به ذکر است که در زمان اندازه‌گیری فشار، آستین‌های پیراهن خود را بالا نزنید چراکه می‌تواند بازوی شما را منقبض کند.
 • روی یک صندلی محکم با تکیه‌گاهی مناسب بنشینید (نه مبل)، و پاهای خود را صاف روی زمین بگذارید. همچنین بازوهای شما باید روی یک سطح صاف قرار گیرند. کاف دستگاه، باید هم سطح قلب شما باشد.
 • اندازه‌گیری فشار خون را به صورت دوره‌ای و طبق نظر پزشک خود به عنوان مثال صبح‌ها و عصرها انجام دهید. همچنین در زمان اندازه‌گیری فشارخون باید دو الی سه بار در یک دقیقه عدد روی دستگاه را بخوانید.

 

پرفروش‌ترین مدل‌های دستگاه فشارسنج در بازار ایران

پس از آشنایی با نکات لازم به منظور خرید فشارسنجی مناسب برای خانه، وقت آن است که با بهترین و به‌صرفه‌ترین دستگاه‌های موجود در بازار ایران به استناد سایت دیجی‌کالا آشنا شویم.

فشارسنج ایزی لایف مدل KD-595

فشارسنج ایزی لایف مدل KD-595

فشارسنج ایزی لایف مدل KD-595 محصولی دیجیتال و سخن‌گو به دو زبان فارسی و انگلیسی است که علاوه بر اندازه‌یری فشار خون افراد، قابلیت نمایش تاریخ، ساعت و تعداد ضربان قلب به صورت جداگانه را دارد. همانطور که در طوبل این مقاله هم اشاره شد، قابلیت نمایش میانین داده‌ها در انواع فشارسنج از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و جالب است بدانید که KD-595 از این قابلیت برخوردار است. این نوع فشارسنج کاملا سبک و با اندازه‌‌ای کوچک (۱۴×۲۰×۱۰ میلی‌متر) است و اندازه‌ی بازوبند پارچه‌ای آن در حدود ۲۲ الی ۳۰ سانتی‌متر است. بنابراین در حالت کلی می‌توان این کالا را محصولی کاربردی، با دقت مناسب، خوش ساخت و با قیمت مناسب دانست.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

فشارسنج بیورر مدل BM28

فشارسنج بیورر مدل BM28

فشار سنج بیورر مدل BM28 محصولی دیجیتالی با صفحه نمایش بزرگ و قابلیت‌هایی نظیر حافظه داخلی، مناسب برای چهار کاربر، قابلیت خاموشی خودکار، سنجش ضربان قلب، تشخیص آریتیمی و هشدار خطای محاسباتی است. در کنار این امکانات نمایش میانگین نتایج هم از دیگر مشخصه‌های ارزشمند این کالا است. منبع تغذیه‌ی فشارسنج بیورر، چهار عدد باتری قلمی قابل تعویض (به کمک برق ۲۲۰ ولت خانگی هم کار می‌کند) است. این محصول از وزن کمی (۲۴۶ گرم) برخوردار است و اندازه‌ی مناسب بازو برای این دستگاه ۲۲ تا ۴۲ سانتی‌متر است. همچنین در حالت کلی این فشارسنج ابعادی در حدود ۱۳۴x103x60 میلی‌متر دارد.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

فشارسنج دیجیتال میکرولایف مدل BP B1 Classic

فشارسنج دیجیتال میکرولایف مدل BP B1 Classic

فشارسنج بازویی دیجیتال میکرولایف مدل BP B1 Classic دستگاهی از نوع بازویی است که نتایج را بر روی یک صفحه نمایش کاملا واضح نمایش می‌دهد. این کالا با طبقه‌بندی فشار خون در سه سطح نشانگر ضربان قلب و تشخیص ضربان قلب نامنظم (IHB) از بالاترین دقت در اندازه‌گیری برخوردار است و تنها با ۴ عدد باتری ۱.۵ ولتی کار می‌کند. وجود نمایشگر تاریخ و ساعت از دیگر مشخصه‌های این نوع محصول است که در کنار وزن کم (۲۵۰ گرم)، ابعاد مناسب (۱۰۰x100x170 میلی‌متر) و قیمت کاملا اقتصادی گزینه‌ای معقول و با ارزش خرید بالا برای اکثر افراد است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

فشارسنج میکرولایف مدل BP AG1-20

فشارسنج میکرولایف مدل BP AG1-20

اگر قصد دارید که کمترین میزان هزینه را برای خرید فشارسنج خرج کنید، فشارسنج میکرولایف مدل BP AG1-20 می‌تواند گزینه‌ای مکانیکی، مقرون‌به صرفه و با کیفیت باشد. این محصول از نوع عقربه‌ای است و به صورت آنالوگ فشار خون را اندازه‌گیری می‌کند. همچنین همراه این محصول یک گوشی برای سنجش ضربان قلب وجود دارد. از دیگر مشخصه‌های این نوع فشارسنج سبکی (۴۸۰ گرم) و کاربری آسان آن است که در ابعاد ۱۶x10x6 میلی‌متر در بازار موجود است. بنابراین اگر به دنبال یک فشارسنج بازویی برای مصارف عمومی در مطب و کلینیک هستید، BF AG1-20 انتخاب مناسبی است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

فشارسنج عقربه‌ای زنیت مد مدل ZTH-5001 به همراه گوشی طبی مدل ZTH-5001

فشارسنج عقربه‌ای زنیت مد مدل ZTH-5001 به همراه گوشی طبی مدل ZTH-5001

فشارسنج عقربه‌ای زنیت مد مدل ZTH-5001 محصولی خوش ساخت و ساخته‌ی کشور سوییس و تحت لیسانس آلمان است که همراه با پوآر و گوشی پزشکی داخل بسته‌بندی قرار دارد. جالب است بدانید که پوآر و کاف این کالا ساخته شده از لاتکس است که باعث می‌شود طول عمر دستگاه بسیار بالا باشد. اندازه‌ی کاف این مدل در حدود ۲۰ الی ۵۰ سانتی‌متر است که این محصول را کالایی مناسب برای همه‌ی افراد با هر نوع سایز بازویی می‌کند، همچنین وزن این مدل فشارسنج ۴۰۰ گرم است. در پایان لازم به ذکر است که اگر دنبال دستگاه فشار سنج عقربه‌ای که باکیفیت و بادوام باشد و برند معتبری داشته باشد، ZTH-5001 می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای خرید باشد.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

فشارسنج ایزی لایف مدل KD-556

فشارسنج ایزی لایف مدل KD-556

فشارسنج ایزی لایف مدل KD-556 محصولی اتوماتیک و با کاربری بسیار راحت است که همراه با نشانگر طبقه‌بندی فشارخون بر اساس استاندارهای جهانی جزو بهترین گزینه‌ها برای خرید است. از جمله قابلیت‌های این فشارسنج کاربردی می‌توان به تشخیص نامنظمی ضربان قلب و اندازه‌گیری سه مرحله‌ای فشار خون اشاره کرد که به کاربران تصویر مشخص و دقیق‌تری از وضعیت سلامتی را نشان می‌دهد. این دستگاه دارای حافظه‌ی ثبت اطلاعات است و می‌تواند دو کاربر مختلف را به شکل کاملا مجزا پشتیبانی کند. فشارسنج ایزی لایف با ۴ عدد باتری قلمی کار می‌کند اما باید بدانید که قابلیت شارژ باتری‌ها را ندارد. همچنین این کالا امکان خاموش شدن به صورت اتوماتیک و در صورت عدم استفاده پس از ۱ دقیقه را دارد.

در پایان لازم به ذکر است که KD-556 در ابعاد ۱۳۵×۹۷×۴۹ میلی‌متر ساخته‌ شده است و وزنی معادل ۲۲۳ گرم دارد که کاملا سبک به حساب می‌آید. این مشخصات در کنار کیف نگهدارنده‌ی باکیفیت و قابل‌ حمل دستگاه، امکان نگهداری محصول را بسیار ساده کرده است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

فشارسنج بازویی گلامور مدل HL858NA

فشارسنج بازویی گلامور مدل HL858NA

فشارسنج بازویی گلامور مدل HL858NA محصولی با قابلیت اندازه‌گیری فشارخون از طریق بازو است که در عملکرد اصلی آن از سیستم تشخیص حرکت، آشکارساز ضربان نامنظم قلب و حافظه‌ی ذخیره‌سازی برای دو کاربر به صورت کاملا مجزا برخوردار است. اندازه‌ی کاف دور بازو در این کالا ۲۳ تا ۴۳ سانتی‌متر است و لازم به تاکید است که از جنس لاتکس نیست! به طور کلی اقلام همراه این دستگاه شامل یک عدد کاف بازوبند، آداپتور و کیف قابل حمل و ضد ضربه است که برای هر محیطی از جمله خانه و درمانگاه گزینه‌ای مناسب است. HL858NA تنها با ۲۵۰ گرم وزن و ابعادی در حدود ۱۳۰x110x60 میلی‌متر فشارسنجی دیجیتال و سبک برای انواع کاربران به شکل عمومی است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

فشارسنج ایزی لایف مدل KD-5917

فشارسنج ایزی لایف مدل KD-5917

فشارسنج ایزی لایف مدل KD-5917 محصولی دیجیتال و ۳۱۵۰ گرمd است که به‌ راحتی جابه‌جا می‌شود و می‌تواند تا ۶۰ نتیجه‌ی حاصل از اندازه‌گیری را به همراه تاریخ و ساعت در حافظه خود ذخیره کند. جالب است بدانید که این مدل فشارسنج از سیستم خاموشی خودکار برخوردار است که به طول عمر دستگاه و صرفه‌جویی در انرژی کمک بسیاری می‌کند.

دور بازوهای کاف این کالا در حدود ۲۲ تا ۳۰ سانتی‌متر اندازه دارد و همراه با صفحه نمایش «LCD» از خوانایی و وضوح بالایی برخوردار است. ابعاد این محصول ۱۲×۱۲×۶ میلی‌متر است و همراه با دفترچه راهنما فارسی، کیف مخصوص حمل و چهار عدد باتری در سایت دیجی کالا موجود است. لازم به تاکید است که این محصول قابل‌استفاده برای تمامی سنین بوده و برای افرادی که قصد دارند مبلغی نه جندان زیاد را صرف خرید فشارسنج کنند، گزینه‌ای مطلوب است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

فشارسنج دیجیتالی بازویی گلامور مدلTMB987

فشارسنج دیجیتالی بازویی گلامور مدلTMB987

اگر به دنبال فشارسنجی با صفحه نمایش بزرگ و امکانات متنوع هستید، فشارسنج دیجیتالی بازویی گلامور مدلTMB987، فشارسنجی ایدئال برای شماست. این دستگاه محصولی با ۶۰ جایگاه حافظه است که با وجود قابلیت خاموشی خودکار از دیگر ویژگی‌های مثبتی همچون هشدار خطای محاسباتی و نمایش ضربان قلب نامنظم هم برخوردار است. فشارسنج دیجیتالی گلامور مدلTMB987، دارای دو کاف با دو اندازه‌ی مختلف است که آن را برای بازوهای بزرگ و کوچک کاملا مناسب می‌کند. لازم به ذکر است که در زمان استفاده از این محصول اگر صحبت کنید یا به شکل نامناسبی آن را ببندید، دستگاه برای شما خطا ارسال می‌کند که مشخصه‌ای قابل توجه در این کالا است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

فشارسنج سخنگو زیکلاس مد مدل B01

فشارسنج سخنگو زیکلاس مد مدل B01

فشارسنج سخنگو زیکلاس مد مدل B01، یک کالای سخنگو با رابط کاربری بسیار ساده‌ای است که در هنگام گرفتن فشارخون آهنگ پس زمینه اجرا می‌کند که به حفظ آرامش شما کمک کرده و تمرکز شما را بالا می‌برد. در عین حال جالب است بدانید که به منظور رسیدن به نتیجه‌ای دقیق‌تر و بهتر، این دستگاه در هر ۱۵ ثانیه ۳ بار فشار خون شما را اندازه‌گیری می‌کند و در انتها میانگین آن‌ را نمایش می‌دهد. بنابراین می‌توانید از لحاظ دقت کار خیالتان راحت باشد. از دیگر ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به داشتن LCD واضح به جهت نمایش میزان فشار و ضربان قلب و دکمه‌ی کنترل هوشمند فشار اشاره کرد. لازم به تاکید است که همراه با این کالای سبک (۲۵۶.۳ گرم) یک کیف با کیفیت و بادوام و آداپتور برق قرار گرفته است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

دستگاه فشارسنج امسیگ مدل BO20-ES

دستگاه فشارسنج امسیگ مدل BO20-ES

فشارسنج دیجیتالی بازویی امسیگ مدل BO20-ES محصولی بازویی است که به صورت تمام اتوماتیک فشار خون و ضربان قلب اندازه می‌گیرد. BO20-ES، محصولی پر قدرت و دارای ۱۲۰ خانه حافظه با قابلیت استفاده‌ی دو کاربر است. در کنار این مشخصه‌ها این فشارسنج به سیستم اخطار در زمان خطای انسانی، اندازه‌‌گیری زمان و تاریخ است. جالب است بدانید که رنگ پس‌زمینه‌ی نمایشگر این محصول می‌تواند نمودی از وضعیت بدنی شما را با رنگ‌های سبز، زرد، نارنجی و قرمز نشان دهد.

همچنین این دستگاه از سیستم کنترل هوا و سنسور‌های پیشرفته، موتور پمپ، شیر تخلیه و دریچه نسل جدید برخوردار است. ابعاد BO20-ES در حدود ۱۱۰x40x80 میلی‌متر و وزن آن ۶۰۰ گرم است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

فشارسنج دیجیتال گلامور مدل HL858DG

دستگاه فشارسنج امسیگ مدل BO20-ES

فشارسنج دیجیتال گلامور مدل HL858DG، کالایی سبک (۴۰۰ گرم) از نوع بازویی و کاربردی است که به راحتی جابه‌جا (با ابعاد ۹۸x140x57 میلی‌متر) می‌شود. این کالای دو کافی قابلیت ذخیره‌ی اطلاعات تا ۶۰ خانه را دارد و در کنار آن از قابلیت خاموشی اتومات و هشدار خطای محاسباتی هم برخوردار است. منبع تغذیه این فشارسنج دیجیتال باتری است اما با استفاده از برق شهری هم کار می‌کند. ابعاد این کالا ۹۸x140x57 میلی‌متر و وزن آن ۴۰۰ گرم است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

 

سخن پایانی

در این راهنمای جامع سعی بر آن بود تا نکات و جزئیات لازم به منظور خرید فشارسنجی مطابق با نیازهای شما ارائه شود. اما باید بدانید که برای خرید این دستگاه می‌توانید با پزشک خود هم مشورت کنید، تا مدلی مناسب را انتخاب و خریداری کنید. اگر به برخی از ویژگی‌های اضافی در کنار اندازه‌گیری فشار خون خود نیاز دارید، یک فشارسنج دیجیتال می‌تواند گزینه‌ای با ارزش خرید بالا باشد. در عین حال اگر حرفه‌ای هستید و نیاز به بررسی باریک‌بینانه و دقیق‌‌تری دارید، انتخاب یک مدل بازویی و ار نوع عقربه‌ای انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

منبع: Consumer Reports

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
 1. بهراد

  اٌمرون موجود ندارین؟

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما