BMW می‌گوید تکنولوژی خودروی نیمه‌خودران باید کاملا قابل اطمینان باشد

زهرا غلامی ۱۷ آذر ۱۳۹۴ | ۱۰:۱۵ 7 دسامبر 2015
خودروی اتوماتیک

مدیر عامل شرکت خودروسازی BMW می‌گوید قبل از تولید خودروی نیمه‌خودران باید کاملا از تکنولوژی آن مطمئن باشند.

مدیر عامل BMW می‌گوید تصمیم ندارند در تولید خودروی نیمه‌خودران جدید عجله کنند.

توسعه و ساخت خودروی بدون راننده یا خودروی نیم‌خودران، به هدف شرکت‌های بزرگ تبدیل شده است. البته هنوز تکنولوژی‌های مربوط به چنین خودروهایی به اندازه‌ی کافی تکامل نیافته و پیشرفت نکرده‌اند. هر چند، هستند خودروهایی که به سیستم رانندگی نیمه اتوماتیک پیشرفته مجهز هستند، مثل تسلا مدل S. تسلا مدل S می‌تواند به طور اتوماتیک با خودروی جلویی هماهنگ باشد و حتی لاین عوض کند.

تسلا این ویژگی را که «اتوپایلت» (Autopilot) نام دارد، چند ماه پیش از طریق یک به‌روزرسان نرم‌افزاری به خودروهایش فرستاد. گرچه ممکن است بعضی از افراد استفاده‌ی نامحتاطانه از این ویژگی داشته باشند، اما در هر صورت ایده‌ی این ویژگی به اندازه‌ی کافی خوب است که بسیاری از شرکت‌های خودروسازی هم به طور جدی به آن فکر می‌کنند.

شرکت BMW هم از این قاعده مستثنا نیست. به عنوان مثال سری ۷ جدید خودروهای این شرکت می‌توانند خودشان را پارک کنند. گرچه هنوز جای این وجود دارد که BMW تکنولوژی‌های بیشتری در خودروهایش به کار گیرد تا بتواند ویژگی‌هایی هم‌سطح تسلا ارایه دهد. اما مسوولان شرکت آلمانی BMW معتقدند تا زمانی که از ایمنی خودروی نیمه‌خودران مطمئن نباشند، تلاش زیادی در این زمینه نخواهند کرد.

مدیر عامل BMW در مصاحبه‌ای با روزنامه‌ی Handelsblatt گفت که حتی همین الان هم تکنولوژی لازم برای ارایه‌ی تجربه‌ی رانندگی اتوماتیک را تا سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت در اختیار دارند. اما تصمیم ندارند در تولید خودروی نیمه‌خودران جدید عجله کنند، چون آنها احساس می‌کنند که این تکنولوژی جدید باید ۱۰۰ درصد قابل اطمینان و اعتبار باشد. این موضوع یک پیش‌نیاز و عامل مهم است که هنگام ساختن خودروی نیمه‌خودران به آن اولویت خواهند داد.

منبع: Handelsblatt

برچسب‌ها :
دیدگاه شما