+Boost؛ اپلیکیشنی که در سایه HTC 10 قرار گرفت

اسماعیل دلخموش ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۰ 25 ژانویه 2017

این روزها با شنیدن نام HTC همه توجهات معطوف گوشی HTC 10 پرچم‌دار جدید این شرکت می‌شود اما تنها محصول جدید HTC که روز گذشته معرفی شد این گوشی هوشمند نبود. این شرکت در کنار  جدیدترین گوشی خود از اپلیکیشن جدید +Boost هم رونمایی کرد. شرکت سازنده، استفاده از این اپلیکیشن را بهترین راه بهینه‌‌سازی و ساماندهی دستگاه‌هایی که از سیستم‌عامل اندروید استفاده می‌کنند معرفی کرده. این اپلیکیشن قابلیت اجرا روی تمام دستگاه‌هایی را دارد که حداقل از نسخه اندروید لالیپاپ (۵.۰) پشتیبانی کنند.

اپلیکیشن +Boost داده‌های غیرضروری و به دردنخور را از حافظه داخلی گوشی حذف می‌کند. این فایل‌ها شامل فایل‌های کش، فایل‌های موقت، نصب‌کننده‌های اپلیکیشن و فایل‌های مربوط به تبلیغات می‌شوند. این اپلیکیشن قابلیتی به نام smart boost هم دارد که از طریق آزاد کردن حافظه RAM باعث افزایش سرعت عملکرد گوشی می‌شود.

البته تجربه نشان داده که اپلیکیشن‌های پاک کننده RAM چندان موجب بهبود عملکرد کلی دستگاه‌های اندرویدی نمی‌شوند. به این‌ترتیب درباره این قابلیت فعلا اظهارنظر زود است و باید در عمل ببینیم اپلیکیشن جدید HTC در این مورد چه عملکردی خواهد داشت.

booost-2

+Boost علاوه بر قابلیت پاکسازی حافظه برخی ویژگی‌های جذاب در زمینه امنیت و مدیریت اپلیکیشن‌ها هم دارد. این اپ می‌تواند اپلیکیشن‌های مورد نظر دیگر را با تعریف یک کد عبور یا اثرانگشت قفل کند؛ به عنوان مثال برای کسانی که می‌خواهند اپلیکیشن‌های مربوط به شبکه‌های اجتماعی را دور از چشمان کنجکاو دیگران نگه دارند جبنه‌های کاربردی زیادی دارد.

اپلیکیشن جدید شرکت HTC می‌تواند شما را از اپ‌هایی که زیاد از آن استفاده نمی‌کنید آگاه سازد. پس اگر جز آن دسته از کاربران هستید که اغلب یک سری اپلیکیشن نصب می‌کنید اما از آنها استفاده چندانی نمی‌کنید، +Boost به کارتان می‌آید.

یکی دیگر از ویژگی‌های این اپلیکیشن، داشبوردی است که فضای‌ خالی در دسترس و میزان استفاده از RAM را به کاربر نشان می‌دهد.

شرکت HTC اعلام کرده این اپ فردا ۲۶ فروردین در فروشگاه گوگل عرضه خواهد شد و همانطور که پیشتر اشاره کردیم همه دارندگان دستگاه‌های اندرویدی می‌توانند از آن استفاده کنند.

‌‌

منبع: Phone Arena

‌‌  کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما