Call of Duty: Black Ops 4 رسما رونمایی شد؛ تریلر و تصاویر بازی را ببینید

امیرحسین میرزایی ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۶ ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
ندای وظیفه: عملیات سری ۴

شرکت «اکتیویژن» و استودیوی بازی‌سازی «تری‌آرک» پریروز در قالب مراسمی، رسما و تمام و کمال از قسمت جدید مجموعه بازی‌های «ندای وظیفه» یا همان Call of Duty رونمایی کردند. بازی «ندای وظیفه: عملیات سری ۴» (Call of Duty: Black Ops 4) همانطور که شایعات گفته بودند، اولین بازی این مجموعه است که بخش داستانی ندارد و فقط روی بخش‌های آنلاین و چند نفره تمرکز کرده است.

قرار است «ندای وظیفه: عملیات سری ۴» (Call of Duty: Black Ops 4) در روز ۲۰ مهر روی سه پلتفرم ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن۴ و رایانه‌های شخصی عرضه شود.

اکتیویژن می‌گوید که به عنوان محبوب‌ترین سری ندای وظیفه، مجموعه بازی‌های «عملیات سری» بیش از دیگر قسمت‌های این مجموعه به صورت آنلاین بازی می‌شوند و جامعه‌ای بزرگ حول آن‌ها شکل گرفته است. قرار است «عملیات سری ۴» هم بزرگترین و عمیق‌ترین بخش چند نفره‌ی مجموعه بازی‌های ندای وظیفه را در خود جای داده باشد.

بازی Call of Duty: Black Ops 4 سه بخش خواهد داشت: بخش چند نفره، بخش زامبی و بخش بلک‌آوت.

بخش چند نفره

بخش چند نفره‌ی عملیات سری ۴ از نظر داستانی بین عملیات سری ۲ و عملیات سری ۳ است؛ طوری که استودیوی بازی‌سازی تری‌آرک از نظر زمانی دوره‌ای را انتخاب کرده است که نه به اندازه‌ی قسمت سوم عملیات سری فضایی و عملی-تخیلی باشد و نه به اندازه‌ی عملیات سری ۲ شبیه به آینده‌ی نزدیک.

بازی بیشتر روی زمین است و خبری از جت‌پک و پرش‌های بلند یا راه رفتن روی دیوار نیست. خط سلامتی هم به صورت خودکار پر نمی‌شود و در عوض می‌توانید خودتان انتخاب کنید چه زمانی از بسته‌های سلامتی استفاده کنید؛‌ بسته‌هایی که پس از مدتی دوباره شارژ‌ می‌شوند و قابل استفاده هستند.

روند بخش چند نفره‌ی عملیات سری ۴ شاید سرعت بالای عملیات سری ۳ را نداشته باشد، ولی سازندگان بازی می‌گویند که نیازمند تاکتیک بسیار بیشتری است.

بخش زامبی

به مناسبت ده سالگی بخش زامبی در مجموعه بازی‌های ندای وظیفه، تری‌آرک بزرگترین حالت زامبی را در عملیات سری ۴ جای داده است. بازی سه کمپین متفاوت زامبی دارد که از همان زمان عرضه قابل دسترسی هستند. بخش زامبی عملیات سری ۴ چهار شخصیت دارد که در سه موقعیت متفاوت قرار می‌گیرند. سه کمپین متفاوت زامبی از این قرار هستند:

کمپین Voyage of Despair: این کمپین زامبی روی کشتی تایتانیک اتفاق می‌افتد که در آن چهار شخصیت اصلی از واقعیت اصلی قصه‌ای که در کشتی اتفاق افتاده است و از سرنوشت سرنشینان آن با خبر می‌شوند.

کمپین IX: در این کمپین متفاوت، چهار شخصیت اصلی بخش زامبی به رم باستان سفر می‌کنند و در میدان‌های مبارزه‌ی گلادیاتور با هیولاهای مختلفی روبرو می‌شوند.

کمپین Blood of the Dead: در ادامه‌ی بخش Mob of the Dead که در عملیات سری ۲ وجود داشت، چهار شخصیت بخش زامبی همان بازی به قسمت‌های جدیدی از زندان آلکاتراز می‌روند که در بعد دیگری قرار دارد و شبیه به برزخ است.

امکانات شخصی‌سازی در بخش زامبی عملیات سری ۴ از هر قسمت دیگر این مجموعه بیشتر است و می‌توان حتی اساس و قوانین نقشه‌های مختلف زامبی را به صورت دلخواه تغییر داد.

بخش بلک‌آوت

این بخش که برای اولین بار به مجموعه بازی‌های ندای وظیفه وارد می‌شود، تلاش استودیوی بازی‌سازی تری‌آرک در ساخت یک بخش به سبک بازی‌های Battle Royale است. منظور از سبک Battle Royale بازی‌هایی مثل PUBG یا Fortnite است و اکتیویژن هم سعی کرده است با بخش بلک‌آوت در عملیات سری ۴ چنین حالتی را بازسازی کند.

بزرگترین نقشه‌ی تاریخ مجموعه بازی‌های ندای وظیفه برای بخش بلک‌آوت (Blackout) طراحی شده است؛ نقشه‌ای که کم و بیش ندای وظیفه را به یک بازی محیط-باز تبدیل می‌کند. در طراحی نقشه‌ی بزرگ بلک‌آوت، تری‌آرک از نقشه‌های محبوب و معروف مجموعه‌ی عملیات سری الهام گرفته است.

اکتیویژن مشخصا نگفته است چه تعداد بازیکن می‌توانند به صورت همزمان بلک‌آوت را بازی کنند و اینکه ایا دقیقا بازی صد نفره است یا نه.

با این حال می‌دانیم که در بلک‌آوت می‌توان به مجموعه‌ای بزرگ از سلاح‌ها، خودروها، هواپیماها و آیتم‌های مختلف دسترسی داشت.

 

قرار است «ندای وظیفه: عملیات سری ۴» (Call of Duty: Black Ops 4) در روز ۱۲ اکتبر (۲۰ مهر) روی سه پلتفرم ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن۴ و رایانه‌های شخصی عرضه شود. نسخه‌ی کامپیوتر بازی به صورت انحصاری از طریق پلتفرم بتل‌نت شرکت بلیزارد عرضه می‌شود.

 

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما