هر آنچه از فیلم کندی‌من ۲ می‌دانیم

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
کندی‌من

شاید پس از انتشار موفقیت‌آمیز فیلم «کندی‌من» با بازی تونی تاد و به کارگردانی نیا داکوستا که دنباله فیلم کندی‌من در سال ۱۹۹۲ است، کندی‌من ۲ هم ساخته شود.

کندی‌من در اصل، یک داستان کوتاه از کلایو بارکر با عنوان «ممنوعه» بود که در جلد پنجم مجموعه محبوب کتاب‌های خون او قرار داشت و در اواسط دهه ۸۰ میلادی منتشر شده بود. فیلم اصلی به کارگردانی برنارد رز، از لیورپول که مکان روایت کتاب بارکر بود، به مجتمع مسکونی کابرینی گرین در شیکاگو منتقل شد.

نسخه‌ی داکوستا در سال ۲۰۲۱ در شیکاگو باقی ماند و داستان یک هنرمند تجسمی به نام آنتونی مک‌کوی را روایت می‌کند که به همراه دوستش، برایانا کارترایت که یک مدیر گالری هنری است، به منطقه تازه‌ تأسیس کابرینی نقل مکان می‌کند. داستان این فیلم، ۱۰ سال پس از تخریب برج‌های اصلی کابرینی، اتفاق می‌افتد و درباره پیشرفت آنتونی در حرفه هنری خودش است. آنتونی هنگام گشت‌وگذار در محله، داستانی واقعی درباره کندی‌من می‌شنود که یک قاتل ماوراطبیعی است که پس از پنج بار گفتن نامش، در آینه ظاهر می‌شود. آنتونی این روش را امتحان می‌کند و بعد از آن، هنر او بیشتر تحت تأثیر کندی‌من قرار می‌گیرد و این دو به طرز اجتناب ناپذیری، با یک‌دیگر روبه‌رو می‌شوند.

با توجه به امتیاز خوب این فیلم در سایت راتن تومیتوز و پیش‌بینی خوش‌بینانه منتقدان نسبت به فروش این فیلم درجه آر در گیشه، به نظر می‌رسد همه‌چیز فراهم است تا این پروژه از نظر مالی موفق باشد و به واسطه این موفقیت، شاهد یک دنباله و در نتیجه، یک فرانچایز بلندمدت برای این فیلم باشیم.

آیا کندی‌من ۲ ساخته خواهد شد؟

کندی‌من

ساخت فیلم دوم، به طور رسمی اعلام نشده است اما عوامل متعددی وجود دارند که احتمال این اتفاق را افزایش می‌دهند. کندی‌من نقدهای بسیار خوبی دریافت کرد و به نظر می‌رسد در سینماها (نسبت به شرایط کرونا) بسیار موفق باشد. پس ساخت کندی‌من ۲ دور از دسترس نیست. دیوید گوردون گرین و دنی مک‌براید هم دقیقا با استفاده از همین روش توانستند داستان شخصیت مایکل مایرز را در فیلم جذاب هالووین، ادامه دهند. کندی‌من یکی از مشهورترین شخصیت‌های تاریخ سینمای وحشت است و استودیوها همیشه به دنبال راهی برای تبدیل نام‌های آشنا به فرانچایزهای مدرن هستند.

تاریخ انتشار

کندی‌من، در گیر و دار کرونا، یکی از بدترین برنامه‌های اکران را داشت و در ابتدا قرار بود در ۱۲ ژوئن ۲۰۲۰ منتشر شود و سپس به ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۰ انتقال یافت. تاریخ اکران فیلم، دوباره و این بار به ۱۶ اکتبر ۲۰۲۰ منتقل شد و پس از مدتی، سرانجام قرار است در ۲۷ آگوست ۲۰۲۱ انتشار یابد. به احتمال زیاد، چنین اتفاقی برای کندی‌من ۲ تکرار نمی‌شود اما تاریخ نهایی انتشار فیلم اول، نشان داد که یونیورسال علاقه‌ای ندارد تا این پروژه را به عنوان یک فیلم ویژه منتشر کند. کندی‌من ۲ در صورت ساخت، در سینماها و احتمالا در سال ۲۰۲۳ منتشر خواهد شد.

بازیگران

کندی‌من

تیونا پریس یکی از ستارگان کندی‌من بود که مطمئنا در صورت ساخت کندی‌من ۲، در این اثر حضور خواهد داشت، به‌خصوص با توجه به نحوه پایان فیلم که کندی‌من در دیالوگی به او می‌گوید: «به همه بگو». اگر این دیالوگ‌ اتفاق نیافتد، داستان، کمی لطمه خواهد دید. اما به غیر از او، تاد و مایکل هارگرو هم به کندی‌من ۲ بازخواهند گشت. آن‌ها هر کدام نقش کندی‌من را ایفا می‌کنند.

جزئیات داستان

کندی‌من از طرح فیلم ۱۹۹۲ و داستان کوتاه اصلی استفاده کرد و با این اوصاف، داستان خاصی برای کندی‌من ۲ باقی نمی‌ماند. با توجه به پایان‌بندی فیلم، تونی تاد اکنون به عنوان کندی‌من بازگشته است و می‌خواهد برایانا این قضیه را به همه بگوید. بنابراین هر دو شخصیت می‌توانند در دنباله‌ای مستقیم درباره‌ داستان برایانا حضور داشته باشند یا داستانی مستقل ساخته شود که در آن، شخص دیگری با کندی‌من روبه‌رو شود. با این حال، کندی‌من ۲ نباید راه و روش فیلم اصلی را دنبال کند. در سال ۱۹۹۵، دنباله کندی‌من: خداحافظی با جسم، از اکثر عناصر اصلی و خاص داستان اول استفاده نکرد و آن‌ها را کنار گذاشت. پس از این‌که ایده اولیه این دنباله، توسط استودیو رد شد، کارگردان فیلم، رز و ستاره آن، ویرجینیا مدسن تصمیم گرفتند در پروژه دوم حضور نداشته باشند. این بار کندی‌من ۲ برخلاف فرانچایز قبلی، باید انسجام و هماهنگی بیشتری با فیلم اول داشته باشد.

منبع: Screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما