برای انتخاب بهترین کیسه بوکس به چه نکاتی باید توجه کرد؟

۱۵ آذر ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
بهترین کیسه بوکس

کیسه‌های بوکس، در انواع مختلفی تولید می‌شوند و هر نوع آن برای اهداف خاصی مناسب است. هنگام انتخاب با لیست بلندی از انواع کیسه بوکس روبرو می‌شوید و همین موضوع گاهی انتخاب را دشوار می‌کند. تهیه‌ی بهترین کیسه بوکس بر اساس نوع تمرین و سطحی که ورزشکار در آن قرار دارد، انجام می‌شود. پس ابتدا نیازهای خود را مشخص کنید؛ سپس درباره فضای تمرین خود تصمیم بگیرید و در آخر بهترین کیسه بوکس را طبق نیاز و هدف خود برای تمرین انتخاب کنید.

در این مقاله ابتدا با انواع کیسه بوکس و موارد استفاده برای هرکدام آشنا می‌شوید و سپس به بررسی معیارهای تاثیرگذار دیگر برای انتخاب بهترین کیسه بوکس می‌پردازیم. همچنین در آخر مطلب به بهترین مارک کیسه بوکس‌ها اشاره می‌کنیم تا انتخاب راحت و درستی داشته باشید.

کیسه بوکس‌های سنگین؛ گزینه‌ی محبوب ورزشکارها

کیسه بوکس سنگین، بهترین انتخاب برای ورزشکار ‌ها

کیسه بوکس‌های سنگین، بهترین نوع کیسه بوکس برای تمرین هستند؛ این نوع کیسه‌های بوکس شکل استوانه‌ای دارند که اکثرا از سقف آویزان می‌شوند. کیسه های بوکس سنگین، برای تمرین تکنیک‌های ضربه‌ای مانند مشت زدن، لگد زدن و آرنج زدن مناسب هستند و معمولا وزن زیادی دارند؛ پس هنگام خرید مطمئن شوید که سقف شما می تواند وزن کیسه را تحمل کند.

کیسه‌های بوکس‌های سنگین، وسیله‌ای عالی برای بهبود تکنیک‌های ضربه‌ای، افزایش قدرت و استقامت محسوب می‌شوند. این کیسه ها برای ورزشکاران رشته‌های مختلف رزمی مانند بوکس، کاراته، موی تای مناسب هستند.

کیسه بوکس 90 لیتری دیکمپ مدل SPORT-90-005

کیسه بوکس ایستاده؛ بهترین کیسه بوکس خانگی

کیسه بوکس ایستاده، بهترین کیسه بوکس برای تمرین در خانه

کیسه‌های بوکس ایستاده، روی یک پایه قرار می گیرند و نیازی به آویزان شدن از سقف ندارند؛ به همین دلیل برای استفاده در خانه یا مکان‌هایی که امکان نصب کیسه‌های آویزان وجود ندارد، بسیار مناسب است. کیسه های بوکس ایستاده معمولاً از جنس چرم یا پلاستیک ساخته می شوند و با موادی مانند شن یا فوم پر می شوند. این نوع کیسه بوکس‌ها معمولاً گران‌تر از کیسه‌های آویزان هستند.

کیسه بوکس‌های ایستاده، برای تمرینات دست‌وپایی که در ارتفاع پایین انجام می شوند، مناسب هستند. استفاده از کیسه بوکس های ایستاده اجازه‌ حرکت بیشتری را به ورزشکار می دهد و بهترین کیسه بوکس برای تمرین است. این نوع کیسه بوکس‌ها، برای تمرین تکنیک های مختلف بوکس و موی تای مناسب است.

کیسه بوکس مدل ایستاده

کیسه بوکس سرعتی یا گلابی؛ مناسب برای بهبود سرعت

کیسه بوکس گلابی بهترین انتخاب برای تقویت سرعت ورزشکار

کیسه بوکس سرعتی، به شکل گلابی ساخته می‌شود؛ به همین دلیل به آن کیسه بوکس گلابی هم می‌گویند معمولاً گران‌تر از کیسه‌های آویزان هستند. کیسه‌ بوکس‌های سرعتی، کوچک‌تر از کیسه‌های سنگین و ایستاده هستند. این نوع کیسه ها از هوا پر می شوند و به سرعت حرکت می‌کنند. کیسه‌ بوکس‌های سرعتی برای بهبود سرعت ضربات مشت، قدرت، هماهنگی دست و چشم و اهداف خاصی مانند یادگیری بالا نگه داشتن دست‌ها یا افزایش قدرت شانه‌ها، طراحی شده است.

استفاده از کیسه بوکس‌های گلابی، ممکن است برای مبتدیان دشوار باشد و در تمرینات طولانی مدت خسته شوند. اگر مبتدی هستید، بهتر است یک کیسه بوکس سرعتی با اندازه‌ی بزرگتر انتخاب کنید. چون آهسته‌تر حرکت می‌کند و ضربه زدن به آن آسان‌تر خواهد بود. مهم‌ترین دلیل استفاده از کیسه بوکس‌های سرعتی بالا بردن سرعت ورزشکار در وارد کردن ضربات است. این نوع کیسه بوکس، مناسب برای ورزشکارانی است که می‌خواهند تکنیک‌های مشت زدن خود را بهبود بخشند.

کیسه بوکس مدل گلابی

کیسه بوکس دو طرفه؛ نوع دیگر کیسه بوکس های سرعتی

کیسه بوکس گلابی دو طرفه، بهترین کیسه بوکس برای تقویت حرکات دفاعی

کیسه‌های بوکس دو طرفه، به ورزشکاران کمک می‌کنند تا رفلکس‌ها، سرعت و هماهنگی دست و چشم خود را تقویت کنند. این کیسه‌ بوکس‌ها معمولاً به شکل توپ‌های بسکتبال هستند و بین سقف و زمین با استفاده از دو فنر محکم بهم وصل می‌شوند. وقتی به کیسه بوکس دو طرفه ضربه می‌زنید، ابتدا از شما دور می‌شود و سپس دوباره به سمت شما برمی‌گردد. این حرکت باعث می‌شود که شما به سرعت عمل کنید و از ضربات متقابل دفاع کنید. به طورکلی کیسه‌های دو طرفه، ابزاری عالی برای ورزشکاران رزمی هستند ومی‌توانند با استفاده از آن سرعت و تکنیک‌های دفاعی مثل جاخالی دادن را تقویت کنند.

کیسه‌بوکس آدمک؛ تمرین با حریف ساختگی

کیسه بوکس آدمک راهی برای تمرین با یک حریف ساختگی

کیسه بوکس‌های آدمکی نوع دیگری از کیسه‌های بوکس هستند که شباهت زیادی به یک حریف انسانی دارند. این کیسه بوکس‌ها معمولاً دارای سر، پا و دست نیز هستند. کیسه بوکس آدمک روی دیوار یا سقف نصب نمی‌شود و پایه‌ای قوی برای محکم نگه‌داشتن آن دارد. این پایه به شما امکان می‌دهد ضربه‌های خود را به راحتی انجام دهید. این نوع کیسه بوکس‌ها معمولاً در کشتی و جودو استفاده می‌شوند.

بهترین سایز کیسه بوکس مناسب ورزش

بهترین سایز کیسه بوکس، برای بزرگسالان یک متر یا بیشتر

باتوجه به نوع تمرینی که انجام می دهید، اندازه کیسه بوکس مناسب برای شما تعیین می‌شود. سایز کیسه بوکس به طور کلی معمولا از ۸۰ سانتی‌متر تا ۱۲۰ سانتی‌متر است. اگر فقط برای مشت زدن کیسه بوکس را استفاده می‌کنید، بهترین سایز کیسه بوکس ۸۰ تا ۱۱۰ سانتی‌متر است؛ اما برای مشت زدن و لگد زدن، اندازه کیسه بوکس باید ۱۲۰ سانتی‌متر یا بیشتر باشد. کیسه بوکس‌های سنگینی که تا یک متر یا کمی بیشتر ارتفاع دارند، برای بزرگسالان مناسب هستند.

انتخاب بهترین وزن برای کیسه بوکس سنگین

در نظر گرفتن وزن، یک نکته مهم هنگام انتخاب کیسه بوکس سنگین است. وزن کیسه‌ بوکس باید حدود نصف وزن شما باشد. همچنین برای مثال، فردی با وزن ۹۰ کیلو باید یک کیسه بوکس تقریبا ۴۵ کیلویی را انتخاب کند. انتخاب وزن درست باعث می‌شود تمرینات شما به درستی و ایمن انجام شود.

اهمیت جنس رویه کیسه بوکس برای ورزشکاران

کیسه بوکس جنس چرم، انتخاب عالی برای ورزشکاران حرفه‌ای

کیسه‌های بوکس از دو جنس اصلی چرم و مواد مصنوعی ساخته می‌شوند. کیسه‌های بوکس چرمی دوام زیادی دارند اما گران‌تر از کیسه‌های بوکس ساخته شده با مواد مصنوعی هستند. کیسه‌های بوکس با جنس رویه مواد مصنوعی در برابر شرایط مرطوب مقاوم‌تر هستند.

اگر در هفته حداقل دو بار و به‌طور منظم تمرین می‌کنید، کیسه بوکسی را انتخاب کنید که بدنه‌ی بیرونی آن از مواد مصنوعی ساخته شده است، زیرا دوام بیشتری دارد و سفت‌تر است. اما اگر یک بوکسور حرفه هستید و برای مسابقات و به مقدار زیاد مثلا سه بار یا بیشتر در هفته تمرین می‌کنید، یک کیسه بوکس چرمی محکم انتخاب کنید که در برابر ساییدگی و مشت مقاومت داشته باشد.

مواد پرکننده کیسه بوکس، عامل تاثیر گذاردر قیمت

مواد داخلی کیسه بوکس براستحکام، راحتی، وزن و حتی قیمت کیسه بوکس تأثیر می‌گذارد. محبوب‌ترین پرکننده‌های کیسه بوکس شامل شن، هوا و پارچه هستند که در ادامه به بررسی هرکدام می‌پردازیم:

  • شن و ماسه: بهترین انتخاب برای کیسه‌های بوکس سنگین است که به‌راحتی پر می‌شود. در صورت سوراخ شدن اطراف را چندان کثیف نمی‌کند؛ اما در برابر رطوبت سختی خود را از دست می‌دهد و ممکن است از کیسه نشت کند.
  • هوا: ارزان‌ترین گزینه و مناسب برای کیسه‌های بوکس سبک است. اما پس از مدتی استفاده‌ی مداوم کم‌ باد می‌شود و باید هرچند وقت یک‌بار دوباره پر شود.
  • پارچه: برای جلوگیری از کشیدگی عضلات در ناحیه مچ دست، آرنج و شانه مناسب است کیسه‌های پر شده با منسوجات معمولا نرم‌تر، سبک‌تر و راحت‌ترهستند. اکثر کیسه بوکس‌های سنگین استاندارد هستند. برای ورزش‌های مثل موی تای از ترکیب پارچه و ماسه برای پر کردن کیسه بوکس استفاده می‌کنند تا وزن مناسب داشته باشد.

بهترین مارک کیسه بوکس برای تمرین

بعدازاینکه با توجه به نیاز و نوع تمرین خود، کیسه بوکس مناسب را پیدا کردید، باید محصول را از برند خوب خریداری ‌کنید که کیفیت و قابلیت‌های لازم را داشته باشد. در ادامه بهترین برندهای کیسه بوکس را عنوان می‌کنیم تا انتخاب مناسب را داشته باشید.

  • کیسه‌بوکس شیرو
کیسه بوکس شیرو کد 001 ارتفاع 90 سانتی‌ متر
  • کیسه‌بوکس پارس اسپرتز
کیسه بوکس مدل پارس اسپرتز کد 70
  • کیسه‌بوکس کینگ
کیسه بوکس مدل King-0090

کیسه بوکس مدل King-0090

۲۳ %
۳۵۰,۰۰۰
۲۶۹,۵۰۰ تومان
  • کیسه‌بوکس کوروش
کیسه بوکس کوروش 120 سانتی متر
  • کیسه‌بوکس مگا‌ فیتنس
کیسه بوکس مگا فیتنس مدل S228M
  • کیسه‌بوکس آر دی ایکس
کیسه بوکس آر دی ایکس مدل Fighter

برند هایی مثل گارد، تاپ، اورلست و آدیداس نیز گزینه‌های خوبی برای انتخاب هستند. هنگام خرید حتما به مارک کیسه بوکس توجه کنید.

در آخر

در این مقاله به توضیح انواع کیسه بوکس‌های سنگین، سرعتی، دوطرفه و آدمکی پرداختیم. همچنین به اهمیت موضوعاتی مانند سایز جنس و وزن برای انتخاب بهترین کیسه بوکس سنگین اشاره کردیم. در آخر پیشنهاد می‌کنیم اگر در زمینه تمرین بوکس مبتدی هستید حتی یک کیسه بوکس ایستاده هم گزینه مناسبی برای شما خواهد بود هنگام تهیه کیسه بوکس مورد نظر، نکات گفته شده را حتما در نظر بگیرید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. اگر در بوکس حرفه‌ای هستید هنگام خرید به نوع ورزشی که انجام می‌دهید و جنس رویه کیسه بوکس، توجه ویژه‌ای داشته باشید. کیسه‌های دارای رویه چرمی گزینه خوبی برای افراد حرفه‌ای در ورزش است.

منبع: joinfightcamp, ringside, decathlon

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه