اکانت پرایم کانتر استرایک از این پس فقط پولی خواهد بود

۱۷ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
کانتر استرایک

طبق اعلام رسمی شرکت «ولو» (Valve)، بازیکنان جدید بازی Counter-Strike: Global Offensive برای دریافت رتبه‌ (رنک) و امتیاز باید هزینه‌ای را پرداخت کنند. اقدامی که بیش از همه برای جلوگیری از تقلب‌ها صورت گرفته است.

در گذشته، بازیکنان این بازی تیراندازی اول‌شخص رقابتی رایگان و محبوب به بخش‌های رتبه‌بندی، برای دریافت رنک، امتیاز مهارت‌های گروهی و حتی مسیر رایگانی برای حالت «پرایم» دسترسی داشتند. اکنون قرار است اوضاع کمی متفاوت شود.

شرکت ولو درباره‌ی این موضوع بیان می‌کند که در طول زمان این مزیت‌ها باعث شده انگیزه‌ای برای تعدادی از بازیکنانی که قصد تخریب بازی را دارند، ایجاد شود و از این طریق آن‌ها بتوانند تجربه‌ی بازی را هم برای افراد تازه‌وارد و هم بازیکنان قدیمی که از این اثر لذت می‌برند، خراب کنند.

به همین خاطر، آن‌ها برای بازیکنان جدید Counter-Strike: Global Offensive پیشنهاد متفاوت و تازه‌ای را ارائه داده‌اند. به‌ گفته‌ی ولو، بازیکنان جدید همچنان می‌توانند تمامی حالت‌ها را به‌‌صورت رایگان تجربه کنند یا حتی در سرورهای انجمن‌ها یا نقشه‌های ساخته‌شده به تجربه‌ی بازی بپردازند اما به ازای آن به امتیاز و رتبه‌بندی دست پیدا نخواهند داشت.

این ویژگی‌ها از این پس فقط برای کاربرانی خواهد بود که وضعیت پرایم را داشته باشند. هزینه‌ی پرداخت ارتقا به این وضعیت ۱۰٫۸۹ پوند خواهد بود. این یعنی بازیکنان جدید هم همچنان می‌توانند هر زمان که بخواهند با پرداخت این هزینه به وضعیت پرایم ارتقا پیدا کنند اما دیگر مسیر رایگانی برای کسب آن وجود ندارد. اگر این ارتقا را در دو هفته‌ی آینده انجام دهید، مهارت‌های گروهی فعلی و امتیازهایتان منتقل خواهد شد.

کانتر استرایک

بدیهی است که این اقدام ولو برای جلوگیری با تقلب در کسب رتبه (رنک) و امتیاز در بازی Counter-Strike: Global Offensive بوده است. قبل از این آپدیت، بازیکنانی که ولو آن‌ها را به خاطر رفتارشان بن می‌کرد، می‌توانستند به‌راحتی یک اکانت جدید بسازند و به اندازه‌ی کافی در آن پیشروی کنند تا به وضعیت پرایم برسند و از آنجا در لابی‌های بخش رتبه‌بندی بازی Counter-Strike: Global Offensive به تقلب بپردازند. به‌صورت نظری، این کار جدید ولو می‌تواند باعث شود که از این پس شاهد تقلب‌های کمتری در لابی‌های این بخش بود زیرا اکنون باید هزینه‌ای برای رسیدن به حالت پرایم پرداخت شود و همین قضیه شاید این افراد را از چنین کاری منصرف کند.

اکنون شرکت ولو بخشی فاقد رتبه را معرفی کرده است که در آن بازیکنان جدید می‌توانند به تجربه‌ی بخش‌های رقابتی کامپتیتیو (Competitive)، بخش دونفره (Wingman) و بخش منطقه‌ی خطر (Danger Zone) که در واقع حالت بتل رویال آن است، بپردازند. انتخاب بازیکن‌ها و پیدا کردن بازی در سرورها همچنان بر اساس سطح و مهارت خواهد بود اما بازیکنان امتیاز و مهارت گروهی دریافت نخواهند کرد. البته، به هر حال این قضیه می‌تواند برای افرادی که می‌خواستند از رنک‌ها به‌صورت رایگان بهره ببرند، خوشایند نخواهد بود.

بازیکنان پرایم هم می‌توانند در این بخش بدون رنک و رتبه‌بندی شرکت کنند اما امتیازها و مهارت‌های آن‌ها در اینجا حساب نخواهد شد و محدودیتی بر مبنای آن در لابی وجود نخواهد داشت.

باید منتظر ماند و مشاهده کرد که این اقدام ولو تا چه اندازه می‌تواند در کمتر کردن تقلب در این حالت تأثیرگذار باشد.

منبع: Eurogamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه