دیدار مجدد دردویل و پانیشر در دنیای سینمایی مارول اتفاق خواهد افتاد؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
دردویل و پانیشر

دردویل و پانیشر در سریال‌های مارول در نتفلیکس با هم برخورد داشتند اما متاسفانه احتمالا دیگر شاهد رویارویی مت مرداک و فرانک کسل در دنیای سینمایی مارول نخواهیم بود.

مت مرداک (چارلی کاکس) و فرانک کسل (جان برنتال) در سریال‌های اختصاصی خود در نتفلیکس ظاهر شدند و علاوه بر آن، فرانک در فصل دوم «دردویل» هم ایفای نقش کرد. در ادامه تمام سریال‌های مارول در نتفلیکس لغو شدند و مشخص نبود که آیا شخصیت‌های آن‌ها دوباره در فیلم یا سریال دیگری حضور خواهند داشت یا خیر.

دردویل اولین کسی بود که پس از این سریال‌ها در فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» پس از مدت‌ها ظاهر شد. تنها پس از چند روز، دشمن اصلی او، ویلسون فیسک با نام مستعار کینگ‌پین (وینسنت دونوفریو) در سریال هاوک‌آی در دیزنی پلاس حضور یافت. این دو شخصیت، زمینه را برای ترکیب شخصیت‌های مارول در نتفلیکس، در دنیای سینمایی مارول فراهم کردند و هم‌چنین تمام آن سریال‌ها به دیزنی‌پلاس نقل مکان نمودند.

دردویل و پانیشر در فصل ۲ سریال «دردویل» پویایی قوی داشتند. در ظاهر به نظر می‌رسد که شرایط برای دیدار دوباره آن‌ها در دنیای سینمایی مارول فراهم است اما اتفاقات پیرامون اولین دیدار این دو و دیگر قهرمانان موجب می‌شود تا این اتفاق به امری غیرممکن تبدیل شود. علاوه بر آن، با توجه به پایان‌بندی فصل ۲ «دردویل»، فقط یک راه از نظر داستانی وجود دارد که مت و فرانک دوباره رودررو شوند که البته احتمال رخ دادن این اتفاق نیز بسیار کم است.

سریال «دردویل» در فصل دوم، مت و فرانک را به عنوان قهرمانانی با افکار متضاد معرفی کرد

دردویل و پانیشر

مت در فصل ۲ با فرانک کسل روبه‌رو شد که دیدگاه بسیار متفاوتی با او درباره زندگی و مبارزه با جنایت داشت. مکالمه مت و فرانک روی پشت بام مانند صحنه‌های مبارزه «دردویل» دوست‌داشتنی هستند، زیرا چالشی متفاوت برای مت محسوب می‌شد. مت به عنوان دردویل، از استفاده از اسلحه و نیروهای کشنده خود خودداری کرد اما فرانک بدون ملاحظه از هر دوی این موارد بهره برد.

دردویل با وجود موضع راحت فرانک در قبال گرفتن جان مجرمان، مراقب بود تا مبادا به یک شخصیت کاریکاتورگونه تبدیل شود. مت و فرانک هر دو مردانی بودند که از کشته شدن عزیزانشان زخم خورده بودند اما آن‌ها این غم و اندوه را به روش‌های متفاوت در درون خود دفن کردند. مت به عنوان یک فرد متدین، معتقد بود که حتی بی‌رحم‌ترین جنایتکاران نیز سزاوار این شانس هستند تا دوباره برای رسیدن به راه راست تلاش کنند اما فرانک، شرایط نابسامان را فرصتی برای نابودی قاتلانی که خانواده‌اش را به قتل رساندند، می‌دانست و دوست داشت که جان مجرمان بیشتری را بگیرد. فرانک در پایان داستان، ماسک پانیشر خود را بر صورت گذاشت و به دردویل گفت: «دوباره می بینمت.» البته که طرح فصل ۲ «دردویل» درباره پانیشر از قبل واضح بود و دردویل و پانیشر نمی‌توانستند تفاوت چندانی با نسخه‌های کمیک‌بوکی خود داشته باشند.

دردویل و پانیشر آن‌قدر متفاوت هستند که نمی‌توانند با هم کار کنند

دردویل و پانیشر

مت و فرانک راه‌های جداگانه خود را طی کردند و آن‌ها در سریال‌های اختصاصی خود در مسیری تاریک قرار گرفتند. مخصوصا مت که پس از وقایع «مدافعان»، در فصل ۳ «دردویل»، دچار ناامیدی و افسردگی شد. ایمان مت به خدا، با پوشیدن مجدد لباس مشکی نینجای خود، متزلزل شد و او حتی در آستانه کشتن ویلسون فیسک قرار داشت. دردویل در نهایت تصمیم گرفت تا فیسک را نجات دهد و روش استفاده وی از نیروهای مرگبار، نشان می‌دهد که او و فرانک اساسا متفاوت هستند. مت نسبت به کشتن یا نکشتن کینگ‌پین در داستان فشرده فصل ۳ «دردویل» شک و تردید داشت اما اگر فرانک بود بدون تردید ماشه را می‌کشید.

روایت افسردگی مت و شک و تردید داشتن او برای کشتن بزرگ‌ترین دشمنش، چیزی است که هرگز در سریال «پانیشر» رخ نمی‌دهد. فرانک به نوعی بسیار سرخورده شده و بر عقیده خود استوار است و باور دارد که همه کسانی که بی‌گناهان را آزار می‌دهند باید بمیرند و او راه درازی در پیش دارد تا مانند مت برای پایان دادن به یک زندگی به شک و تردید بیافتد. فصل ۳ «دردویل» با شروع مجدد زندگی عادی و ادامه روند وکالت مت به پایان رسید. مت بعدتر حتی پیتر پارکر (تام هالند) را هم از مشکلات حقوقی خود در «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» خلاص کرد که این موضوع به تثبیت وضعیت دردویل در دنیای سینمایی مارول کمک کرد.

خوشحالی و رضایت مت، مفهومی بسیار غریب برای فرانک است که نمی‌تواند آن را درک کند و راه و روش او و مت کاملا در تضاد هستند. مت می‌خواهد مجرمان را متوقف کند و در عین حال درهای بازگشت‌ را هم برای آن‌ها باز می‌گذارد تا خودشان را نجات دهند، در حالی که فرانک فقط می‌خواهد جلوی آن‌ها را به هر طریقی بگیرد. مت و فرانک در مبارزه با جنایتکارانی مانند کینگ پین، قطعا از نظر هماهنگی و شراکت، با موانع بسیار زیادی روبه‌رو خواهند شد.

چرا احتمال ملاقات مجدد دردویل و پانیشر در دنیای سینمایی مارول کم است؟

دردویل و پانیشر

صفحات کمیک‌های مارول پر از داستان‌های دردویل، مرد عنکبوتی و قهرمانان دیگر است که با پانیشر، زوج‌های متضادی را تشکیل می‌دهند. این خط داستانی در فصل ۲ «دردویل» جذاب بود اما کنار هم قرار دادن مجدد مت و فرانک به عنوان متحدان یک‌دیگر، احتمالا شبیه به اولین ملاقات آن‌ها خواهد شد. بینندگان بعد از تماشای فصل دوم «دردویل»، می‌دانند که دیگر هیچ چیز جدیدی وجود ندارد که بتواند ایدئولوژی‌های متضاد مت و فرانک را حتی در برابر دشمن مشترکی مانند کینگ‌پین که هنوز فعال است، خنثی کند. دردویل و پانیشر رویکردهای متفاوتی برای متوقف کردن مجرمان دارند. تفاوت دیدگاه‌های آن‌ها نتیجه‌ای اجتناب ناپذیر در پی خواهد داشت و به سادگی یک شکست دیگر برای این قهرمانان رقم خواهد زد.

از نظر روایی، تنها خط داستانی که می‌تواند دردویل و پانیشر را دوباره در کنار هم قرار دهد، این است که آن‌ها در واقع به دشمنان یک‌دیگر تبدیل‌ شوند و مت مجبور شود تا جلوی اجرای عدالت به سبک انتقام‌جویانه فرانک را بگیرد. این طرح می‌تواند یک داستان قوی در دنیای سینمایی مارول برای هر دوی آن‌ها باشد اما از نظر تئوری، هم‌چنان بر اساس دو مرد با دیدگاه‌های متفاوت نسبت به مبارزه با دنیای زیرزمینی جنایتکاران است که با یکدیگر در تضاد هستند. این طرح داستان، بازخوانی کامل فصل ۲ «دردویل» نیست اما مت باز هم باید جلوی فرانک را مانند هر شرور دیگری بگیرد و این داستان از نظر موضوعی هم‌چنان همان دی‌ان‌ای را دارد.

دردویل و پانیشر با سریال‌های اختصاصی خود به دیزنی‌پلاس برگشتند. اگرچه قضایا کمی مبهم هستند اما ادامه این سریال‌ها باعث می‌شود تا داستان‌های فردی آن‌ها ادامه پیدا کند. دردویل در حال حاضر به خوبی در این مسیر قرار دارد و سازندگان هنوز در حال فراهم کردن مقدمات برای حضور مجدد پانیشر هستند (که یکی از راه‌ها، سریال‌ «شوالیه ماه» است). فصل ۲ دردویل عدالت را در قبال مت مرداک و فرانک کسل اجرا کرد و هر کدام از این شخصیت‌ها مطابق با میل خود رفتار کردند اما طرفداران این دو به احتمال زیاد، فقط شاهد یکی از آن‌ها در دنیای سینمایی مارول خواهند بود.

منبع: screenrant

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. علی

    بله برخورد میکنن با هم در سریال دردویل: تولد دوباره

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما