سریال «شوالیه ماه» مارول و تئوری‌های طرفداران درباره‌ی رابطه‌ی شخصیت‌ها

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

بعد از نگاهی اجمالی به شخصیت نابه‌سامان و از هم گسیخته‌ی اسکار آیزاک در اولین قسمت، قسمت دوم سریال «شوالیه‌ی ماه» ویژگی‌های مارک اسپکتور را به مخاطب نشان می‌دهد. این قسمت تحت عنوان «لباس را احضار کن»، همسر او لیلا (با بازی می کالاماوی) را نشان می‌دهد و جزئیاتی را درباره‌ی گذشته‌ی نه چندان جالب او به‌عنوان یک مزدور نشان می‌دهد.

به‌ علاوه ما او را در حال مبارزه با شغال مشاهده نمودیم و تعاملات بین مارک و استیون به ما نشان دادند که این دو تا چه حد با هم متفاوت هستند. البته این سریال مارول هنوز به این سؤال پاسخ نداده که چرا این دو شخصیت با هم تلفیق شده‌اند، اما یکی از تئوری‌های طرفداران نشان می‌دهد که ممکن است دلیل بزرگ‌تری در پشت شخصیت چند قطبی شوالیه ماه وجود داشته باشد.

نظریه‌ی مطرح شده در رابطه با «شوالیه‌ی ماه»: استیون گرانت مظهر گناهان مارک اسپکتور است

شوالیه ماه

یکی از طرفداران این سریال بیان نمود که ممکن است استیون نماد ویژگی‌هایی باشد که مارک آرزو می‌کرد می‌توانست داشته باشد. پس از پخش قسمت دوم، این طرفدار در خصوص داستان سریال نوشت: «به نظر می‌رسد استیون مظهر تمام گناهان مارک است. نه تنها درباره‌ی رابطه‌ی او با لیلا یا گذشته‌اش، بلکه درباره‌ی چیزهای کوچکی مانند گیاهخوار بودن یا مسائل دیگری مانند ارتباط او با مادرش.»

در ادامه‌ی این پست چنین نوشته شده: همه‌ی کارهایی که مارک آرزو می‌کرد بتواند انجامشان دهد، توسط استیون انجام می‌شوند. این امر بیشتر زمانی مشهود است که در سکانس‌های خاصی، مارک و استیون انتخاب‌های متضادی دارند.

به‌عنوان مثال، هنگامی که استیون متوجه می‌شود لیلا و مارک در حال انجام کارهای طلاق خود هستند، ناگهان پاسخ می‌دهد: «من هرگز تو را طلاق نمی‌دهم». بعد هم سعی می‌کند از لیلا برای حل کردن یک معما کمک بگیرد و به این ترتیب تمام نقشه‌های مارک را برای فاصله گرفتن از او نقش بر آب نماید.

یکی دیگر از لحظاتی که به وضوح نشان‌دهنده‌ی این امر است زمانی بود که لیلا از استیون که در آپارتمان مادرش زندگی می‌کند، پرسید آیا توانسته با مادرش آشتی کند یا خیر. لیلا می‌پرسد: «پس شما دوباره با هم صحبت می‌کنید؟» استیون هم غافلگیر می‌شود، زیرا روحش هم خبر ندارد که مارک و مادرش با هم قهر هستند و پس از آن استیون را مشاهده می‌کنید که چندین بار با مادر مارک تماس می‌گیرد و برایش پیغام‌های زیادی می‌فرستد.

در حقیقت تمام مشکلات خانوادگی و نابه‌سامانی‌هایی که مارک را آزار می‌دهند، سبب شده که او نسخه‌ی جداگانه‌ای از خودش را داشته باشد که با دید دیگری به مسائل می‌نگرد. اما سؤالی که پیش می‌آید این است آیا این بخش از وجود او می‌تواند خودش را به دور از نگرانی‌ها و اضطراب‌های مارک نشان دهد؟

منبع: gamesradar

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما