سرورهای دارک سولز ۳ پس از هفت ماه دوباره راه‌اندازی شدند

۸ شهریور ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
دارک سولز 3

طبق گزارش‌های منتشر شده، سرورهای دارک سولز ۳، هفت ماه پس از خاموش شدن به دلیل مشکلات امنیتی بالاخره راه‌اندازی و آنلاین شدند.

سرورهای PvP نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بازی‌های Dark Souls: Remastered، دارک سولز ۲ و ۳ در ماه ژانویه به دنبال کشف یک آسیب‌پذیری امنیتی که گفته می‌شد به هکرها اجازه می‌دهد تا کنترل رایانه‌های بازیکنان دیگر را در دست بگیرند، از دسترس خارج شد تا مشکل ذکر شده به نوعی برطرف شود. این مشکل امنیتی برای اولین بار هنگامی که یک استریمر در طول استریم خود هک شد، سروصدایی بین جوامع مختلف ایجاد کرد. هکر مربوطه در آن زمان اعلام کرد که با استودیوی فرام‌سافتور صحبت‌هایی داشته و به نتیجه نرسیده است. همچنین گفته شده بود که این مشکل امنیتی بیشتر در نسخه‌ی سوم سری دیده شده است.

جزئیات مربوط به این مشکل امنیتی حدودا دو ماه پس از خاموشی سرورها به لطف فردی در Github منتشر شد. جالب است بدانید که این آسیب‌پذیری در Sekiro: Shadows Die Twice نیز وجود دارد، اما از آن جایی که این بازی فاقد بخش‌های چند نفره است، سوءاستفاده از آن عملا غیرممکن است. خوشبختانه با وجود شایعات مختلف، این مشکل در جدیدترین بازی استودیو یعنی الدن رینگ دیده نشد.

دارک سولز 3

به دنبال اتفاقات ذکر شده، در ماه مه کمپانی باندای نامکو (Bandai Namco) شروع برنامه‌های خود را برای بازیابی سرورها تایید کرد، اما هیچ بازه‌ی زمانی خاصی برای بازگشت سرورهای آنلاین بازی‌ها مشخص نشد. حال در پیامی از سوی حساب کاربری دارک سولز در توییتر آمده است:

بخش‌های آنلاین نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بازی دارک سولز ۳ دوباره فعال شده‌اند.ما در حال کار برای بازیابی سرور این بخش‌ها برای سایر بازی‌های مجموعه‌ی دارک سولز هستیم و زمانی که دوباره در دسترس قرار گیرند، به شما اطلاع خواهیم داد.از شکیبایی و حمایت شما متشکریم.

در نهایت گفتنی است که ماه گذشته باندای نامکو ادعاهایی مبنی بر هک شدن سرورهایش و بدست آوردن اطلاعات محرمانه توسط هکران را تایید کرد. پس از حملات ذکر شده، این شرکت اعلام کرد که در حال بررسی میزان نشت اطلاعاتی است که می‌تواند شامل اطلاعات شخصی کاربران باشد و اقدامات امنیتی خود را برای جلوگیری از تکرار این اتفاق افزایش می‌دهد.

منبع: VGC

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه