ساخت بازسازی Dead Space 2 پس از فروش ضعیف بازی اول لغو شده است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
بازسازی دد اسپیس

طبق جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، برنامه‌های بازسازی Dead Space ۲ پس از عدم موفقیت بازسازی نسخه‌ی اول سری از منظر تجاری متوقف شده است.

پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه الکترونیک آرتز (Electronic Arts) استودیوی موتیو (Motive Studio) را بخشی از تیم توسعه‌دهنده‌ی بتلفیلد خود کرده است، جف گراب، خبرنگار مشهور حوزه‌ی بازی، درباره‌ی پروژه‌های فعلی این استودیو صحبت‌هایی کرده است. بنابر گفته‌های او به نظر می‌رسد که بازسازی Dead Space 2 قرار بوده ساخته شود و در مرحله‌ی پیش تولید بوده اما این پروژه لغو شده است زیرا بازسازی نسخه‌ی اول نتوانسته انتظارات الکترونیک آرتز را از نظر فروش برآورده کند. این در حالی است که منتقدان و بازیکنان بازی را ستایش کردند.

البته سخنگوی الکترونیک آرتز به ادعا‌های گراب پاسخ داده و گفت: «ما معمولا در مورد شایعات اظهار نظر نمی‌کنیم، اما این خبر اعتباری ندارد. از طرفی شایعاتی منتشر شده که نشان می‌دهد استودیوی موتیو امیدوار بوده که یک بازی کاملا جدید از سری Dead Space به جای یک بازسازی بسازد. گراب در پاسخ خود به اظهارنظر ناشر به نوعی بیان کرد که افراد می‌توان حرف این شرکت را قبول کنند اما قضاوت با خودشان است.

دد اسپیس

گفتنی است که اخیرا مدیر موتیو، پاتریک کلاوس (Patrick Klaus)، با اشاره به برنامه‌های این استودیو، گفته است:

برخی افرادی که در سال ۲۰۲۳ در ساخت بازسازی Dead Space دخیل بودند، نظیر فیلیپ دوچارم (Philippe Ducharme)، تهیه‌کننده‌ی اجرایی و رومن کامپوس اوریولا (Roman Campos-Oriola)، کارگردان خلاقیت، تیمی را در موتیو خواهند ساخت تا در کنار استودیو‌های بتلفیلد در سرتاسر جهان کار کنند و دنیایی با تجربه‌های چندنفره و تک‌نفره را بسازند. به موازات آن، توسعه‌ی پروژه‌ی مرد آهنی ما به رهبری اولیویر پرولکس (Olivier Proulx) به عنوان تهیه‌کننده‌ی اجرایی و‌ یان فریزر (Ian Frazier)، کارگردان خلاقیت، به جلو پیش می‌رود.

بنابراین اگر مشتاقانه منتظر بازسازی Dead Space ۲ بودید، این یک خبر ناامیدکننده است. هرچند شاید پس از ساخت بازی جدید بتلفیلد و آیرون من این پروژه در دست تولید قرار گیرد.

منبع: VGC

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما