۱۰ شخصیت بی‌باک برتر انیمه‌ی شیطان‌کش به ترتیب

۷ آذر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
شاخص شیطان‌کش

چند سالی است که «شیطان‌کش»، مانگای تحسین‌برانگیز کویوهارو کوتوگه به یک انیمه‌ی موفق و محبوب در سراسر جهان تبدیل شده است. این انیمه داستان یک شیطان‌کش تازه‌کار به نام تانجیرو کامادو است که می‌خواهد خواهر آلوده‌اش را دوباره به انسان تبدیل کند و هر شیطانی که سر راهش قرار می‌گیرد را از میان بردارد. در دنیای شیطان‌کش، تبدیل شدن به یک شکارچی حرفه‌ای شیطان‌ها به شجاعت فوق‌العاده‌ای نیاز دارد و تانجیرو چنین چیزی را در خود دارد. اما او تنها شخصیت شجاع این دنیای داستانی نیست.

تانجیرو در مسیر سفر خود با شیطان‌کش‌های زیادی مواجه می‌شود؛ از جمله ۹ هاشیرای ممتاز. او همچنین شیاطین بسیار شجاع و جسوری را می‌بیند که در نبردهای مرگبار پیش روی خود، از هیچ شیطان‌کشی نمی‌ترسند. تا به‌ حال در انیمه‌ی شیطان‌کش، با شخصیت‌های مختلفی آشنا شده‌ایم که ذات نترس خود را به رخ کشیده‌اند. در این مطلب می‌خواهیم به معرفی ۱۰ نمونه از آن‌ها بپردازیم.

۱۰. روی آماده نبرد با چند هاشیرای مختلف بود

روی

روی یکی از اعضای رده پایین دوازده ماه شیطانی است و یک جنگل کامل را محل زندگی خانواده‌ی عنکبوتی‌اش کرده است. روی دشمنان خود را در تله‌هایی تاردار گیر می‌اندازد و علاقه‌ی زیادی دارد که رودررو با دشمنان خود مواجه شود.

روی با تانجیرو و نزوکو مبارزه کرد، سپس به نبرد با دو هاشیرا به نام گیو تومیوکا و شینوبو کوچو پرداخت. به‌عنوان یک شیطان ماه رده پایین، این حرکت از او بسیار شجاعانه بود. ولی در نهایت کم آورد و مغلوب تیغ گیو شد. اما او همچون یک جنگجو درگذشت.

۹. آکازا تسلیم شدنی نیست

آکازا

شجاع بودن برای شیطان بسیار قدرتمندی همچون آکازا کار راحتی است، چون او تقریبا توانایی شکست هرکسی را دارد که سر راهش قرار بگیرد. با این‌ حال، اوج شجاعت و اراده‌ی آکازا آنجا بود که تنهایی به قطار درهم شکسته‌ی موگن رسید و هم‌زمان با چند شیطان‌کش مبارزه کرد.

نبرد اصلی آکازا با کیوجورو رنگوکو، هاشیرای شعله بود. سرسختی کیوجورو برای آکازا هم تماشایی بود و هم خسته کننده. آکازا هم به اندازه‌ی خودش کله‌شق بود و دوست داشت نبردش با کیوجورو را تمام کند، ولی در نهایت دید راهی جز فرار ندارد. به نظر می‌آید او خیلی خوب می‌داند چطور یک هاشیرا را از پا دربیاورد.

۸. سوسامارو عاشق چالش است

سوسامارو

همچون آکازا و روی، سوساماروی چند دست هم اعتماد بنفس و شجاعت زیادی دارد، چون نیروی شیطانی را طرف خود دارد و وقتی به انسان‌های عادی نزدیک می‌شود هیچ ترسی در خود نمی‌بیند. او شیطان‌کش‌ها را هم می‌تواند از میان بردارد، ولی بعضی از این شیطان‌کش‌ها شاید برای او و یاهابا، دوست چشم‌بسته‌اش بیش از حد قوی باشند. او برای اینکه وارد این نبرد نابرابر شود، به شجاعت زیادی نیاز دارد.

سوسامارو با وجود اینکه یک ماه نیست، شجاعانه وارد نبرد با تانجیرو و نزوکو می‌شود. تا آخرهای نبرد هم دست بالا را دارد، ولی در نهایت تانجیرو و نزوکو راهی برای غلبه بر او پیدا می‌کنند. در اواخر این مبارزه سوسامارو کمی احساس ترس می‌کند، ولی شجاع‌تر از این‌هاست که فرار کند. او هم شجاعانه در حال نبرد می‌میرد.

۷. سانمی شینازوگاوا یک شیطان را با خون خودش وسوسه کرد

سانمی

هنوز چیز زیادی از هاشیرای باد ندیده‌ایم، ولی در آن صحنه‌ی معروف که تلاش کرد وجه شیطانی بودن نزوکو را ثابت کند، حسابی خودش را به رخ هواداران کشید. سانمی به سراغ نزوکو رفت و جعبه‌اش را باز کرد، سپس دست خودش را برید تا نزوکو را با خونش تحریک کند.

اینکه برای اثبات یک نکته خون خودت را پیش روی یک شیطان زنده آشکار کنی، شجاعت فراوانی می‌خواهد، و سانمی دقیقا این کار را می‌کند. بدون تردید کسی که چنین شجاعتی دارد، موقع نبرد واقعی با شیاطین هم فوق‌العاده جسور و بی‌باک خواهد بود.

۶. گیو تومیوکا، موزان را به چالش کشید

گیو تومیوکا

گیو تومیوکا هاشیرای آب است، او همچنین اولین هاشیرایی بود که در سریال ظاهر شد. او کمی دیر رسید و نتوانست از خانواده کامادو در برابر حمله موزان کیبوتسوجی محافظت کند. ولی کاملا مشخص است که گیو اگر زودتر از راه می‌رسید با موزان افسانه‌ای مواجه می‌شد، و این یک نبرد معمولی نخواهد بود.

گیو یک شیطان‌کش خویشتن‌دار ولی شجاع است و هر شیطانی که سر راهش قرار بگیرد را سرد و بی‌دردسر از میان برمی‌دارد؛ از جمله ریو، شیطان عنکبوتی. او اعصابی فولادین دارد، به نظر می‌رسد برای نبردهای بی‌شماری که پیش رو دارد، این ویژگی خیلی به کارش می‌آید.

۵. تانجیرو کامادو برای انجام وظیفه‌اش، با هر شیطانی مبارزه می‌کند

تانجیرو کامادو

تانجیرو کامادو مدت کوتاهی است که شیطان‌کش شده است، ولی حسابی عزمش را جزم کرده که این زمان از دست رفته را جبران کند و ارزش خود را به هاشیراها اثبات کند. او بیشتر وقت‌ها با هدف انسان کردن دوباره‌ی نزوکو مبارزه می‌کند، ولی او عادت دارد که هر چالشی که پیش رویش قرار می‌گیرد را تا انتها پیش ببرد. اگرچه هنوز هم شیاطین قدرتمندی هستند که او را مرعوب می‌کنند.

تانجیرو مبارزی نیست که بی‌مهابا به حریف حمله کند. او نقاط قوت دشمن را ارزیابی می‌کند، از این اطلاعات در نبرد استفاده می‌کند و صبر می‌کند تا در یک فرصت مناسب، یک ضربه‌ی کاری به دشمن خود وارد کند. او و یارانش در یک نبرد مرگبار، شجاعانه با انمو، شیطان رده پایین مبارزه کردند و او را از بین بردند.

۴. شینوبو کوچو با وجود توانایی‌های جسمی ضعیفش، مبارز خوبی است

شینوبو

شینوبو کوچو هاشیرای حشره است، او همچنین قدکوتاه‌ترین و ریزترین هاشیرای این انیمه هم هست. در مقایسه با هشت هاشیرای دیگر، شینوبو توانایی‌های جسمی پایینی دارد، ولی این نکته‌ی منفی قرار نیست جلوی او را بگیرد. او در کار با شمشیر مهارت فوق‌العاده‌ای دارد و در کنار شمشیرزنی، خیلی خوب از مهارت سم‌سازی‌اش هم استفاده می‌کند.

همین باعث می‌شود شینوبو خیلی راحت بتواند دشمنانی را از سر راه بردارد که خیلی از او بزرگ‌تر و قوی‌تر هستند. دشمنان در هر ابعادی که باشند، ترسی در او ایجاد نمی‌کنند. او همراه با گیو شجاعانه به دل جنگل عنکبوت زد و به جای این‌که از عنکبوت‌ها بترسد، حسابی آن‌ها را تارومار کرد.

۳. نزوکو کامادو برای کمک به برادرش یک لحظه هم تردید نمی‌کند

نزوکو

نزوکو کامادو خیلی اهل جنگ نیست، ولی اگر شرایط ایجاب کند، یا اگر شیطانی مستقیم او راه هدف بگیرد، وارد عمل می‌شود و با هر دشمنی که سر راهش باشد، مبارزه را آغاز می‌کند. او در نبرد با برمدم شیطان به کمک برادرش شتافت، بعدا در نبرد با روی هم حسابی به تانجیرو کمک کرد.

حتی در جایی از داستان نزوکو وارد یک دوئل با سوسامارو شد و بدون این که کمک چندانی از تانجیرو و بقیه دوستانش دریافت کند، با او مبارزه کرد. نزوکو شاید قوی‌ترین شیطان انیمه‌ی «شیطان‌کش» نباشد، ولی شجاعتی تحسین‌برانگیز در خود دارد.

۲. اینوسکه هاشیبیرا آماده‌ی مبارزه با هر جنبنده‌ای است

اینوسکه

اینوسکه هاشیبیرا را حیوانات بزرگ کرده‌اند، به همین دلیل به‌عنوان یک شیطان‌کش و شمشیرزن خودآموخته، غرائزی فوق‌العاده تیز و حس‌هایی قوی دارد. او شخصیتی صریح و بی‌شیله پیله دارد و اگر بخواهد با کسی مبارزه کند یا وارد چالش شود (اتفاقی که زیاد رخ می‌دهد)، او مستقیم آن را مطرح می‌کند.

اینوسکه در مواجهه با دشمن به‌شدت نترس است. در مواجهه با یک شیطان بسیار قدرتمند، تنها اتفاقی که ممکن است برای او رخ دهد این است که محدودیت‌های خود را به‌عنوان یک شیطان‌کش بپذیرد. در هر صورت، اینوسکه یکی از بی‌باک‌ترین و جسورترین شخصیت‌های کل این انیمه است.

۱. کیوجورو رنگوکو هیچ‌وقت فرار نمی‌کند

کیوجورو

کیوجورو رنگوکو هاشیرای دوست‌داشتنی آتش است و از پدرش که او هم هاشیرای آتش بوده است، درس‌های زیادی یاد گرفته است. کیوجورو همچنین به این معروف است که یه آدم خون‌گرم و اجتماعی است و هر چالشی را می‌پذیرد، بدون توجه به خطراتی که شاید داشته باشد. او شدیدا پرتلاش و با پشتکار است.

کیوجورو قهرمان اصلی انیمیشن سینمایی «قطار موگن» است. به‌راحتی و با اعتماد بنفس کامل کلی شیطان مختلف را از پیش رو برمی‌دارد تا به آکازای قدرتمند می‌رسد. کیوجورو با وجود این که در این نبرد تا حدودی کم می‌آورد، باز هم شجاعانه تا انتها ادامه می‌دهد و پیشنهاد آکازا برای تبدیل شدن به یک شیطان را نمی‌پذیرد. کیوجورو حتی به قیمت جانش بر سر اصول خود می‌ماند و در مقابل آکازا می‌ایستد، و ذره‌ای احساس ترس یا تردید نمی‌کند. کیوجورو اگرچه در نهایت این نبرد را می‌بازد، ولی به یک الگوی الهام‌بخش برای تانجیرو و دیگران تبدیل می‌شود.

منبع: CBR

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۵ دیدگاه
 1. Avatar H

  شیطان کش یکی ازانیمه های موردعلاقمه که ازدیدنش سیرنمیشم

 2. Avatar ناشناس

  سلام سانمی چون خونش باعث وسوسه همه شیاطین میشود این کارو کرد در مانگا فصل دو شیطان کش به این موضوع اشاره شده

 3. Avatar فرزاد

  سلام خدمت دوستان من یک انیمه باز حرفه ای هستم تا به حال انیمه های زیادی چه بصورت سریالی و چه بصورت فیلمی دیده ام به جرات میتوان گفت انیمه شیطان کش یکی از بهترین انیمه های جهان محسوب میشه و ارزش دیدن اون بارها و بارها هست طوری که برای ادم تکراری نمیشه فصل اول و قسمت سینمایی با دوبله پخش شده که بسیار با گرافیک چشم نواز و از همه مهمتر با یک داستان بسیار قوی و خیره کننده روبرو هستیم من خودم برای فصل دو و قسمتهای بعدی ان لحظه شماری میکنم البته ترجیح میدم با دوبله باشه رده بندی به نظر بنده در این مقاله کاملا اشتباه ترتیب بندی شده اولین نفر بدون شک کیبود سوجی موزان هست و تا فصلهای دیگر کامل نشود نمیتوان نظر قطعی در مورد بقیه داد به نظر من حتما این شاهکار انیمه رو حتما تماشا کنین با تشکر

  1. Avatar تت

   از نظر قدرت که اره موزان اوله ولی این گفته شخصیتای شجاع. موزان بعد از مبارزه با یوریچی به شدت از شیطان کشا میترسه و اگه دقت کنی تو فصل اولم با اینکه خودش میتونست بره تانجیرو رو بکشه سوسامارو و اون یکی شیطانرو میفرسته که نشون میده چقدر از تانجیرو وحشت داره.(چون اونو یاد یوریچی می انداخت.)
   برای کشتن هاشیراها هم همیشه یکی از دوازده کیزوکی رو میفرسته و هیچ وقت خودش نمیره. البته با توجه به اینکه هدفش جاودان شدنه این ویژگی شخصیتش قابل توجیهه. در واقع هیچ وقت خودشو تو ریسکی که توش حتی یه درصدم احتمال مردنش وجود داشته باشه قرار نمیده. واسه همینه که تو لیست نیست.

 4. Avatar اوتاکو

  انیمه شیطان کش همه جوره عالی بود واقعا عاشقش شدم

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه