۵ شیطان قدرتمند برتر انیمه‌ی «شیطان‌کش»؛ موزان اول نیست!

۱۳ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
شاخص

در «شیطان‌کش» بارها دیده‌ایم که هاشیراها هم برای از میان بردن شیطان‌ها کلی سختی می‌کشند. ولی قوی‌ترین شیطان‌ها هنوز باقی مانده‌اند و شکست نخورده‌اند. در میان تمام شیاطین، این پنج مورد قوی‌ترین هایشان هستند. این را در نظر داشته باشید که این مطلب با تکیه بر مانگای «شیطان‌کش» نوشته شده و ممکن است شامل بخش‌هایی باشد که انیمه‌ی این اثر هنوز به سراغ‌شان نرفته است. به همین دلیل، قطعا بخش‌هایی کلیدی از داستان لو می‌رود.

اگر هاشیراها قلب «شیطان‌کش» باشند، شیاطین خونی هستند که در رگ‌های این انیمه در جریان است. اگر هاشیراها یا شیاطین در «شیطان‌کش» حضور نداشتند، این انیمه یک‌صدم جذابیت فعلی‌اش را هم نداشت. ولی بیشتر وقت‌ها درباره‌ی هاشیراها صحبت می‌شود. وقتش رسیده به ستایش از شیاطینی بپردازیم که نقش کلیدی در روند ماجراهای داستان دارند.

۵. آکازا (Akaza)

آکازا

طرفداران از آکازا به خاطر بلایی که بر سر رنگوکو آورد، متنفرند. ولی حتی مخالفان او هم باید بپذیرند که او قدرتمندتر از این‌ حرف‌هاست که بتوان به تنهایی شکستش داد. بعضی از هواداران معتقند آکازا در طول نبرد با رنگوکو از نهایت توانش استفاده نکرد. او ابتدا به دنبال کشتن رنگوکو نبود، می‌خواست قانعش کند که به یک شیطان تبدیل شود، به همین دلیل حواسش بود آسیبی به او نزند.

آکازا یک شیطان رده بالای سوم، و یکی از وفادارترین شیاطین پادشاه موزان کبیوتسوجی است. هنر خون شیطان که آکازا به کار می‌گیرد به مرگ ویرانگر مشهور است. او با استفاده از این هنر می‌تواند موج‌های شوک‌آور ویرانگری ایجاد کند. این امواج می‌توانند شکل‌های مختلفی مثل توپ، حلقه، میخ، فشار هوا و … به خود بگیرند.

۴. دوما (Doma)

دوما

هنوز نبرد دوما را ندیده‌ایم. ولی همه‌ی هواداران می‌دانند که او چه ظرفیتی دارد. دوما کسی بود که به داکی و گیوتارو پیشنهاد داد شیطان شوند. دوما در ابتدا خیلی آرام و صلح‌جو به نظر می‌رسد، همراه با یک شخصیت جاذبه‌برانگیز، ولی نباید گول ظاهرش را خورد. او رهبر فرقه‌ای به نام ایمان به بهشت ابدی بوده است، آن‌جا پیروانی داشته است و مشکلات‌شان را حل می‌کرده است. ولی بعدا شروع کرد به کشتن و خوردن پیروان خودش.

هنر خون شیطان دوما کریوکینسیس نام دارد. او شیطانی است که قدرت یخ را دارد. خیلی سریع می‌تواند یخ درست کند و از آن بهره ببرد. دوما به لطف شیطان یخ بودن، می‌تواند دمای هوای محیط را تا حد انجماد حریفش پایین بیاورد. او که شیطان رده بالای دوم است، استاد استفاده از هنر شیطانی خود است.

۳. کوکوشیبو (Kokushibo)

کوکوشیبو

قدرت‌های کوکوشیبو را در هیچ شیطان دیگری نمی‌توان پیدا کرد. او یک شیطان رده بالای اول است و در بین دوازده کیزوکی، جایگاه نخست را دارد. کوکوشیبو بعد از موزان، قوی‌ترین شیطان موجود است، و این اصلا تصادفی نیست. او با یوریچی سوگیکونی، قوی‌ترین شیطان‌کش تاریخ، نسبتی دارد.

کوکوشیبو از هنر خون شیطان تیغه‌های هلال ماه استفاده می‌کند، هنری که به او امکان می‌دهد از تیغه‌های هلالی شکلی که از کاتانایش می‌سازد، استفاده کند. این تیغه‌های هلال ماه می‌توانند از نظر ابعاد و سرعت تغییر کنند، و همین باعث می‌شود حرکات کوکوشیبو از قبل هم غیرقابل پیش‌بینی‌تر شود. علاوه بر این، اشکال و شعاع مختلفی که شمشیر کوکوشیبو دارد، باعث مرگبارتر شدن حملات او می‌شود.

۲. موزان کیبوتسوجی (Muzan Kibutsuji)

موزان

نفر بعدی فهرست، پادشاه شیاطین، میزان کیبوتسوجی است. او ضدقهرمان اصلی این مجموعه و خالق تمام شیاطین است. موزان تقریبا حیات ابدی دارد. تنها چیزی که می‌تواند او را بکشد نور خورشید است. بر خلاف دیگر شیاطین، حتی اگر سر موزان قطع شود، او می‌تواند دوباره آن را جایگزین کند. ماموریت اصلی او این است که گل سوسن عنکبوت آبی را پید اکند، گلی که به این مشهور است که می‌تواند بیماری را درمان کند. یک ماموریت دیگر او این است که شیاطین بیشتری بسازد تا شاید روزی این شیاطین بتوانند بر نقطه ضعف خود در برابر نور خوشید غلبه کنند.

هنر خون شیطان موزان بیوکینسیس است که توانایی‌های قدرتمند زیادی به او می‌دهد. موزان خیلی راحت می‌تواند پوست، اعضاء و اندام‌های بدن خود را تغییر دهد، او حتی هروقت بخواهد ظاهر خود را هم عوض می‌کند. بیوکینسیس به موزان امکان می‌دهد که با استفاده از گوشت و پوست و استخوان‌های خودش اسلحه‌های مختلفی خلق کند. علاوه بر این،  او می‌تواند عروسک‌های فراوانی تحت کنترل خود خلق کند. موزان حتی وقتی خود را به صدها تکه تبدیل می‌کند، دوباره می‌تواند بهم وصل شده و یک موجود کامل شود.

۱. حالت شیطانی تانجیرو (Tanjiro’s Demon Form)

تانجیرو

شاید خیلی از هواداران غافلگیر شوند، ولی در جایی از مانگا، تانجیرو به یک شیطان تبدیل می‌شود. و حالت شیطانی او به حدی قدرتمند است که پسر کوچک ما حتی از موزان کیبوتسوجی هم قوی‌تر می‌شود. در بخش‌هایی از مانگا (بخش‌های پایانی، خیلی باید جلو بروید)، موزان بعد از این که توسط شیطان‌کش‌ها کشته می‌شود، احساسات و قدرت خود را به تانجیرو منتقل می‌کند.

تانجیرو بعد از این که به یک شیطان تبدیل می‌شود، در برابر نور خورشید هم مقاومت دارد. به این ترتیب او بعد از نزوکو، دومین شیطانی می‌شود که به چنین قابلیتی می‌رسد. خوشبختانه، تانجیرو به لطف دارویی که تامایو درست می‌کند، خیلی سریع به حالت انسانی خود برمی‌گردد. تانجیرو در حالت شیطانی تمام قابلیت‌های موزان را دارد، و در برابر نور خورشید هم مقاوم است، و اگر تانجیرو با میل خودش خون موزان را می‌نوشید، قدرتش حتی از یوریچی سوگیکونی، بزرگ‌ترین شیطان‌کش تاریخ هم بیشتر می‌شد.

منبع: Dual Shockers

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲۰ دیدگاه
 1. Avatar alireza

  اگه من نویسنده اینجور آثار بودم شبا شخصیت های داستان هام میومدن تو خوابم میگفتن:(مرگ ما تخسیر تو بود)اون موقع کلا نویسندگی که سهله زندگی کردنو میذاشتم کنار خدا رو شکر که نیستم

 2. Avatar Mion

  مانگا تموم شده؟

  1. Avatar Ali

   آره تموم شده

 3. Avatar Armin

  بابا نگو دیگه فهمیدیم مانگاشو خوندی اما خیلی وقتا انیمه ها رو از رو مانگا ادامه نمیدن یه جوری از خودشون سر هم می کنن مثل انیمه توکیو غول اگه کسی این انیمه رو دیده باشه میفهمه فصل ۳ رو از خودشون ساختن و نه از مانگا و البته امیدوارم که حداقل یه هاشیرا بیشتر بذارن یعنی چی همه هاشیرا الکی الکی … حیف هاشیرای عشق نیست که بمیره یا هاشیرای پروانه حیف بخدا نویسندش شبا چجوری میخوابه.

 4. Avatar هدر کوانا

  برخی رو درک نمی کنم

  ۴۵۰ سال قبل از تانجیرو توی عصر سنگوکو دو برادر دوقلو به دنیا اومدن به نام مجیکاتسو و یوریچی
  بعد ها بنا به دلایلی مجیکاتسو شیطان میشه و میشه همون کوکوشیبو خودمون و یوریچی هم پیر میشه و میمیره

  تنها ارتباط یوریچی با خانواده کامادو اینه که یوریچی ی رهگذری بوده که دیده ی شیطان به جد تانجیرو حمله کرده و اونارو نجات میده و از اونجایی که باهم رفیق بودن یوریچی تو آخرین ملاقاتشون گوشواره هاشو میده به سومیوشی که همون جد تانجیرو بود(فک کنم اسمش همینه)

  پس لطفاً انقدر نگید بالای تانجیرو بخدا ۴۵۰ سال اختلاف بینشونهXD

 5. Avatar Ali

  انصافا ببینید فصل اول این انیمه کی اومده که فصل دومش تازه امسال تموم شده اگه بخوان هر فصلی سر یه هاشیرا بلا بیارن مثلا هاشیرای اتش که مرد هاشیرای صدا که دستاش قط شد و کنار کشید می ترسم موقعی فصل اخرش بیاد که همه هاشیرا ها یه بلایی سرشون امده باشه و من مرده باشم

  1. Avatar Amir

   شاید باورت نشه ولی همشون به جز هاشیرای آب و باد میمیرن
   هاشیرای آب دستش قطع میشه باد هم انگشتاش :\

   1. Avatar Shangul

    تازه هاشیرای آب تیکه تیکه میشه بعد با قدرت نزوکو دوباره زنده میشه🫤

 6. Avatar آرمین

  به نظر من کوکوشیبو خیلی شبیه به تانجیرو وخیلی بیشتر شبیه به پدر تانجیرو هستش به قطع یقین کوکوشیبو همون پدر تانجیرو هستش چون دیدید که کیبوتسوجی موزان به ضعیف ها رو بیشتر به شیطان تبدیل می کنه و پدر تانجیرو از اول در بستر بیماری بوده پس…

  1. Avatar Nika

   نه کوکوشیبو پدر تانجیرو نیست چرا؟ به سه دلیل..

   یک: پدر تانجیرو تو انیمه هم اومده که چه شکلیه و پدر تانجیرو یوریچی هست

   دو: پدر تانجیرو (یوریچی) یه برادر دوقولو
   (تقریبا) داشت به اسم کوکوشیبو

   سه: مادر تانجیرو زخم نداشت ولی پدر تانجیرو داشت یوریچی هم یه زخم مثل تانجیرو داره پس یوریچی پدر تانجیروئه

   1. Avatar Reza

    با این تفاسیر اگه درست فهمیده باشم؛کوکوشیبو عموی تانجیرو هستش وای پسر یعنی تقابل این دو نفر دیدنیه خیلی بدجور

  2. Avatar Parsa

   نه داداش کوکوشیبو اصلا نسبتی با تانجیرو نداره چی میگی

 7. Avatar رهام

  سلام مطالب خوبی بود من لذت بردم از خوندن
  همه میگن ی هشدار اسپویلی چسیزی میزاشتی
  من که کل هم انیمه و هم مانگا رو خوندم دارم فقط تماشا میکنم😐
  ی پاپکورن بدید به من😐👍

 8. الهام سروری الهام سروری

  خیلی خیلی جالب بود!

 9. Avatar エルファン

  یه هشدار اسپویل میزاشتی خب 🙄

  1. سلام. همون پاراگراف اول درباره‌ی خطر لو رفتن داستان هشدار داده شده.

 10. Avatar یه اوتاکو پاترهد بخ بخ

  من وقتی مانگا رو میخوندم اصن شوکهههه شدما
  اخه چرا تانیجرو و….
  اما به نظر من نویسنده میتونست داستانو طولانی تر کنه
  مثلا پادزهر روی تانجیرو عمل نکنه و یا موزان تانجیرو رو تحت کنترل خودش بگیره و مجبور به کاری کنه که نمیخواد و پس از مدت ها تانجیرو موفق بشه که از دستش خلاص شه و با همون حالت داغون برگرده پیش نزوکو اینوسکه و….
  و بعد مدتی هم دوباره بفهمن که موزان یه بدن دیگه برا خودش پیدا کرده و برگشته
  و سپاه اهریمن کشا مجبور بشه که دوباره خودشو اماده برای جنگ کنه
  و یه جنگ دیگه هم رخ بده و تو اون جنگ چون تانجیرو تنها کسی بوده که قوی ترین ارتباط با موزانو داشته اون بتونه بکشتش

  و در ضمن همه ی این اتفاقات نزدیک ۱۵۰ چپتر باید طول بکشه

  1. Avatar یه اوتاکو پاترهد بخ بخ

   این تازه خلاصه ی اتفاقات تو ذهن من بودااا

  2. Avatar ....

   امیدوارم انیمه رو از رو مانگا ادامه ندن و طولانی تر شه

   1. Avatar مهدی

    نترس داداش با تریلی که از فصل ۴ اومده صد درصد از روی مانگاست

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه