چرا باید Destiny 2 را فقط روی PS4 بخرید

۷ آبان ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۳ دقیقه

کمتر از یک هفته تا عرضه‌ی Destiny 2 و آغاز به کار سرورهای این بازی باقی مانده است. اگر از طرفداران بازی هستید یا اینکه پس از دیدن تریلرها و تصاویر آن، از بازی خوش‌تان آمده است، ممکن است به یک موضوع هم فکر کنید: اینکه Destiny 2 روی کامپیوتر هم عرضه خواهد شد.

احتمال اینکه یکی دو کنسول و یک کامپیوتر در خانه داشته باشید، کم نیست. در نتیجه این انتخاب را در مقابل خود می‌بینید که Destiny 2 را روی کدام پلتفرم بازی کنید. می‌خواهیم نکات مثبت و منفی بازی کردن Destiny 2 روی هر پلتفرم را بررسی کنیم، ولی اگر حوصله ندارید کل مطلب را بخوانید، بگذارید به شما بگوییم که از نظر ما بهترین گزینه، پلی‌استیشن۴ است.

 

گرافیک بازی چقدر مهم است؟

دلیل اصلی بازی کردن Destiny 2 روی کامپیوتر، دلیل اصلی بازی کردن هر بازی دیگری روی این پلتفرم است: با گرافیک بهتری مواجه خواهید شد. این دلیل برای برخی افراد آن‌قدر مهم است که عده‌ی زیادی از گیمرها حتی به کنسول فکر هم نمی‌کنند، یا در نهایت یک کنسول در خانه دارند تا روی آن The Last of Us و Gears of War بازی کنند. اگر با هزینه‌ی بالای بازی کردن روی کامپیوتر مشکلی ندارید، می‌توانید مطمپن باشید که کامپیوترهای مخصوص بازی از نسل فعلی کنسول‌ها چند برابر قوی‌تر هستند.

پلی‌استیشن۴ و ایکس‌باکس وان در حال حاضر دستگاه‌های ارزانی هستند که پنج سال از عمرشان گذشته است. پلی‌استیشن۴ پرو حتی نمی‌تواند Destiny 2 را روی وضوح تصویر ۴K با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه اجرا کند و پشتیبانی از HDR هم قرار است در آینده به بازی اضافه شود. استودیوی بازی‌سازی بانجی فعلا اطلاعاتی از پشتیبانی بازی روی Xbox One X ارایه نداده.

بتا نسخه‌ی کامپیوتر Destiny 2 عرضه شده و می‌دانیم که بازی مشکلی در اجرا ندارد.

حتی یک کامپیوتر مخصوص بازی سه سال پیش هم می‌تواند بازی‌ها را روی درجه‌ی گرافیکی بالاتری از کنسول های فعلی اجرا کند. می‌دانیم که Destiny 2 روی کنسول‌ها با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه اجرا می‌شود، ولی اگر سخت‌افزارش را دارید می‌توانید بازی را با وضوح ۴K و سرعت ۶۰ فریم روی کامپیوتر اجرا کنید.

نمی‌گوییم که نسخه‌ی کنسولی قرار است بد باشد. موضوع فقط این جاست که همه می‌دانیم یک کامپیوتر مخصوص بازی و قدرتمند، می‌تواند Destiny 2 را سریعتر و با کیفیت بالاتری اجرا کند.

حافظه‌های فلش SSD که بدون شک در کامپیوترهای بازی هستند سرعت لودینگ بازی‌ها را بسیار کاهش می‌دهند. نسخه‌ی کامپیوتر Destiny 2 بدون شک زیباترین و سریع‌ترین نسخه‌ی این بازی خواهد بود؛ البته روی کامپیوترهای قوی مخصوص بازی.

بازی هم‌چنین یک اکشن اول شخص است و می‌دانیم که ماوس و کیبورد برای بازی کردن بازی‌های تیراندازی بسیار دقیق‌تر از دسته‌های بازی عمل می‌کنند. اگر دوست دارید با دسته بازی کنید، Destiny 2 به صورت خودکار دسته را شناسایی و نحوه‌ی کنترل بازی را شبیه به نسخه‌ی کنسولی می‌کند. موضوع بازی کردن Destiny 2 روی کامپیوتر با دسته در واقع از زمان رونمایی بازی کمی سر و صدا راه انداخته، چون Aim Assist روی نسخه‌ی کامپیوتر به هنگام استفاده از دسته روشن می‌شود و بازی‌کننده‌ها می‌توانند راحت‌تر هدف بگیرند.

بتا نسخه‌ی کامپیوتر Destiny 2 عرضه شده و می‌دانیم که بازی مشکلی در اجرا ندارد. مطمئن باشید که خبری از مشکلات نسخه‌ی کامپیوتر Arkham Knight نخواهد بود.

این عوامل که از آن‌ها صحبت کردیم، بدون شک برای جمعیت بزرگی از بازی‌کننده‌ها مهم خواهد بود. شاید بازی کردن بازی‌های تک-نفره روی تلویزیون و کنسول خوب باشد، ولی بیشتر افراد کامپیوتر را به عنوان بهترین پلتفرم برای تجربه‌ی بازی‌های سبک تیراندازی می‌شناسند.

قضیه ممکن است تمام و کمال برای Destiny 2 فرق کند.

 

بانجی Destiny 2 را برای کنسول‌ها ساخته

استودیوی بازی‌سازی بانجی از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۳ فقط روی مجموعه بازی‌های هیلو (Halo) کار می‌کرد. این استودیو پس از سپردن هیلو به مایکروسافت، کار خودش را روی Destiny شروع کرد، آن هم فقط برای کنسول‌ها. آخرین باری که بانجی یک بازی برای کامپیوتر ساخته بود به اوایل دهه‌ی نود میلادی باز می‌گردد. این استودیو Destiny 2 را هم برای کنسول‌ها می‌سازد.

می‌دانیم که نسخه‌ی اصلی و پرچمدار Destiny 2، همان نسخه‌ی کنسولی است.

نسخه‌ی کامپیوتر Destiny 2 توسط استودیوی Vicarious Visions ساخته می‌شود که یکی دیگر از استودیوهای شرکت اکتیویژن است. بانجی بارها تاکید کرده که نسخه‌ی کنسولی بازی را به Vicarious Visions نداده‌اند تا یک نسخه‌ی کامپیوتر تحویل بگیرند، بلکه توسعه‌ی نسخه‌ی کامپیوتر Destiny 2 یک همکاری دو جانبه بین دو استودیو بوده. بانجی اصرار دارد که Destiny 2 روی کامپیوتر حس یک بازی کامپیوتر را به شما می‌دهد، نه یک بازی کنسولی پورت شده. با توجه به چیزی که در بتا دیدیم، نسخه‌ی کامپیوتر بازی حتی از چیزی که انتظار داریم زیباتر و بهتر است.

شاید همه چیز خوب و درست به نظر برسد، ولی می‌دانیم که نسخه‌ی اصلی و پرچمدار Destiny 2، همان نسخه‌ی کنسولی است که در داخل استودیوی بانجی ساخته می‌شود.

اگر بانجی به نسخه‌ی کامپیوتر، مثل نسخه‌ی کنسولی نگاه نکند، منظورمان پس از عرضه و در پشتیبانی از بازی است، Destiny 2 نهایتا روی کامپیوتر تجربه‌ای ضعیف‌تر را ارایه خواهد داد.

 

تاخیرها و محتوای انحصاری موضوع کوچکی نیست

هفته‌ی آینده Destiny 2 روی کنسول‌ها عرضه می‌شود، ولی اگر بخواهید بازی را روی کامپیوتر تجربه کنید باید تا روز ۲۴ اکتبر یعنی اوایل آبان صبر کنید. این انتظار اصلا کم نیست؛ مخصوصا که با یک بازی آنلاین طرف هستیم. بازی‌کننده‌های کنسولی تا آن روز نه تنها بخش داستانی را تمام کرده‌اند، بلکه Raid جدید بازی را هم فتح کرده‌اند و بهترین تجهیزات بازی را هم دارند. بازی‌کننده‌های کامپیوتر آن وقت تازه می‌خواهند بازی را آغاز کنند.

بانجی حرفی از زمان عرضه‌ی بسته‌های الحاقی و محتوای دانلودی بازی نزده است. نمی‌دانیم که آیا محتوای دانلودی نسخه‌ی کنسولی بازی همزمان با کامپیوتر عرضه می‌شود یا نه.

شاید به نظرتان این موضوع جدی نباشد، اما تاخیر در عرضه‌ی نسخه‌ی کامپیوتر جامعه‌ی بازی‌کننده‌های Destiny 2 را دو دسته می‌کند. کسانی که زمان زیادی روی Destiny گذاشته‌اند می‌دانند که شش هفته بسیار طولانی است. بازی‌کننده‌هایی که می‌خواهند زودتر از بقیه Raid اول Destiny 2 را تمام کنند سراغ نسخه‌ی کنسولی می‌روند.

چنین بازی‌کننده‌هایی پیش از این هم روی کنسول Destiny بازی کرده‌اند. شاید اگر نسخه‌ی کامپیوتر همزمان عرضه می‌شد، بخش زیادی از آن‌ها به کامپیوتر کوچ می‌کردند. ولی در حال حضار منفعت‌هایی که نسخه‌ی کامپیوتر دارد به انتظار زیادی که برای عرضه باید کشید، نمی‌ارزد. اگر می‌خواهید بدون اینکه همه چیز بازی در اینترنت لو برود، خودتان Destiny 2 را تجربه کنید، راهی به جز بازی کردن نسخه‌ی کنسولی ندارید.

به اضافه، اگر روی پلی‌استیشن۴ بازی کنید، اسلحه‌هایی خواهید داشت که در نسخه‌های دیگر وجود ندارند. کنسول سونی یک Strike انحصاری هم دارد. می‌توانید مطمئن باشید که محتوای انحصاری بیشتری برای پلی‌استیشن۴ عرضه خواهد شد، چون حال سونی و اکتیویژن با یکدیگر بسیار خوب است و از Call of Duty گرفته تا Crash Bandicoot با یکدیگر حسابی همکاری می‌کنند. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که تمام محتوایی که برای Destiny 2 ساخته شده است را در اختیار دارید، فقط باید به نسخه‌ی پلی‌استیشن۴ فکر کنید.

 

نسخه‌ی کامپیوتر احتمالا پر از متقلب است

اگر بگوییم Destiny یک نقش‌آفرینی آنلاین کلان یا همان MMO است، بیراه نگفته‌ایم. پیدا کردن آیتم‌ها و تجهیزات مختلف و تراز گرفتن اساس این بازی است. در نتیجه از همین حالا باید منتظر بازی‌کننده‌هایی باشید که به دنبال پیچاندن بازی برای گرفتن آیتم‌های بهتر هستند.

بانجی به سرعت باگ‌های Destiny را برطرف می‌کرد. باگ‌هایی مثل یک مشکل در هوش مصنوعی غولآخر یکی از Raidهای بازی که در آن می‌توانستید غولآخر را به پایین پرتاب کنید. باگ معروف Loot Cave هم که آن‌قدر سر و صدا به پا کرد که بدون شک با آن اشنا هستید؛ همان باگ که باعث شده بود بازی‌کننده‌ها در یک غار پشت سر هم آیتم دریافت کنند. بازی‌کننده‌ها سپس شروع به پیدا کردن Loot Caveهای جدید کردند و بانجی در نهایت تمام آن‌ها را بست.

روی کامپیوتر، بانجی باید با گیمرهایی دست و پنجه نرم کند که می‌خواهند آیتم‌های‌شان را کپی کنند، فایل سیو خودشان را هک کنند، یا اینکه یک بات بسازند که به صورت اتوماتیک کاراکتر آن‌ها را به دست می‌گیرد و برای‌شان آیتم پیدا می‌کند.

اگر چنین هک و تقلب‌هایی، حتی برای مدتی خیلی کوتاه، برای Destiny 2 ساخته شوند، آسیب‌های بلند مدتی به بازی می‌زنند. آن همه پیشرفت بازی‌کننده‌های دیگر خراب می‌شود و تعادل بازی به هم می‌ریزد. برای مبارزه با چنین مشکلاتی، بانجی باید نسخه‌ی کامپیوتر را جدا از نسخه‌ی کنسولی بروزرسانی کند. این استودیو باید سیستم‌هایی بسازد که بازی‌کننده‌های متقلب را شناسایی و بن می‌کند. امن نگه داشتن محیط یک بازی روی کامپیوتر، از زمین تا آسمان با نسخه‌ی کنسولی فرق می‌کند و بارها سخت‌تر است.

اینکه قرار است نسخه‌ی کامپیوتر Destiny 2 روی سرویس Battle.net بلیزارد کار کند، کمی ما را امیدوار می‌کند.

اینکه قرار است نسخه‌ی کامپیوتر Destiny 2 روی سرویس Battle.net بلیزارد کار کند، کمی ما را امیدوار می‌کند که شاید چنین مشکلاتی وجود نداشته باشند. بلیزارد بزرگ‌ترین بازی‌های آنلاین دنیا را می‌سازد و آن‌ها را به خوبی پشتیبانی می‌کند. اگر نرم‌افزارهای امنیتی بلیزارد به کمک Destiny 2 بیایند، خیال بازی‌کننده‌های کامپیوتر راحت‌تر خواهد بود.

با تمام این اوصاف، نمی‌توان نگران تقلب در نسخه‌ی کامپیوتر Destiny 2 نبود؛ مخصوصا وقتی که آن را در کنار نسخه‌ی کنسولی قرار می‌دهیم.

 

تیراندازی شگفت‌انگیز Destiny برای کامپیوتر ساخته نشده

شماره اول Destiny یک بازی بدون داستان است؛ یک بازی که مشکلات طراحی در آن بیداد می‌کنند و بازی‌کننده‌ها به گیج شدن در آن عادت کرده‌اند. با این حال کسانی که سال‌هاست مشغول بازی کردن Destiny هستند، حتی به این مشکلات نگاه نمی‌کنند، چون روند بازی و تیراندازی در Destiny آن‌قدر خوب است که به آن معتاد می‌شوید. استودیوی بازی‌سازی بانجی هر چه باشد سازنده‌ی هیلو است و طراحان این استودیو، متخصص ساخت یک اکشن اول شخص فضایی با سلاح‌های شگفت‌انگیز هستند. بانجی بازی‌هایی می‌سازد که بازی کردن‌شان بسیار لذت‌بخش است.

اما آیا این تیراندازی شگفت‌انگیز، روی کامپیوتر هم همان حس خوب را دارد؟ با اینکه بازی‌های اکشن اول شخص روی کامپیوتر و کنسول تفاوت زیادی با هم ندارند، ولی بهترین بازی‌های تیراندازی کنسولی، مثل Destiny یا Halo، از همان ابتدا با این هدف ساخته شده‌اند که با دسته آن‌ها را بازی کنید؛ یعنی این اساس این بازی چگونه طراحی و بالانس قابلیت Aim Assist است؛ قابلیتی که به شما در هدف‌گیری کمک می‌کند.

هر اسلحه به صورت جداگانه برای سیستم Aim Assist بازی تنظیم می‌شود.

سیستم Aim Assist با طراحی اسلحه‌های Destiny گره خورده و بخشی از این بازی است. این سیستم در Destiny سه روند را دنبال می‌کند. سرعت حرکت نشانه‌ی شما وقتی به یک دشمن می‌رسد پایین می‌آید. نشانه‌ی شما وقتی در مقابل حرکت به سمت دیگری از دشمن مقاومت می‌کند. گلوله‌ها هم به سمت دشمنان جذب می‌شوند، یعنی اگر خیلی نزدیک یک دشمن بزنید، بازی گلوله را به سمت دشمن می‌کشد. وقتی Destiny بازی می‌کنید، بازی در اصل کاری می‌کند که تصور کنید بیشتر از واقعیت، در نشانه‌گیری مهارت دارید.

هر اسلحه به صورت جداگانه برای سیستم Aim Assist بازی تنظیم می‌شود و ارتقا برخی اسلحه‌ها هم روی دقت استفاده از Aim Assist آن‌ها تاثیر می‌گذارد. وقتی بانجی می‌خواهد یک سلاح را برای بخش چند نفره متعادل و تنظیم کند، در اولین حرکت سراغ تغییر اعداد و ارقام Aim Assist آن سلاح می‌رود.

تنظیم قدرت کلاس‌های مختلف سلاح‌های Destiny و اینکه چرا برای مثال به جای یک Scout Rifle یک Hand Cannon بر می‌دارید، به خاطر همین سیستم Aim Assist است.

بازی‌کننده‌های کامپیوتر کنترل دقیق‌تری روی نشانه‌گیری دارند و می‌توانند از ماوس استفاده کنند، در نتیجه آن‌ها نیازی به Aim Assist ندارند. تیراندازی Destiny 2 روی کامپیوتر با نسخه‌ی کنسولی فرق می‌کند. سلاح‌ها دیگر لگد نمی‌زنند و این موضوع تمام و کمال حسی که در تیراندازی دارید را تغییر داده. پیشرفت و ارتقا اسلحه‌ها هم در نتیجه‌ی این تغییر باید فرق کند.

ارتقا قابلیت سلاح‌ها از Destiny به Destiny 2 آمده و روی نسخه‌ی کامپیوتر هم وجود دارد، ولی به کار بازی‌کننده‌هایی که با ماوس و کیبورد بازی می‌کنند نمی‌آید. احتمالا در حال حاضر ارتقا یک اسلحه روی ماوس و کیبورد هیچ تاثیری ندارد. باید از عرضه‌ی بازی بگذرد و بازی‌کننده‌ها کمی با تمام تنظیمات بازی کلنجار بروند تا تاثیر ارتقاهای اسلحه‌ها را متوجه شوند. بازی‌کننده‌های نسخه‌ی بتا بازی روی کامپیوتر گفته‌اند که تیراندازی هنوز هم لذت بخش است، ولی حس متفاوتی دارد. دو نسخه‌ی کنسولی و کامپیوتر باید جدا از یکدیگر بالانس و تنظیم شوند.

استودیوی بانجی در فروم رسمی خود نوشته است که از این موضوع خبر دارند، ولی فعلا درباره‌ی آن صحبت نمی‌کنند. پس می‌دانیم که مشغول کار روی این مشکل هستند.

می‌توانید یک دسته به کامپ‍یوتر متصل کنید تا همان حس خوب نسخه‌ی کنسولی را بگیرید، ولی این موضوع را باید در نظر بگیرید که بازی‌کننده‌های مقابل شما ماوس و کیبورد دارند که بسیار دقیق‌تر از دسته است. بعضی از بازی‌کننده‌های بتا Destiny 2 روی کامپیوتر در فروم‌ها شکایت کرده‌اند که سیستم Aim Assist به کسانی که دسته دارند کمک می‌کند و این موضوع ناعادلانه است؛ ولی این شکایت‌ها بدون شک از سوی کسانی است که تجربه‌ی بازی کردن یک اکشن اول شخص با کامپیوتر را ندارند. با ماوس و کیبورد می‌توان بازی‌کننده‌ای که دسته دارد را نابود کرد، حتی با بهترین سیستم Aim Assist. باید صبر کنیم و ببینیم که این مشکلات تا کجا پیش می‌روند.

اساس این بازی چگونه طراحی و بالانس قابلیت Aim Assist است.

تصور می‌کنیم که بازی‌کننده‌ها در بخش چند نفره‌ی نسخه‌ی کامپیوتر بازی فقط به استفاده از تفنگ‌های دوربین‌دار یا سلاح‌های کمری روی بیاورند؛ این سلاح‌ها قدرت زیادی دارند، ولی روی کنسول هدشات کردن با آن‌ها سخت است. چون تجهیزات خوبی در بتا بازی ارایه نشده بود، فعلا نمی‌توانیم نظری در این باره بدهیم. بانجی هم حرفی در این باره نزده، چون ممکن است جواب به این سوال خیلی‌ها را خوشحال نکند.

اگر بانجی و Vicarious Visions حاضرند تا بالانس سلاح‌های نسخه‌ی کنسول و کامپ‍یوتر را جدا از یکدیگر انجام دهند و آپدیت‌های بازی‌ها هم مرتب و جدا از هم باشد، ممکن است بتوانند تجربه‌ای یکسان روی هر سه پلتفرم ارایه دهند.

تیراندازی عنصر اصلی Destiny است و همینکه می‌دانیم تنظیم این بخش روی کامپیوتر به استودیویی غیر از بانجی سپرده شده، نگران می‌شویم. حتی اگر همه چیز روی نسخه‌ی کامپ‍یوتر به خوبی پیش رود، می‌توانید انتظار داشته باشید که درگیری‌های زیادی بین بازی‌کننده‌ها و بازی‌سازها نسبت به بالانس بازی پیش بیاید.

 

چقدر حاضرید صبر کنید؟

اگر کامپیوتری دارید که از پلی‌استیشن۴ یا ایکس‌باکس وان قوی‌تر است، Destiny 2 روی کامپیوتر شما بهتر و زیباتر اجرا می‌شود. اگر قرار است سه سال آینده را مشغول Destiny 2 بازی کردن باشید، در آینده هم کیفیت بازی روی کامپیوتر بدون شک بهتر از کنسول‌هایی خواهد بود که در سال ۲۰۱۳ عرضه شده‌اند.

ولی بانجی متخصص ساخت بازی‌های کنسولی است و با اینکه اصرار می‌کند نسخه‌ی کامپیوتر هم تحت نظر آن‌ها ساخته شده، ولی بالاخره می‌دانیم که نسخه‌ی کامپیوتر Destiny 2 را یک استودیوی دیگر ساخته است. شاید همه چیز به خوبی پیش رود. بتای بازی روی کامپ‍یوتر تعدادی از نگرانی‌هایی که نسبت به آن داشتیم را حل کرد، ولی به همه‌ی سوالات هم پاسخ نداد.

می‌دانید که نسخه‌ی کنسولی قرار است چه چیزی به شما ارایه دهد: یک Destiny بهتر و بزرگ‌تر. اگر چنین چیزی می‌خواهید، همان روز اول بازی را بخرید.

اگر می‌خواهید سراغ نسخه‌ی کامپیوتر بروید، به سوال‌های بی‌پاسخ زیادی برخورد می‌کنید: مشکل بالانس بازی حل می‌شود؟ متقلب‌ها بازی را پر می‌کنند؟ آیا قرار است همان جامعه‌ی خوب نسخه‌ی کنسولی روی کامپ‍یوتر هم شکل بگیرد؟

برای پاسخ به این سوال‌ها باید زمان زیادی از عرضه‌ی نسخه‌ی کامپ‍یوتر بگذرد؛ نسخه‌ای که قرار است همین حالا هم دو ماه دیرتر از نسخه‌ی کنسولی عرضه شود.

اگر می‌خواهید بهترین و کامل‌ترین نسخه‌ی Destiny 2 را داشته باشید، فقط باید سراغ نسخه‌ی پلی‌استیشن۴ بروید.

حتی پس از گذشت این زمان هم نمی‌دانیم که آیا بانجی نسخه‌ی کامپیوتر را با بروزرسان‌های متعدد پشتیبانی خواهد کرد؟ آیا بانجی حاضر است نسخه‌ی کامپ‍یوتر را جدا از نسخه‌ی کنسول تنظیم و بالانس کند؟

دوباره به این سوال‌ها بر می‌گردیم، البته نه به این زودی‌ها. در حال حاضر اگر می‌خواهید بهترین و کامل‌ترین نسخه‌ی Destiny 2 را داشته باشید، فقط باید سراغ نسخه‌ی پلی‌استیشن۴ بروید.

 

منبع: Polygon

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۳ دیدگاه
 1. Avatar ata

  سلام….این بازی فقط آنلاین هستش یا میشه آفلاین هم بازیش کرد رو ps4 ؟ چون من رو PS4 خودم اکانت هکی دارم نمیتونم به نت وصل بشم

 2. Avatar #یه بابایی

  تازگیا شده بعضیا تو کلش آف کلنز اسمشون رو میزارن گیمر بعدا من میترسم تو کانتر نوب بازی در بیارم منو نوب بدونن اسممو میزارم “Noob”

 3. Avatar پرویز

  یه سوال داشتم
  زمانی که بتای بازی روی کامپیوتر اومد بدون نرم افزارهای تغییر دهنده ip نمی شد بازی کرد
  اکتیویژن بازی رو برای ip ایران مسدود کرده؟

 4. Avatar محسن بهرامی

  با خوندن این نقد و بررسی بازی دستینی ۲ … در انتها نتیجه گرفتم اولا تا سال ۲۰۲۰ سراغ کنسول نرم چون خیلی خیلی خیلی ضعیف تر از کامپیوتر بازی ها رو اجرا میکنه چون کلا کامپیوتر غوله و کنسولها رسما در حد میکرو و سگا هستند … حتی تا ۱۰ سال بعد !!!!! … در ضمن بعد از اتمام خواندن مقاله حالم از کنسول به هم خورد چون اصلا خوب نیست !!! فقط کامپیوتر خوبه !!! اونم ۶۰ فریم با نهایت جزییات که نهایتا با ۸۰۰۰۰۰ تومان یا ۱۰۰ تومن بیشتر جم میشه کرد !!!!!… نه باو گیم فقط با کامپیوتر … این نویسنده خارجی مقاله یا پولداره یا یه دفعه کنسول باهاش رفتار زننده ای داشته !!! خیلی بدش اومده

  1. Avatar Keiser

   داداش باید عرض کنم که برای جم کردن یه PC که بتونه همه ی گیم ها رو Ulta setting 4K با ۶۰ فریم اجرا کنه، باید یه ۲۳ تومنی از کارت بابایی برداشت کرد اونم بدون احتساب هزینه مانیتور UHD OLED

   که این شاید در حد توان ۰.۰۱% از ایرانی ها باشه.

   بی خود نیست که هی تو آمار های رسمی می گن فروش PC و قطعاتش سال به سال کمتر می شه!
   چون کنسول ها به قدرت و امکاناتی رسیدن که دیگه جای نفس کشیدن رو برای بازار PC دارن می بندن.

   1. Avatar امین

    PC خوب با گرافیک ۱۰۸۰ti و دیگر قطعات مناسب برای گیم در بیشترین حالت ۱۰ ملیون تومان میشه.
    قیمت بالای برخی از قطعات کامپیوتر دلیل بر بهتری اون برای گیم نمیشه

 5. Avatar احسان

  “دستینی ۲ را اصلا نخرید!” 🙂
  بانجی با بدان نشست، خاندان نبوتش گم شد 😀

 6. Avatar آقا مجتبی

  با سلام و احترام
  بهتر بود تیتر می زدید روی کنسول تجربه کنید تا PS4

 7. Avatar امین

  aim assist برای PVE به صورت کامل تایید نشده. در نسخه بتا هم خبری ازش نبود
  cross-platform هم هیچ گونه تاییدی نداره! که یک نفر با موس و کیبورد یکی هم با دسته بازی
  بازی های FPS یا FPP اکثرا مخصوص PC هستن با Controller و با کمک Aim assist چه لذتی میتونه داشته باشه
  و این رو هم باید در نظر گرفت بازی های Multi player به خصوص FPP نیاز به FPS بالا هست نه لذت بردن از مناظر بازی!

 8. Avatar Kazuhira

  این رفتار سونی واقعاً ناراحت کننده است.از اجازه ندادن برای Cross play تا همین قضیه destiny.چیزی که الان برای سونی اهمیت داره،مجبور کردن همه به خرید یک پلی استیشنه!

 9. Avatar Bigby

  منتظر پادکست…..

 10. Avatar سروش

  “Destiny 2 را فقط روی XboX بخرید”
  این تیتر قشنگتره 🙂

 11. Avatar hadi gamer

  پول خرید یه دستگاه کامپیوتر که بتونه دستینی رو با رزولیشن ۴k و ۶۰ فریم اجرا کنه رو شما میدین ؟؟؟ ps4 بهترین گزینه برای بازی کردن و بازی باز هاست.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه