نقدها و نمرات دیابلو ۴ منتشر شد؛ بازگشت قدرتمند به ریشه‌ها

۲۰ خرداد ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
Diablo IV

مجموعه دیابلو (Diablo) را می‌توان یکی از پرطرفدارترین مجموعه‌های تاریخ دنیای بازی‌های ویدئویی دانست. این عناوین به شدت با کیفیت بوده و سابقه بسیار خوبی در دنیای گیمینگ دارند. همین موضوع باعث شد زمانی که دیابلو ۴ معرفی شد انتظارات از آن به شدت بالا باشد. حال با نقد و نمراتی که از این بازی منتشر شده، توانسته انتظارات را برآورده کند.

اولین بازی دیابلو در سال ۱۹۹۶ منتشر شد و داستان این مجموعه را آغاز کرد. پس از آن ما شاهد چندین بازی دیگر از این مجموعه بودیم که داستان آن را ادامه می‌دادند. قبل از دیابلو ۴، بازی دیابلو ۳ در سال ۲۰۱۲ عرضه شد. با گذشت ۱۰ سال بلیزارد (Blizzard) تصمیم گرفت شماره بعدی این مجموعه را معرفی کرده و حال این بازی منتشر شده است.

دیابلو ۴ نسبت به عناوین قبلی ارتقاء بسیار زیادی داشته است. این موارد شامل گرافیک، طراحی کلی بازی، گیم‌پلی و البته داستان آن است که همگی نسبت به قبل بهبود زیادی داشته‌اند. از طرفی بلیزارد نیز تلاش کرده تا تنوع محیط را در بازی دیابلو ۴ بیشتر کند و همین موضوع باعث استقبال بیشتر منتقدان شد.

بازی دیابلو ۴ توانست امتیاز امتیاز ۸۸ را از سایت متاکریتیک (Metacritics) و امتیاز ۹۰ را از سایت اپن کریتیک (Open Critics) دریافت کند. این امتیاز نشان می‌دهد که گیمرها با یک عنوان بسیار با کیفیت روبرو بوده که به راحتی طرفداران مجموعه دیابلو را راضی می‌کند.

خلاصه نقدها و نمرات بازی دیابلو ۴

Windows Central – امتیاز ۱۰ از ۱۰

اگر بخواهیم کوتاه بگوییم، دیابلو ۴ امکان دارد بهترین بازی ساخته شده توسط شرکت بلیزارد باشد. به طور کلی این مجموعه چیزی نیست که بتوان به راحتی به استانداردهای آن رسید و این شرکت به بهترین نحو این کار را انجام داده است. داستان‌سرایی بسیار زیبا، به همراه طراحی هنری بی‌نظیر، عدم وجود باگ و قابلیت شخصی‌سازی بسیار زیاد مواردی هستند که باعث شده این بازی یکی از بهترین عناوین ساخته شده در تاریخ باشد. دیابلو ۴ را می‌توان مهم‌ترین بازی شرکت بلیزارد پس از دنیای وارکرفت (World of Warcraft) دانست.

Gaming Trend – امتیاز ۱۰ از ۱۰

دیابلو ۴ یک تغییر بسیار بزرگ را در مجموعه دیابلو نشان می‌دهد. این بازی تبدیل به یک عنوان جهان باز و بسیار جذاب شده که هم کاربران جدید را به خود جذب کرده و هم کاربران قدیمی را دوباره به تجربه این بازی باز می‌گرداند. در دیابلو ۴ پیچیدگی با انعطاف پذیری مخلوط شده تا یک عنوانی را بسازد که شما را ساعت‌ها درگیر خواهد کرد. دیابلو ۴ عنوانی است که طرفداران بلیزارد برای مدت زیاد است منتظر آن هستند.

خلاصه نقد و نمرات دیابلو 4

VideoGamer – امتیاز ۱۰ از ۱۰

دیابلو ۴ بهترین عنوان این مجموعه است. این بازی هرچیزی که در عناوین قبلی خوب بود را با خود داشته و حتی آن‌ها را بهتر هم کرده است. مانند هر بازی دیگری، دیابلو ۴ هم بدون ایراد نیست. با این حال این برای اولین بار است که مجموعه دیابلو از لحاظ داستانی مخاطب را میخ‌کوب کرده، گرافیک آن بی‌نظیر بوده و البته گیم‌|لی آن در عین آشنا بودن بسیار زیبا و نوآورانه است.

Game Rant – امتیاز ۹ از ۱۰

بلیزارد از ۲۰ سال تجربه بازی سازی خود استفاده کرده و همه آن را در دیابلو ۴ استفاده کرده است. آزادی عمل شما بسیار زیادی است و تقریباض می‌توانید هر کاری را در این بازی انجام دهید. طراحی این بازی به شکلی است که گویی شرکت بالاترین حد ممکن و پایین‌ترین حد ممکن را تجربه کرده و از آن در طراحی دیابلو ۴ استفاده کرده است. زمانی که کاربر در بازی دقت کند متوجه می‌شود که عشق و علاقه بسیار زیادی برای طراحی دیابلو ۴ صرف شده و این موضوع در جای جای دنیای بازی وجود دارد. این برای اولین بار است که دیابلو ۴ به طور همزمان برای کامپیوتر و کنسول‌ها عرضه خواهد شد و این موضوع باعث شده تا کاربران دیابلو ۴ نیز بسیار بیشتر بشود.

Screen Rant – امتیاز ۹ از ۱۰

تجربه‌ای که دیابلو ۴ در اختیار کاربر قرار می‌دهد در هیچ عنوان دیگری وجود ندارد. این بازی شما را به کشتن لشکر عظیم دشمنان و گشتن در دنیای باز ترغیب کرده و آزادی عملی که در اختیار شما قرار می‌دهد در هیچ عنوان دیگری نیست.

Destructoid – امتیاز ۸ از ۱۰

برای طرفداران مجموعه دیابلو، دیابلو ۴ امکان دارد عنوان اصلی این مجموعه باشد. برای افراد دیگر، بخش پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای به همراه وضعیت نقش آفرینی و دنیای بازی امکان دارد کمی خسته کننده‌ باشد. با این حال دیابلو ۴ یکی از بهترین عناوین ساخته شده در مجموعه دیابلو است.

خلاصه نقد و نمرات بازی دیابلو 4

GameSpot – امتیاز ۸ از ۱۰

دیابلو ۴ در حال حاضر نمی‌تواند از مقایسه شدن با عناوین قبلی مجموعه دیابلو فرار کند. نکته اصلی اینجاست که شرکت سازنده نیز به طور کامل در جریان این موضوع است و این بازی را بر همین اساس طراحی کرده است. دیابلو ۴ به شکلی طراحی شده که تمامی عناصر قبلی این مجموعه را در یک سیستم قرار داده است. حتی به نوعی می‌توان گفت که دیابلو ۴ یک استاندارد جدید در سبک نقش آفرینی بوجود آورده سات. از لحاظ داستان‌سرایی بازی دیابلو ۴ در بهترین حالت قرار داشته و یک ماجراجویی بسیار لذت‌بخش را به کاربران ارائه می‌دهد. چیزی که در عناوین دیگر به راحتی یافته نمی‌شود.

Siliconera – امتیاز ۸۰ از ۱۰۰

بازی دیابلو ۴ یکی از بهترین سیستم طراحی کرکترها را به کاربران ارائه می‌دهد. از طرفی داستان بازی نیز بسیار زیبا و دقیق بوده و دارای انتخاب‌های بسیار دشواری است. بازی دیابلو یک عنوان خاص است که احساسات کاربر را درگیر کرده و خود را از حالت Live Service تا حد زیادی خارج کرده است.

در ادامه می‌توانید مابقی نمرات داده شده به بازی دیابلو ۴ را ببینید.

 • PCGamesN – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • GameSpew – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • Gaming Trend – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • The Enemy – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • NPR – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • Gamer.nl – امتیاز ۹ از ۱۰
 • IGN France – امتیاز ۹ از ۱۰
 • Gamer Pressure – امتیاز ۹ از ۱۰
 • Forbes – امتیاز ۹ از ۱۰
 • True Gaming – امتیاز ۹ از ۱۰
 • Wccftech – امتیاز ۸۵ از ۱۰۰
 • Gameblog.fr – امتیاز ۸ از ۱۰

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل Playstation 5 ظرفیت 825 گیگابایت

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه