دیابلو ۴ رکورد سریع‌ترین فروش تاریخ بازی‌های بلیزارد را ثبت کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
Diablo IV

بازی دیابلو ۴ (Diablo 4) چندی پیش عرضه شد. این بازی توانست موفقیت خوبی کسب کند و توجه منتقدان را نیز به خود جلب کند. بلیزارد پس از مدتی که از اصالت خود دور بود حال با دیابلو به دوران اوج خود بازگشت. دیابلو ۳ در سال ۲۰۱۲ عرضه شد و ما پس از ۱۰ سال شاهد عرضه یک بازی جدید از این مجموعه بودیم.

بیشتر بخوانید: نقد و نمرات دیابلو ۴ منتشر شد؛ بازگشت قدرتمند به ریشه‌ها

همین موضوع باعث شد که طرفداران استقبال بسیار خوبی از این بازی بکنند. به حدی که این بازی سریع‌ترین فروش را در میان عناوین بلیزارد داشته است. به این معنا که این بازی در ابتدای عرضه بیشتر از دنیای وارکرفت (World of Warcraft)، اورواچ (Overwatch) و موارد دیگر فروش داشته است.

این موضوع تنها در مورد فروش بازی صدق نمی‌کند. بلکه این بازی در زمان دسترسی اولیه نیز عملکرد بسیار خوبی داشت و کاربران نزدیک به ۹۴ میلیون ساعت در آن وقت گذاشتند. این عدد بسیار زیاد بوده و نشان می‌دهد که طرفداران بازی دیابلو ۴ را بسیار دوست داشتند. با توجه به نقدهای این بازی هم این استقبال کاملاً منطقی است. مدیر بخش دیابلو در شرکت بلیزارد در این مورد گفته است:

این همان لحظه‌ای است که تیم سازنده در این مدت منتظرش بودند. ما مفتخر هستیم که غنی‌ترین داستان تاریخ بازی‌های دیابلو را به کاربران ارائه داده و انتخاب‌های زیادی را در برابر کاربران قرار دهیم. از طرفی در این بازی قابلیت شخصی‌سازی بسیار زیادی وجود داشته که باعث شده بازی دیابلو ۴ یکی از بهترین عناوین این مجموعه باشد.

در کنار آن توانایی شخصی‌سازی سبک مبارزه با توانایی‌های مختلف به همراه دشمنان سرسخت و توانایی جمع‌آوری موارد مختلف در کنار دنیای گسترده که فرصت زیادی برای ماجراجویی به کاربران ارائه می‌دهد، طرفداران را به شدت مجذوب کرده است. از سال ۲۰۱۹ که این بازی معرفی شد، توانست پشتیبانی افراد زیادی را بدست بیاورد. همین باعث شد که انرژی ما بیشتر شده و یک تجربه زیبا را به کاربران ارائه دهیم.

فروش بازی دیابلو 4

طبق موارد دیگری که تیم سازنده در مورد بازی گفته‌اند، دیدگاه بلیزارد ارائه یک تجربه بسیار خاص برای طرفداران است. دیابلو نیز یک نمونه از این دیدگاه است. تمرکز اصلی بلیزارد این بود که داستان بازی را از چیزی که در دیابلو ۳ بود بهتر کند و بسیار هم موفق عمل کرد. به طور کلی گیم‌پلی دیابلو از نکات مثبت آن بوده و چیزی است که به آن توجه زیادی می‌شود. با این حال این بازی از لحاظ داستانی نیز بسیار غنی بوده که باعث شده تجربه دیابلو از همیشه لذت‌بخش‌تر باشد.

دیابلو ۴ دقیقاً توانایی بلیزارد را نشان می‌دهد. اینکه این شرکت برای یک بازی انرژی و زمان گذاشته و تمام تلاش خود را می‌کند که بهترین تجربه را به کاربران ارائه دهد. پس از مشکلاتی که برای اورواچ پیش آمد، به نظر می‌رسید که بلیزارد از اصالت خود دور شده است. حال با عرضه بازی دیابلو ۴ این شرکت به دوران اوج خود بازگشته و توانسته یک عنوان کامل و زیبا را به کاربران ارائه دهد.

توضیح کلی از بازی دیابلو ۴

یکی از نکات بسیار مهم بازی دیابلو ۴ پشتیبانی آن از سیستم کراس پلی (Cross Play) است. به این معنا که کاربران با کنسول‌ها و دستگاه‌های مختلف می‌توانند باهم به تجربه این بازی بپردازند. در کنار آن این بازی از سیستم کراس پراگرشن (Cross Progression) نیز پشتیبانی می‌کند. به این شکل که شما می‌توانید بازی را روی کامپیوتر خود شروع کرده و با کنسول خود آن را ادامه دهید. همینطور اینکه کاربران می‌توانند به صورت همکاری (Co-Op) هم این بازی را تجربه کنند که لذت آن را  چندین برابر می‌کند.

داستان دیابلو ۴ حدود ۵۰ سال بعد از دیابلو ۳ جریان دارد. زمانی که دختر تنفر (Daughter of Hatred) به نام لیلیث (Lilith) برخواسته و قصد دارد دنیای دیابلو ۴ را نابود کند. همین باعث شده تا دنیای این بازی پر از موجودات مختلف شده و تنها شجاع‌ترین سربازان می‌توانند در آن دوام بیاورند. بازیکنان در این بازی می‌توانند به طور کامل کرکتر خود را شخصی‌سازی کنند و تجربه هر کس در دنیای این بازی با فرد دیگر متفاوت است.

فروش بازی دیابلو 4

در ابتدای کار از کاربران خواسته می‌شود تا یک کلاس را برای مبارزه انتخاب کنند و پس از آن وارد دنیای گسترده بازی خواهند شد. نکته اینجاست که روند بازی کامل مشخص نیست. به همین دلیل بازیکنان باید مسیر خود را خودشان مشخص کنند و با انجام کارهای مختلف در بازی پیش بروند. شما می‌توانید به طور کامل تمرکز خود را روی لیلیث بگذارید یا اینکه در دنیای بازی گشته و دشمنان دیگر را نیز نابود کنید. دیابلو ۴ دارای ۵ منطقه مختلف بوده و ۱۲۰ سیاهچاله (Dungeon) دارد. به همین دلیل کاربران قطعاً از آن خسته نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: بازی دیابلو ۴ دو بسته الحاقی بزرگ خواهد داشت

زمانی که شما بخش داستانی بازی را تمام کنید هم همچنان محتوا در این بازی وجود دارد. به این شکل که پس از اتمام بخش داستانی شما باید دنیای بازی را از دشمنان پاک کرده و قدرت بیشتری از قبل هم خواهید داشت. به همین دلیل اتمام چالش‌ها و مأموریت‌ها از قبل هم لذت بخش‌تر خواهد شد. در محتوای پس از اتمام بازی جوایز بسیار زیادی وجود داشته که به کاربران اجازه می‌دهد تا از همیشه قوی‌تر بشوند.

منبع: Gematsu

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما