۱۵ فیلم لایو اکشن دیزنی که بعد از کروئلا پخش خواهند شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
فیلم‌های لایو اکشن دیزنی

فیلم‌های لایو اکشن دیزنی – از جمله کروئلا ۲۰۲۱ – بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند و این شرکت برای چند سال آینده ۱۵ بازسازی لایو اکشن دیگر دارد.

کروئلا که یک اقتباس لایو اکشن از ۱۰۱ سگ خالدار است، سرانجام منتشر شد اما دیزنی در مراحل مختلف تولید مجموعه‌‌ای کامل از این فیلم‌ها قرار دارد. دیزنی با دانستن سلیقه مخاطبان در مورد داستان‌های بازسازی شده و دیدگاه‌های جدید در مورد شخصیت‌های موجود، تلاش کرده تا از طریق فهرست بزرگ خود شخصیت‌های برتر و نوستالژیک را وارد تولیدات جدید کند. با این‌که این شرکت در ابتدا با انیمیشن‌هایی از جمله دیو و دلبر و شیرشاه بسیار معروف شده‌ بود، اما استقبال از اقتباس‌های لایو اکشن این فیلم‌ها کاملا متفاوت بود. دیزنی با فیلم‌هایی مانند کروئلا، روند متفاوتی را در پیش گرفته‌ است.

جریان لایو اکشن برای دیزنی، با کتاب جنگل ساخته رودیارد کیپلینگ در سال ۱۹۹۴ آغاز شد که به سرعت با برداشت معروف گلن کلوز از کرولا و ۱۰۱ سگ خالدار (۱۹۹۶)  و ۱۰۲ سگ خالدار (۲۰۰۰) دنبال شد. از آن زمان، دیزنی چنین فیلم‌هایی را بر اساس داستان‌ها یا شخصیت‌هایی از آلیس در سرزمین عجایب، زیبای خفته، سیندرلا، وینی پو، دامبو، علاالدین، ​​مولان و … تولید کرده‌ است.

۱. پری دریایی کوچک (The Little Mermaid)

فیلم‌های لایو اکشن دیزنی

بازسازی لایو اکشن بعدی دیزنی، با اعلام بازیگران خود سر و صدای زیادی به پا کرد. هلی بیلی در نقش آریل به عنوان شخصیت اصلی و ملیسا مک‌کارتی در نقش اورسولا شرور، در پری دریایی کوچک  حضور دارند. دیوید دیگز نقش سباستین، آکوافینا نقش اسکاتل و جونا هاور کینگ نقش شاهزاده اریک را  بازی می‌کند.

درحالی‌که اقتباس‌های لایو اکشن قبلی انیمیشن‌های موزیکال باعث حذف یا کاهش فهرست آهنگ‌های کلاسیک دیزنی شده‌ است، پری دریایی کوچک بیشتر بر موسیقی متن اصلی متمرکز است و طرفداران موزیکال دیزنی، آلن منکن (که موسیقی اصلی فیلم را ساخت) و لین-مانوئل میراندا نیز در حال نوشتن آهنگ‌های جدید برای آن هستند. کارگردانی این فیلم را راب مارشال بر عهده دارد. قسمت عمده‌ای از آن فیلم‌برداری شده‌ اما مانند اکثر فیلم‌های این لیست، اکران پری دریایی کوچک هم به دلیل بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ به تاخیر افتاده‌ و هنوز تاریخ اکران آن اعلام نشده‌ است.

۲. پیتر پن و وندی (Peter Pan & Wendy)

فیلم‌های لایو اکشن دیزنی

اقتباس جدید پیتر پن به کارگردانی دیوید لووری، از نیمه اول سال ۲۰۲۱ در حال تولید و فیلم‌برداری است. نام آن مستقیما از رمان پیتر پن و وندی نوشته جیمز بری گرفته شده‌ است و بیشتر بر وندی متمرکز است. این فیلم به اقتباس‌های پیتر پن از جمله هوک استیون اسپیلبرگ (۱۹۹۱)، پیتر پن پی.جی هوگان (۲۰۰۳)، پن جو رایت (۲۰۱۵) و وندی بن زیتلین (۲۰۲۰) اضافه می‌شود. برای اقتباس جدید دیزنی از پیتر پن، نقش وندی را ایوان اندرسون و الکساندر مولونی تازه وارد را پیتر بازی خواهد کرد. جود لاو نقش کاپیتان هوک را بازی می‌کند و نقش‌های دیگر را آلن تودیک، جیم گافیگان، یارا شهیدی و آلیسا واپاناتایک بازی می‌کنند. پیش بینی می‌شود این فیلم منحصرا از دیزنی پلاس پخش و در سال ۲۰۲۲ اکران می‌شود.

۳. دنباله کتاب جنگل (Jungle Book Sequel)

فیلم‌های لایو اکشن دیزنی

به گزارش هالیوود ریپورتر، دیزنی اعلام کرد که کار بر روی دنباله کتاب جنگل ۲۰۱۶، که اقتباسی از نسخه قبلی داستان رودیارد کیپلینگ است، قبل از نسخه‌ی اول منتشر می‌شود. کارگردان و نویسنده قسمت اول، جان فیوری و جاستین مارکس، برای ادامه کار به هم ملحق شده‌اند. نسخه اصلی شامل بازیگران معروفی بود و طیف وسیعی از حیوانات جنگل و شخصیت‌های محبوب را بازیگرانی چون، بیل مری، بن کینگزلی، ادریس البا، لوپیتا نیونگو، اسکارلت جوهانسون، جانکارلو اسپوزیتو و کریستوفر واکن صداپیشگی می‌کنند. هیچ تاییدیه‌ای در مورد بازیگران دنباله لایو اکشن کتاب جنگل ارائه نشده‌ است، اگر چه انتظار می‌رود نیل ستی، که ستاره فیلم اول در نقش موگلی بود، بازی خود را دوباره تکرار می‌کند.

۴. پیش درآمد شیر شاه (The Lion King Prequel)

فیلم‌های لایو اکشن دیزنی

با این‌که اولین اقتباس لایو اکشن شیرشاه به اندازه نسخه اصلی محبوب نشد، اما در روز سرمایه‌گذاران دیزنی در ۲۰۲۰ ساخت یک پیش درآمد برای آن اعلام شد. جان فیوری قسمت اول را کارگردانی کرد و باری جنکینز کارگردان گرگ و میش، دنباله آن را کارگردانی می‌کند. قسمت اول دارای بازیگران معروفی چون بیانسه، دونالد گلاور، ست روگن، چیوتل اجیوفور، جان اولیور و البته جیمز ارل جونز بود. هیچ اطلاعیه دیگری در مورد داستان یا بازیگران اعلام نشده‌ است. با این‌که نسخه اصلی انیمیشنی چندین دنباله داشت، این پروژه جدید که پیش درآمد آن است، احتمالا یک داستان کاملا جدید ارائه خواهد داد.

۵. سفیدبرفی و هفت کوتوله (Snow White and the Seven Dwarves)

فیلم‌های لایو اکشن دیزنی

سفیدبرفی و هفت کوتوله هم در اقتباس‌ها سهم داشته که جدیدترین آن سفیدبرفی و شکارچی (Snow White and the Huntsman) و دنباله آن، شکارچی: جنگ زمستان (The Huntsman: Winter’s War) است که هر دو اقتباس‌هایی از داستان اصلی برادران گریم هستند. اقتباس انیمیشنی دیزنی ۱۹۷۳ اولین فیلم انیمیشن دیزنی بود. در ابتدا اقتباس لایو اکشن سفید برفی قرار بود روی خواهر شخصیت اصلی متمرکز باشد، اما در نهایت تمرکز فیلم به عقب برگردانده شد. اعلام شده‌ است که مارک وب این فیلم را کارگردانی می‌کند، فیلم‌نامه را ارین کرسیدا ویلسون می‌نویسد و بنج پسک و جاستین پل آهنگ‌های جدید فیلم را می‌نویسند. به خاطر بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ تولید فیلم به تاخیر افتاده و هیچ تاریخی برای اکران آن اعلام نشده‌ است.

۶. دنباله علاالدین (Aladdin Sequel)

فیلم‌های لایو اکشن دیزنی

لایو اکشن علاالدین (۲۰۱۹) بسیار مورد توجه قرار گرفت، بنابراین ساخت دنباله‌ی آن چیز دور از انتظاری نیست. قسمت دوم آن در واقع در مرحله تولید قرار دارد و ستاره‌هایی چون منا مسعود، نائومی اسکات و ویل اسمیت به ترتیب در نقش علاالدین، ​​یاسمن و جن بازی می‌کنند. انیمیشن اصلی علاالدین (۱۹۹۲) درنهایت با دو دنباله با عنوان بازگشت جعفر و پادشاه دزدان، درست مثل یک مجموعه تلویزیونی سه قسمتی، به پایان رسید. گای ریچی برای کارگردانی علاالدین ۲ برمی‌گردد.

۷. گوژپشت نوتردام (Hunchback)

فیلم‌های لایو اکشن دیزنی

گوژپشت نوتردام ممکن است بزرگ‌ترین فیلم انیمیشن دیزنی نباشد، اما همان‌طور که در ژانویه ۲۰۱۹ اعلام شد، هنوز هم اقتباس لایو اکشن آن ساخته خواهد شد. جاش گاد یکی از تهیه‌کنندگان گوژپشت نوتردام است که در نقش کوازیمودو بازی خواهد کرد. داستان فیلم یک اقتباس موزیکال از انیمیشن دیزنی خواهد بود و احتمالا عناصری را از رمان ویکتور هوگو که این فیلم بر اساس آن ساخته شده‌ است، می‌گیرد. گاد اخیرا تاکید کرده‌ که این پروژه تا ژانویه ۲۰۲۱ ادامه دارد.

۸. بامبی (Bambi)

فیلم‌های لایو اکشن دیزنی

با موفقیت لایو اکشن‌های حیوانات دیزنی، منطقی است که فیلم مشابهی در مورد بامبی هم ساخته شود. گزارش شده‌ است که بازسازی لایو اکشن بامبی مانند شیرشاه و کتاب جنگل خواهد بود، زیرا همه از فناوری تصاویر رایانه‌ای مشابهی استفاده می‌کنند که حیوانات و محیط‌های واقعی را ایجاد می‌کند. نویسندگی این فیلم را ژنو رابرتسون-دوورت و لیندزی بیر بر عهده دارند.

۹. هرکول (Hercules)

فیلم‌های لایو اکشن دیزنی

بازسازی فیلم لایو اکشن هرکول (۱۹۹۷) با تهیه‌کنندگی برادران روسو و فیلم‌نامه نویسی دیو کالاهام، در سال ۲۰۲۰ اعلام شد. در فوریه ۲۰۲۱، برادران روسو اطلاعات مربوط به این پروژه را به روزرسانی کردند و گفتند که انتظار دارند به زودی فیلم‌نامه را ببینند و ممکن است برنامه‌هایی فراتر از یک بازسازی لایو اکشن داشته باشند و به یک مجموعه طولانی ده ساله اشاره کردند. به گفته کلایدر، این فیلم احتمالا تفسیری واقعی از نسخه‌ی اصلی نخواهد بود، اما از آن الهام می‌گیرد و ممکن است هنوز یک نمایش موزیکال باشد. با این وجود روسوها نمی‌توانند هیچ‌ کدام از این موارد را تایید کنند. این فیلم هنوز در مراحل اولیه خود است و هیچ تاریخی برای اکران آن اعلام نشده‌ است.

۱۰. پینوکیو (Pinocchio)

فیلم‌های لایو اکشن دیزنی

بازسازی لایو اکشن پینوکیو در سال ۲۰۱۵ اعلام شد. از آن زمان این فیلم از طریق چندین کارگردان و فیلم‌نامه نویس پیشرفت کرده و به کارگردانی رابرت زمکیس و نویسندگی کریس ویتز رسیده‌ است. تام هنکس نقش پدر ژپتو، بنیامین ایوان آینسورث نقش پینوکیو، سینتیا اریوو نقش پری آبی و لوک ایوانز نقش مربی را در این فیلم بازی می‌کند. صداپیشگان شامل جوزف گوردون-لویت در نقش جیمینی کریکت، کیگان-مایکل کی در نقش آنست جان و لورین براکو در نقش صوفی خواهند بود. این فیلم به طور انحصاری از دیزنی پلاس پخش خواهد شد، اگرچه هیچ تاریخی برای اکران آن اعلام نشده‌ است.

۱۱. شمشیر در سنگ (The Sword in the Stone)

فیلم‌های لایو اکشن دیزنی

ساخت نسخه‌ی لایو اکشن شمشیر در سنگ که در سال ۲۰۱۵ اعلام شد، یک دوره تولید طولانی را پشت سر گذاشته‌ است و انتصاب کارگردان جان کارلوس فرسنادیلو و فیلم‌نامه‌نویس برایان کاگمن آخرین خبر مهم مربوط به آن است. دیزنی که هیچ ارتباطی با فیلم شمشیر در سنگ ندارد، با الهام از جادوی شمشیر در سنگ ساخته ریدلی اسکات، در حال کار بر روی حماسه مرلین است.

۱۲. رابین هود (Robin Hood)

فیلم‌های لایو اکشن دیزنی

همان‌طور که در سال ۲۰۲۰ اعلام شد، دیزنی در حال تولید بازسازی لایو اکشن رابین هود (۱۹۷۳) است که در آن شخصیت‌ها در نقش حیوانات انسان‌نما به تصویر کشیده شدند (هود و ماریان روباه هستند، پرنس جان شیر و جان کوچولو خرس است). دیزنی درست قبل از تعطیل شدن تولید فیلم‌ها در سراسر جهان به دلیل بیماری کووید ۱۹، کارلوس لوپز استرادا را به عنوان کارگردان و کاری گرانلوند را به عنوان نویسنده این فیلم اعلام کرد. به گفته THR، این اقتباس شخصیت‌ها را در نقش حیوان به نمایش می‌گذارد و این فیلم در دیزنی پلاس اکران خواهد شد، هر چند هنوز در مراحل ابتدایی تولید است.

۱۳. لیلو و استیچ (Lilo and Stitch)

فیلم‌های لایو اکشن دیزنی

در سال ۲۰۲۰ اعلام شد که لیلو و استیچ یک لایو اکشن خواهد داشت. جان ام. چو قرار است کارگردانی فیلم را بر عهده داشته باشد، اما حضور هیچ بازیگری در آن اعلام نشده‌ است. چو قرار است پس از آن در مجموعه‌ای از دیزنی پلاس با عنوان ویلو، کار کند.

۱۴. اسپین آف علاالدین: شاهزاده آندرس (Aladdin Spinoff: Prince Anders)

فیلم‌های لایو اکشن دیزنی

شاهزاده آندرس اولین اسپین آف دیزنی از یک بازسازی لایو اکشن است که ماجرای بیلی مگنوسن در نقش شاهزاده آندرس را روایت می‌کند. جردن دان و مایکل کوامه قرار است فیلم‌نامه‌ این اثر را بنویسند و تهیه‌کنندگان اصلی علاالدین هم در آن حضور دارند.

۱۵. دنباله کرولا (Cruella Sequel)

فیلم‌های لایو اکشن دیزنی

پیش بینی می‌شود کارگردان کریگ گیلسپی و فیلم‌نامه نویس تونی مک نامارا که در قسمت اول با هم کار کرده‌اند در این قسمت نیز با هم باشند. هیچ خبر موثقی مبنی بر بازگشت اما استون وجود ندارد، اگرچه با توجه به ماهیت فیلم اول منطقی است که او دوباره در نقش کرولا بازی کند.

هم‌چنین حداکثر ۱۰ فیلم لایو اکشن بدون عنوان دیگر هم برای اکران احتمالی تا سال ۲۰۲۳ وجود دارد.

منبع: Screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۲ دیدگاه
  1. BlackAdler

    رابین هود ما قبل زمان شاه هستش

  2. امیر

    لایو اکشن کاراگاه گجت هم هست….

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما