ترامپ رسماً فعالیت خود را با انتشار اولین پستش در Truth Social آغاز کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

پس از گذشت حدود دو ماه و نیم از انتشار رسمی شبکه‌ی اجتماعی جدید دونالد ترامپ یعنی Truth Social، بالاخره مهم‌ترین عضو این پلتفرم با انتشار پستی از آغاز فعالیت خود در این شبکه اجتماعی خبر داد. رییس جمهور سابق آمریکا در روز جمعه اولین پست خود را در Truth Social منتشر و به طور رسمی فعالیت خود را در این شبکه آغاز کرد.

او در زیر پستی که منتشر کرد نوشت: «من برگشتم!». نکته‌ی جالب توجه در مورد این پست این بود که او در انتهای آن هشتگ «#COVFEFE» را درج کرد. برای آن دسته از کاربرانی که نمی‌دانند باید بگوییم که ترامپ قبل از ممنوعیت در توییتر در توییتی عجیب از این هشتگ استفاده کرده بود و اکنون مجدداً شاهد استفاده از این هشتگ در اولین پست رییس جمهور سابق آمریکا هستیم.

در حقیقت ترامپ اولین پست خود در Truth Social را قبل از معرفی رسمی این شبکه اجتماعی منتشر کرد. اما بعد معرفی، هیچ خبری از فعالیت وی در این پلتفرم نبود. اکنون اما او در واکنش به این شایعات اولین پست خود را منتشر و پس از آن ده‌ها «truth» و «retruths» را نیز ارسال کرد. باید خاطر نشان کنیم که این دو اصطلاح در واقع همان توییت و ری‌توییت‌های توییتر هستند که با نام‌های دیگر در این پلتفرم از آن‌ها یاد می‌شود.

هفته‌ی گذشته کاربران برای دانلود این اپلیکیشن با مشکلاتی روبرو بودند که منجر به کاهش آمار دانلود این پلتفرم شد. همچنین دو نفر از مدیران اصلی این پلتفرم استعفاء دادند. اما باید اشاره کرد که قبل آغاز فعالیت ترامپ در Truth Social، این اپلیکیشن در صدر لیست پردانلودترین اپلیکیشن‌های اپ استور قرار گرفته بود.

بعد از انتشار خبر خرید توییتر توسط ایلان ماسک، ترامپ در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز اعلام کرد که حتی اگر حساب توییترم بازیابی شود، به این پلتفرم بر نخواهم گشت. این مصاحبه به فاصله کوتاهی پس از اعلام خرید توییتر توسط ایلان ماسک به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار در رسانه‌های خبری منتشر شد. باید اشاره کنیم از زمانی که ایلان ماسک سهام‌دار اصلی توییتر شد، طرفداران رییس جمهور سابق آمریکا خواستار بازیابی حساب کاربریش در این شبکه اجتماعی شدند. این شایعات منجر به گمانه‌زنی‌هایی شد که ترامپ ممکن است در صورت بازیابی حساب توییترش دوباره به این پلفترم محبوب برگردد.

او در مصاحبه‌ی خود با فاکس‌نیوز گفت: «به توییتر نمی‌روم و در TRUTH باقی می‌مانم. امیدوارم ایلان ماسک توییتر را بخرد چرا که آن را بهبود می‌دهد و ماسک آدم خوبی است، اما من باز هم در TRUTH می‌مانم.» اگرچه ترامپ علاقه‌ای برای بازگشت به توییتر نشان نمی‌دهد، اما شاید بسیاری از سیاستمداران جمهوری‌خواه که از خرید توییتر توسط ثروتمندترین فرد جهان استقبال کرده‌اند، مجدداً به این پلفترم محبوب برگردند. در ادامه ایلان ماسک نیز به قرار گرفتن Truth Social در صدر لیست پردانلودترین اپلیکیشن‌های اپ استور با انتشار توییتی واکنش نسان داد.

برای آن دسته از کاربرانی که نمی‌دانند باید بگوییم که توییتر در ژانویه ۲۰۲۱، دو روز پس از شورش مرگبار ۶ ژانویه که در ساختمان کنگره‌ی آمریکا و توسط حامیان طرفدار ترامپ در تلاش برای جلوگیری از تأیید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ انجام شد، حساب ‌کاربری توییتر دونالد ترامپ را برای همیشه از فعالیت منع کرد.

توییتر در ابتدا پس از انتشار توییت‌هایی که دروغ های انتخاباتی نامیده می‌شد، حساب کاربری رییس‌جمهور سابق آمریکا را به دلیل نقض مکرر و شدید سیاست‌های مدنی به مدت ۱۲ ساعت ممنوع کرد. این پلتفرم دو روز بعد این ممنوعیت را دائمی کرد. دیگر پلتفرم‌های اجتماعی از جمله فیس‌بوک، اسنپ‌چت و یوتیوب هم رییس‌جمهور سابق آمریکا را پس از شورش‌های ۶ ژانویه منع فعالیت کردند.

پس از این اقدام، ترامپ برای پس گرفتن حسابش از توییتر شکایت کرد. رییس‌جمهور سابق آمریکا اعلام کرد که توییتر با اجبار اعضای کنگره‌ی ایالات متحده او را تحت‌فشار قرار داده است. ترامپ به دنبال این بود که ممنوعیت حساب‌کاربری آن به طور موقت در توییتر لغو شود تا بتواند برای برداشتن دائمی این حکم تلاش کند. باید دید ادامه‌ی حضور وی در Truth Social چه حواشی دیگری را برای رییس جمهور سابق آمریکا ایجاد خواهد کرد.

منبع: Mashableبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما